Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 7 ciekawych wykresów spółek z GPW (12.01.2022)

Skomentuj artykuł

Dziś bierzemy na warsztat techniczny  7 ciekawych wykresów spółek z warszawskiego parkietu, a wśród nich Allegro, Alior Bank, Ten Square Games, Grodno, Stalprodukt, Atal oraz Auto Partner.

  

Zobacz także:

Allegro 

Notowania giganta aukcji internetowych Allegro wyrysowały na swoim wykresie formację podwójnego dna. Dodatkowo została wybita linia trendu spadkowego (przerywana) od szczytu z początku września 2021. Aby jednak przejść do wzrostów z tego miejsca kurs musi się zmierzyć z oporami na poziomie szczytów korekty trendu spadkowego jakimi są 46,10 zł, zaś wyżej poziom 50,19 zł. Na korzyść byków, może być tu także analiza spółki Alibaba, którą opisywaliśmy we wtorek. Poniżej korelacja między tymi dwoma wykresami. Dodatkowo oscylator RSI umacnia się i z poziomu wyprzedaży zdołał dojść do okolic środka kanału. Scenariuszem negatywnym byłoby tu przebicie wsparcia na poziomie podwójnego dna 34,83 zł, co rozpędziłoby dalszą podaż.

 

Allegro – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Allegro, Alibaba – korelacja

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Alior Bank

W dniu wczorajszym bardzo dobrej sesji doczekał się także Alior Bank. Wyrysowana na wykresie świeca biała marubozu (długa, w tym wypadku zielona świeca, w której otwarcie i zamknięcie odbyło się praktycznie bez udziału podaży) może tu dawać byczy sygnał, do kontynuowania zwyżki cenowej. Kolejnym argumentem przemawiającym na rzecz tego scenariusza jest przecięcie tej świecy przez średnią MA50, co w przypadku potwierdzenia, jakim byłoby wyjście kursu w górę nad średnią również jest sygnałem pozytywnym. Ostatnią rzeczą, którą warto wymienić to bardzo pozytywny wolumen ostatniej sesji. Aby przejść do dalszych wzrostów kurs musi zmierzyć się najpierw oporem znajdującym się na poziomie 64,30 zł, zaś następnie z poziomem oporu ulokowanym na wysokości 67,86 zł, czyli zeszłorocznego szczytu cenowego. W przypadku gdyby jednak nie udało się kontynuować wzrostów pierwszego wsparcia należy oczekiwać na poziomie 51,02 zł, zaś niżej w okolicy 48,22 zł.

 

Alior Bank – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie