Chat with us, powered by LiveChat

Relacja z czatu Ekipa Holding. „W średnim i długim okresie pokażemy wartość”

Skomentuj artykuł

Pierwszy czat inwestorski ze spółką Ekipa Holding za nami. Na pytania inwestorów odpowiadał Łukasz Wojtyca, współzałożyciel Ekipa Holding S. A, prezes zarządu EKIPATONOSI Sp. z o.o. oraz GGBAY sp. z o.o i członek zarządu w LANIAKEA PICTURES Sp. z o.o. W czacie brał udział również Krzysztof Misiałkiewicz, współzałożyciel i prezes zarządu EKIPA HOLDING S.A, członek zarządu EKIPA MANAGEMENT Sp. z o.o. oraz wiceprezes zarządu EKIPA INVESTMENTS ASI Sp. z o.o. Większość pytań dotyczyła bieżącej działalności spółki, jednakże rozmawiano także o dywidendzie, skupie akcji własnych i planach ekspansji zagranicznej firmy.

 

Inwestorzy podczas czatu inwestorskiego pytali o segmenty działalności Ekipy Holding.

 

- Ekipa managment - działalnośc influencerska, ekipatonosi - produkcja i sprzedaz ubrań, Laniakea - produkcja filmów, GGbay - gry, ASI - inwestycje - wyjaśnił Łukasz Wojtyca.

 

Dodano również, że wśród najważniejszych obszarów działalności spółki są FMCG oraz Laniakea Pictures.

 

Na pytanie o projekt, który dał większy dochód: lody czy napoje, odpowiedziano: Zdecydowanie napoje Ekipy.

 

Odnosząc się do kwestii zainteresowania lodami spółki w tym roku podano:  Założenia co do sprzedaży zostały kilkukrotnie przebite - jesteśmy bardzo zadowoleni . Dodano również, że planowane jest stworzenie lodów w większych opakowaniach.

 

Kontynuując temat związany z żywnością pytano o sprzedaż słodyczy oraz ich dostępność w sklepach.

 

- Dystrybucja pralinek i cupsów rozpoczęła się w ostatnim dniu września, a kilka dni później można się ich spodziewać w sklepach. Wczoraj zaprezentowaliśmy czekoladowe praliny czyli challenge-owe czekoladki oraz Choco Cups. Koncept pralinek został oparty na włączaniu rozrywki do produktów, które tworzymy. Kluczową cechą produktu jest jego losowość - odpowiedziano podczas czatu inwestorskiego.

 

Pytano także o informacje dotyczące zerwania umowy ze spółką przez 6 twórców. 

 

- W ramach całej grupy mamy kilka spółek zależnych które pracują nad różnymi projektami. Jesteśmy dumni z brandu który udało nam się wygenerować w ramach naszej działalności, jednak zarządzanie nim to tylko część strategii całej grupy. Rozumiemy, że jest on obecnie najbardziej widoczny ze względu na popularność, niebawem jednak będziemy chcieli rozpocząć szerszą komunikację projektów, którymi zaskoczymy rynek - spoza działalności influencerskiej - wyjaśnili przedstawiciele zarządu.

 

Odpowiadając na kolejne pytanie wyjaśniono, że marka Ekipa należy teraz do spółki Ekpita Holding.

 

Pojawił się również wątek Genzie. Na temat zarobków mówiono: Od czasu projektu dom ekipy przychody z reklam zwiększyły się nawet 8-krotnie i wchodzą w skład Ekipy Holding.

 

- Spółka pracuje nad sześcioma projektami fabularnymi. Na jakim etapie realizacji znajdują się i kiedy planowane jest ich zakończenie? - pytał jeden z inwestorów.

 

- Jeden z projektów jest na ukończeniu. Największy będzie miał swoją premierę w 2024 roku - podali przedstawiciele zarządu.

 

- Kolekcja kosmetyków Genzie x Bell (cienie, eyelinery, maskary, pomadki i konturówki) przyjęły się świetnie pod względem komercyjnym, popularności jak i również pozytywnych doświadczeń i zadowolenia klientów - dodał Krzysztof Misiałkiewicz.

 

Firma ma obecnie pod są swoimi skrzydłami prawie 30 influencerów.

 

Pytano również o grę Dino, która będzie wydana w 2023 roku, a także spór z częścią ekipy, który ma charakter wizerunkowy.

Akcje Ekipy Holding na giełdzie

Inwestorzy pytali o zadowolenie z debiutu spółki na giedzie.

 

- Spółka jest zadowolona z otwarcia się na rynek kapitałowy. Uczymy się go i uważamy, że w średnim i długim okresie pokażemy naszą prawdziwą wartość - mówił Krzysztof Misiałkiewicz.

 

Odpowiadając na kolejne pytanie dodał również, że spółka rozważa przejście na główny parkiet warszawskiej giełdy.

 

Pytano również o sam kurs akcji spółki, na co przedstawiciel odpowiedział: Spółka nie ma wpływu na kurs. O tym decyduje rynek. Spółka ogłosiła zwołanie Walnego Zgromadzenia, na którym zamierza uchwalić skup akcji własnych.

 

Wyjaśniono również decyzję o skupie akcji własnych za kwotę do 3 mln złotych.

 

- Zarząd uważa, że aktualny poziom cen akcji nie odzwierciedla wartości Ekipa Holding SA - określił Misiałkiewicz.

Dywidenda

Podczas czatu poruszono również kwestie polityki dywidendowej oraz bieżących wypłat spółki na rzecze akcjonariuszy.

 

- Ekipa Holding SA rozwija się tak dynamicznie, że obecnie wypłata dywidendy byłaby złym pomysłem. Wszystkie środki inwestujemy w rozwój - tłumaczył prezes spółki. Do tego spółka nie planuje emisji obligacji. 

Przejęcia i ekspansja zagraniczna

- Czy są planowane na najbliższe lata kolaboracje z zagranicznymi twórcami w którejkolwiek z działalności Ekipa Holding? - pytano, po czym prezes okeślił jedynie, że spólka prowadzi takie rozmowy.

 

- Jednym z celów Ekipa Holding jest wytwarzanie nowych uniwersów, nie wykluczamy jednak przejęć - dodał prezes Misiałkiewicz.

 

Dodatkowo w kwestiach zagranicznych podał, że rozwoju Spółki Laniakea Pictures ma wymiar międzynarodowy.

 

Zobacz pełny zapis czatu inwestorskiego ze spółką Ekipa Holding

Autor artykułu

 

Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Rachunkowość. Dyrektor finansowy, analityk i redaktor ekonomiczny. Wieloletni współpracownik Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz ekspert tematyki giełdowej i gospodarczej Forbes'a. Wcześniej szlify analityczno-dziennikarskie zbierał w redakcji money.pl tworząc dział giełdowy. W czasie wolnym zapalony muzyk.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie