Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki chemiczne pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: ciechgroup.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży chemicznej, w tym Zakłady Azotowe Puławy, Grupa Azoty SA, Ciech SA oraz PCC Rokita.

Zakłady Azotowe Puławy

Na wykresie tygodniowym, łatwo można zauważyć, malowanie się pozytywnej sytuacji. Wszystko to zaczęło się od długiej zielonej świecy z początku br., która doprowadziła do przełamania, trwającej od niemalże 7 lat, tendencji spadkowej. Wybicie trendu zniżkowego nastąpiło na nieco podwyższonym wolumenie, co także potwierdzało prawdziwość ruchu. Dodatkowym argumentem, wskazującym, że władza nad rynkiem zaczyna być przejmowana przez byki, było wyjście notowań powyżej średniej MA100. Jednak, do ogłoszenia pełnego sukcesu, w postaci zmiany długoterminowego sentymentu, niezbędne będzie pokonanie pierwszej strefy podażowej przy 100 zł. Dopiero to umożliwi kontynuację wzrostów i ruch w stronę kolejnych oporów na 150 zł oraz 190 zł. Gdyby natomiast notowania utrzymały się poniżej 100 zł to najbardziej prawdopodobny będzie dalszy ruch horyzontalny w przedziale 70-100 zł.
Najbliższe wsparcie, którego przełamanie, może być sygnałem, zwiastującym powrót do przeceny, zlokalizowane jest przy 85 zł. Kolejne, widoczne na interwale dziennym, są na 70 zł i 65 zł.

 

Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał dzienny

Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Zakłady Azotowe Puławy – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie