Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 7️⃣ wykresów spółek zagranicznych (08.02.2022) - niepokojący obraz na wykresie Domino's Pizza

Skomentuj artykuł

Ekspert SII bierze dziś pod lupę 7 ciekawych wykresów spółek zagranicznych, z rynków NYSE,  LSE oraz Euronext, w tym:  Dominos Pizza, Aviva, Umicore, Elia Group, Caterpillar,  General Motors oraz McDonald's.

 

Zobacz także:

Domino's Pizza, (NYSE)

Kurs spółki Dominos Pizza porusza się w wieloletnim trendzie wzrostowym. Obcenie jednak doszło do wybicia linii trendu wzrostowego przebiegającej między dołkami z listopada 2008 I marca 2021 . Po osiągnięciu ATH (All Time High) na poziomie 567,57 $ kurs przeszedł do korekty. Fala korekcyjna okazała się być stosunkowo mocna. Kurs w ten sposób wybił dołem wspomnianą linię trendu, po czym odbył się jej retest od dołu. Byki nie zdołały wrócić ponad wspomnianą linię, co może być sygnałem na korzyść podaży. Warto zwrócić uwagę, że również średnia długookresowa MA200 została wybita dołem. Wsparć należy się spodziewać na poziomach: 431 $, 417,21 $, 398,50 $ oraz 375 $. Natomiast w przypadku kontynuacji wzrostów oporów należy się spodziewać na poziomach: 452,55 $, 510,51 $, 546,75 $ oraz 567,57 $.

 

Dominos Pizza – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dominos Pizza – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Aviva PLC, (LSE)

Wybicia górą z konsolidacji doczekała się spółka Aviva PLC, wcześniej będąca w trendzie wzrostowym od dołka covidowego. Istotny opór górnego ograniczenia konsolidacji znajdował się na poziomie 419 GBX. Po wybiciu podaż próbowała jeszcze przetestować wspomniany poziom, jednak reakcja popytowała była tu zdecydowana. Warto zwrócić uwagę także na układ średnich MA50 i MA200, które praktycznie odbiły od siebie po wzajemnym kontakcie. Obecnie średnia MA50 skierowana jest do góry, co świadczy o mocy krótkoterminowego wzrostu. Pozytywne sygnały zdaje się wysyłać także taśma wolumenu, bowiem mamy tu do czynienia z miejscami o podwyższonych, popytowych obrotach. Dla wzrostów opór znajduje się na poziomie 445,20 GBX, natomiast w przypadku spadków najbliższe wsparcia ulokowane są na poziomach: 419 GBX, 387 GBX i 367,30 GBX.

 

Aviva PLC – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie