Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy: Czy jest szansa na lepszy sentyment do spółek biotechnologicznych?

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego cyklu przeglądu branżowego, tym razem Tomasz Skolimowski bierze pod lupę wykresy spółek z segmentu biotechnologicznego: Celon Pharma, MabionOncoArendi Therapeutics oraz Pure Biologics.

 

Zobacz także:

Celon Pharma

Od sesji paniki z marca 2020 Celon poruszał się w kanale wzrostowym co dobrze widać na interwale tygodniowym. Trend ten utrzymywał się do kwietnia 2021r, kiedy to kolejne próby przebicia oporu przy 52 zł nie przyniosły pożądanego skutku. W efekcie nastąpiła zmiana trendu na spadkowy, który trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Wycena jest już bardzo blisko istotnego poziomu wsparcia przebiegającego w rejonie 28.3 zł, który w przeszłości był wielokrotnie testowany. Jeżeli podaży uda się przebić ten poziom i zejść poniżej 28 zł to kurs może dotrzeć do minimum świecy z 13.03.21 przy 23 zł. Natomiast o ewentualnej zmianie sentymentu i powrocie do wzrostów będzie można zacząć myśleć dopiero, gdy kurs przebije lokalny opór i linię trendu spadkowego, które przecinają się w okolicach 34 zł. W takim przypadku kolejne opory zlokalizowane są przy 38 zł oraz 42 zł.

 

Celon Pharma – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Celon Pharma – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie