Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Rok, nowa oferta analityczna i nowi eksperci. Sprawdź sam!

Skomentuj artykuł

Nowy Rok, nowa oferta analityczna i nowi eksperci. Mówiąc krótko Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych postanowiło przywitać 2022 r. bardzo mocnym akcentem, skierowanym w stronę Was - Członków SII, ale także wszystkich osób chcących zarówno poszerzać swoją wiedzę o inwestowaniu oraz zainteresowanych treściami analitycznymi.

Nowi eksperci

Z początkiem roku oprócz dotychczasowych Ekspertów SII i osób współpracujących z SII, wśród analityków i autorów treści analitycznych pojawili się Michał Żuławiński, który do końca 2021 r. przez 9 lat związany był z serwisem Bankier.pl będąc autorem licznych artykułów i analiz dotyczących rynków finansowych, gospodarki i działań banków centralnych. Ponadto listę autorów treści analitycznych publikowanych na stronie SII, wzmocnili Janusz Grabowski, od wielu lat związany z rynkiem kapitałowym, pasjonat analizy technicznej, znany Wam m.in. z social mediów pod pseudonimem JanoGra oraz Tomasz Skolimowski, również od wieloletni praktyk rynkowy i pasjonat analizy technicznej.

 

Janusz Grabowski
Michał Żuławiński
Tomasz Skolimowski

Co nowego?

Wraz z Nowym Rokiem dużym zmianom uległ i rozszerzył się także zakres treści analitycznych publikowanych na stronie SII. Zgodnie z nowym grafikiem możecie spodziewać się w każdym tygodniu zamiast dotychczasowych analiz kilku wykresów w tygodniu, analizy aż kilkudziesięciu wykresów, w tym spółek z warszawskiego parkietu, spółek zagranicznych, analiz indeksów, par walutowych, czy też surowców. Możecie się spodziewać także wielu materiałów autorstwa Michała Żuławińskiego odnoszących się do kwestii gospodarczych i wydarzeń makroekonomicznych oraz zdecydowanie więcej analiz fundamentalnych, zaróowno spółek z Polski, jak i USA.

Wiecej analiz technicznych

Nowy cotygodniowy plan publikacji treści opartych o analizę techniczną (wraz z otwartymi przykładowymi analizami) prezentuje się obecnie następująco.

 

Poniedziałek: Przegląd techniczny polskich oraz kluczowych światowych indeksów giełdowych, a ponadto najważniejszych par walutowych oraz surowców i bitcoina.

Wtorek: Analiza 7 ciekawych wykresów spółek zagranicznych

Środa: Analiza 7 ciekawych wykresów spółek z GPW/NC

Czwartek: Analiza 4 ciekawych wykresów spółek z GPW/NC z jednej, wybranej w danym tygodniu przez analityka branży 

Piątek: Analiza wykresu jednej, ciekawej spółki tygodnia

  

Ponadto co 2 tygodnie w ramach projektu webinarów analitycznych, Członkowie SII również otrzymają bardzo dużą dawkę analiz technicznych. Mianowicie naprzemiennie, webinar analityczny będą prowadzić Piotr Neidek, Analityk  Biura Maklerskiego mBanku oraz Janusz Grabowski (JanoGra), Ekspert współpracujący z SII. Podczas tych webinarów analitycy omawiać będą bieżącą sytuację techniczną na rynkach, a także przeanalizują wybrane przez siebie walory. Podczas tych webinarów Członkowie SII mają również możliwość zgłoszenia do analizy wykresów spółek, a analitycy na żywo będą je analizowali. Zapoznaj się z przykładowym webinarem analitycznym.

Zmiany w webinarach

Zmiany zaszły także w zawartości cotygodniowych webinarów analitycznych. Będziecie mieli m.in. częstszą okazję spotkań z Piotrem Neidkiem, analitykiem BM mBanku. Istotną zamianą będzie jednak to, że obecnie zamiast cotygodniowych webinarów w głównej mierze opartych o analizę wykresów, co 2 tygodnie realizowane będą webinary analityczne "Plus 100%", podczas których Adrian Mackiewicz, Główny Analityk SII będzie omawiał sytuację spółek z Portfela SII, w tym wydarzenia związane z tymi spółkami, publikowane przez nie wyniki finansowe, jak i ich sytuację techniczną. Ponadto podczas tych webinarów omawiane będą spółki monitorowane przez Analityka SII, w tym także potencjalne przyszłe inwestycje portfelowe. 

 

W pozostałych dwóch tygodniach każdego miesiąca, jak już wspomniano nieco wyżej, naprzemiennie, webinar analityczny będą prowadzić Piotr Neidek, Analityk  Biura Maklerskiego mBanku oraz Janusz Grabowski (JanoGra).

Więcej analiz fundamentalnych

To nie koniec zmian. W tym roku spodziewać możecie się także zdecydowanie więcej analiz i zestawień fundamentalnych, zarówno dotyczących spółek z warszawskiego parkietu, ale także tych z USA. Za treści w tym segmencie odpowiadać będą m.in. Adrian Mackiewicz, Bartosz Szyma, Piotr Cieślak oraz Miłosz Papst.

Liczne komentarze rynkowe oraz gospodarcze 

Kolejną nowością w bieżącym roku będą liczne materiały publikowane na stronie SII autorstwa Michała Żuławińskiego, odnoszące się m.in. do bardzo ważnych wydarzeń rynkowych, kwestii gospodarczych, czy też wydarzeń makroekonomicznych

Portfel SII

Żadne istotne zmiany nie zaszły natomiast w projekcie Portfela SII, w którym analitycy SII zarządzają portfelem i jednocześnie edukując naszych czytelników, podejmując decyzje na realnym rachunku maklerskim (zasilonym gotówką) w oparciu o analizę fundamentalną, techniczną oraz mix obu metod, ale także w oparciu o istotne informacje napływające ze spółek, na bieżąco dzieląc się swoimi decyzjami. Tak będzie także w bieżącym roku.

Pełna oferta analityczna SII 

 

 

Dostępne dla członków  rozszerzonych SII 🔒

Dostępne bezpłatnie
Newsroom: Na bieżąco komentujemy różne ciekawe wydarzenia i informacje rynkowe i gospodarcze, a także tworzymy zestawienia i porównania analityczne, starając się dostarczyć Wam jak najwięcej ciekawych danych oraz wniosków.

Indeks Nastrojów Inwestorów

INI: Ankietowani inwestorzy oceniają, jaki będzie trend na polskiej giełdzie przez następne 6 miesięcy. My z kolei co tydzień komentujemy wyniki naszego autorskiego badania.

Cotygodniowe webinary analityczne z ekspertami SII oraz analitykami zewnętrznymi. Dwa webinary w miesiącu poświęcone będą Portfelowi SII oraz propozycjom portfelowym. Podczas pozostałych webinarów oprócz analizy aktualnej sytuacji rynkowej eksperci przeprowadzą analizę techniczną spółek zgłoszonych przez członków SII. Pokażemy podczas webinarów warsztat zarówno analizy technicznej jak i fundamentalnej oraz portfelowej.

Dostępne dla członków SII na poziomie rozszerzonym.

Analizy i komentarze to moduł, w którym można znaleźć szczegółowe omówienia wyników finansowych, analizy bieżącej sytuacji oraz wydarzeń w spółkach, a także ocenę istotnych raportów bieżących firm notowanych na Głównym Rynku GPW oraz NewConnect.

Dostępne dla członków SII na poziomie rozszerzonym.

Portfel SII: Nasi analitycy zarządzają portfelem i jednocześnie edukują naszych czytelników, podejmując decyzje na realnym rachunku maklerskim w oparciu o analizę techniczną, fundamentalną, czy też na podstawie mixu obu metod lub przesłanek wynikających z innych czynników, na bieżąco dzieląc się swoimi decyzjami. Portfel od początku projektu wyraźnie pokonuje benchmarki rynkowe.
 Dostępne dla członków SII na poziomie rozszerzonym.

Komentarze AT: Korzystając z analizy technicznej na bieżąco monitorujemy wykresy wielu instrumentów finansowych. Każdego tygodnia publikujemy dziesiątki analiz, w szczególności wykresy firm, indeksów, surowców i par walutowych, które cieszą się Waszym zainteresowaniem lub generują ciekawe sygnały. Dostępne dla członków SII na poziomie rozszerzonym.

Inwestycje zagraniczne: w tym module wskażemy ciekawe walory, w tym spółki dywidendowe oraz zestawienia i analizy pozwalające lepiej zrozumieć tajniki inwestycji zagranicznych.

AT Skaner

AT Skaner jest serwisem, który w sposób automatyczny na bieżąco pozwala selekcjonować spółki, których wykresy generują określone sygnały płynące z analizy technicznej, w tym sygnały ostrzegawcze. Dostępne w składce podstawowej. 

 

Dołącz do SII

 

Zespół Działu Analiz

Nasz Dział Analiz tworzony jest przez analityków, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie na polskim rynku kapitałowym, a w przypadku części eksertów także na rynku amerykańskim i zachodnioeuropejskim.

 

Adrian Mackiewicz Piotr Cieślak Janusz Grabowski Michał Żuławiński

Adrian Mackiewicz

Piotr Cieślak

Janusz Grabowski

Michał Żuławiński

 

Analitycy współpracujący z SII

 

 

Miłosz Papst Bartosz Szyma Tomasz Skolimowski

Miłosz Papst

Bartosz Szyma

Tomasz Skolimowski

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie