Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 7️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW (09.02.2022) – PGNiG ponownie na ważnym wsparciu

Skomentuj artykuł
@Phongphan Supphakank - stock.adobe.com

Ekspert SII bierze dziś pod lupę 7 ciekawych wykresów spółek z polskiej giełdy, w tym:  PGNiG, Famur, Cognor, Asbis, Sanok Rubber Company, DataWalk, Atal.

 

Zobacz także:

PGNiG

Kurs spółki PGNIG, notowanej w WIG20, wybił dołem z konsolidacji, w której znajdował się od kwietnia 2021. Następnie w okolicach listopada 2021 stronie kupującej udało się ponownie przenieść notowania do poziomów wspomnianego trendu bocznego, nad opór w okolicach 6,00 zł. Niestety bardzo krótko to trwało i kurs dynamicznie wrócił w okolice istotnego wsparcia 5,25 zł. Jeśli wsparcie to zostałoby utrzymane byki mogą ponownie próbować odbicia i w krótkim terminie zmierzać w kierunku wspomnianego ograniczenia 6,00 zł. Na rzecz tego scenariusza zdaje się przemawiać oscylator MACD, gdzie na interwale dziennym obserwujemy możliwość przecięcia się linii MACD i Signal od dołu, co z dużym prawdopodobieństwem mogłoby zostać pozytywnie odebrane przez kupujących. Dodatkowo na taśmie wolumenu widzimy, że w ostatnim czasie wolumen podażowy wygasał, co za tym idzie pojawiła się szansa na rzecz byków. Dodatkowo na wykresie wyraźnie widać, iż poziom wsparcia w okolicach 5,25 zł, był w przeszłości mocno broniony przez kupujących. Doszło tu bowiem do utworzenia największego słupka wolumenu popytowego z okresu ostatniego półtora roku. Warto zauważyć także, że na notowaniach spółki doszło do przecięcia się średnich MA200 i MA50, gdzie średnia MA50 uderzyła od góry i obecnie skierowana jest do dołu. Układ taki pokazuje możliwość przejścia kursu do trendu spadkowego, co należy brać pod uwagę. Wsparć można spodziewać się w okolicach 5,25 zł, 4,85 zł, 4,60 zł. Natomiast oporów dla ewentualnych wzrostów na poziomach 6,00 zł, 6,46 zł i 6,66 zł.

 

PGNiG – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Famur

W bardzo ciekawym miejscu znalazł się kurs spółki Famur, bowiem doszło tu podczas ostatnich sesji do wybicia linii trendu poprowadzonej od dołka covidowego przez ostatni lokalny dołek, a także do wybicia dołem średniej MA200. Obecnie kurs znalazł się w okolicach zniesienia 0,50 Fibonacciego mierząc od wspomnianego dołka covidowego do ubiegłorocznego szczytu. Niżej znajduje się zniesienie 0,618 na poziomie 2,24 zł, gdzie dodatkowo przebiega także linia wsparcia. Realna jest dalsza przecena, a wsparciami są poziomy 2,50 zł, 2,24 zł i 1,86 zł. W przypadku ewentualnych wzrostów oporów należy spodziewać się na w okolicach 3,00 – 3,07 zł, 3,70 zł i 4,00 zł. Na korzyść strony kupującej zdają się być wskazania oscylatorów, gdzie MACD mogłoby w niedługim czasie przeciąć się od dołu, zaś poziom RSI wynosi obecnie 20 pkt., co wskazuje na wyprzedanie.

 

Famur – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie