Chat with us, powered by LiveChat
×Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies.

20 powodów dla których warto zostać członkiem SII

Stowarzyszenie Inwestorów indywidualnych kilka dni temu rozpoczęło świętowanie swoich 20 urodzin. Na przestrzeni ostatnich 20 lat do SII przystąpiło łącznie ponad 15 000 członków. Udzieliliśmy przez te wszystkie lata ponad 20 000 porad, wzięliśmy udział w ponad 200 walnych zgromadzeniach spółek giełdowych, opublikowaliśmy tysiące analiz, zorganizowaliśmy kilkadziesiąt topowych w konferencji poświęconych tematyce inwestowania, a do tego zorganizowaliśmy blisko 200 szkoleń on-line. Udział w naszych wydarzeniach edukacyjnych wzięło łącznie około 100 000 inwestorów. Przez te 20 lat staliśmy się największą tego typu organizacją w Europie Centralnej. Co stoi za tym sukcesem? Niewątpliwie ciężka praca, ciągłe doskonalenie naszej oferty i słuchanie głosów naszej społeczności. Tylko dzięki Wam jesteśmy w tym miejscu, w którym dziś się znaleźliśmy, bo Wy i Wasza satysfakcja stanowicie motywację do naszej pracy. To dla Was się zmieniamy i realizujemy nowe projekty, doskonaląc dotychczasowe. W tym artykule postanowiliśmy zebrać kluczowe argumenty, dla których warto stać się częścią naszej społeczności. Jest ich znacznie więcej, ale ich liczbę zdecydowaliśmy się ograniczyć do urodzinowej „20-stki” ;).

Realizujemy topowe konferencje edukacyjne w Polsce

Co roku organizujemy największe spotkanie inwestorów indywidualnych w Polsce, konferencję inwestorską - WallStreet, w której bierze udział rokrocznie ponad 1000 osób. Przez 3 dni zapewniamy dziesiątki paneli i wykładów merytorycznych z najlepszymi w kraju ekspertami. Dajemy przy tym możliwość spotkania z zarządami ponad stu spółek giełdowych, przedstawicieli biur maklerskich, TFI, firm oferujących inwestycje alternatywne, start-up’ami oraz kluczowymi instytucjami rynku kapitałowego. Co roku gośćmi specjalnymi naszych Konferencji są też najwięksi polscy inwestorzy indywidualni z listy Forbes 100, m.in. byli to Jan Kulczyk, Zbigniew Jakubas, Leszek Czarnecki, Dariusz Miłek czy Adam Kiciński.

 

Z kolei w 2020 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Warszawie targi edukacyjne Forum Finansów i Inwestycji, w którym wzięło udział ponad 3000 uczestników oraz kilkadziesiąt podmiotów z branży finansów, edukacji finansowej i nieruchomości. W trakcie wydarzenia odbyło się kilkadziesiąt wykładów i debat na tematy dotyczące różnych obszarów inwestycji, od giełdy, przez surowce, po nieruchomości i wiele innych.

 

Co bardzo ważne, Członkowie SII zawsze mają pierwszeństwo zapisu we wszystkich organizowanych przez nas wydarzeniach, a w wyżej wspomnianych mogą uczestniczyć nawet za darmo! We wszytskich dotychczasowych szkoleniach stacjonarnych SII udział wzięło około 30 000 uczestników.

Mamy największą bazę edukacyjną w Polsce

Zgromadziliśmy do chwili obecnej największą w Polsce bazę wiedzy na temat rynków finansowych i inwestowania, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Obecnie mamy w naszych zasobach ponad 200 godzin materiałów wideo i setki atrakcyjnych publikacji, które zapewniają praktyczną edukację na najwyższym poziomie. Całość jest podzielona na bloki tematyczne, mini kursy oraz według skali trudności. Cały czas staramy się zwiększać częstotliwość projektów edukacyjnych on-line, zapraszając na nasze webinary znanych ekspertów rynkowych, dzięki czemu nasza baza edukacyjna nieustannie rośnie. Co najważniejsze członkowie SII mają bezpośredni wpływ na tematy poruszane podczas spotkań. W trakcie webinarów edukacyjnych staramy się rozwiązywać Wasze problemy i odpowiadać na Wasze pytania. Do dziś o jakości naszych szkoleń on-line przekonało się już ok. 70 000 osób, uczestnicząc w dotychczasowych naszych projektach.

Dajemy dostęp do kursu „Szkoła giełdowa online”

Członkowie SII mają zagwarantowany dostęp do kursu „Szkoła Giełdowa online" liczącego ponad 60 nagrań (70 godz. materiału wideo) z ekspertami. Baza ta wciąż będzie się powiększać m.in. przy współpracy z Fundacją GPW. Dzięki naszym szkoleniom on-line dajemy możliwość poznania i nauki zasad funkcjonowania giełdy, eksperci uczą jak analizować spółki i wykresy notowań. Dzięki temu nasi członkowie zyskują wiedzę, która pomaga im wyszukiwać dobre okazje do inwestycji. Baza „Szkoły Giełdowej online” zawiera wiele mini-kursów, z których każdy na rynku kosztuje setki złotych.

Mamy własne e-czasopismo „Akcjonariusz”

Od kilkunastu lat wydajemy e-czasopismo „Akcjonariusz”, kierowane głównie do początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów. Każdy członek SII otrzymuje Akcjonariusza za darmo na swoją skrzynkę pocztową. W każdym odcinku można zapoznać się z ciekawymi materiałami edukacyjnymi, wywiadami, czy też różnego rodzaju analizami i wskazówkami przydatnymi w codziennym inwestowaniu na rynkach finansowych.

Chronimy prawa inwestorów

Naszą statutową działalnością jest ochrona praw inwestorów indywidualnych. W Waszym imieniu uczestniczymy w walnych zgromadzeniach spółek giełdowych, udzielamy Wam tysiące porad prawnych, a w przypadku jawnego naruszenia praw inwestorów podejmujemy interwencje. Uczestniczymy też w procesach legislacyjnych, opiniujemy projekty ustaw dotyczące rynku finansowego. Warto w tym miejscu podkreślić, że pojedynczy inwestor nie ma często szans w konfrontacji przeciwko „dużym” inwestorom, czy instytucjom finansowym, ale razem możemy więcej i już wielokrotnie udowodniliśmy, że wspólnie potrafimy walczyć o Wasz interes oraz Wasze prawa wypracowując dla Was sukcesy!

 

Co więcej członkiem SII ze składką na poziomie rozszerzonym mają również możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji merytorycznych i prawnych u naszych ekspertów, których wartość rynkowa równa jest 500 zł.

Mamy największą w Polsce bazę zniżek dla inwestorów

Inwestowanie na giełdzie to też dodatkowe wydatki. Członkostwo w SII pozwala je ograniczyć. Oferowany przez naszych partnerów wachlarz zniżek na prowizje w domach maklerskich, szkolenia giełdowe oraz prasę finansową i książki ekonomiczne dają setki, a nawet tysiące złotych oszczędności rocznie. Bonusowo nasi członkowie mają możliwość korzystania z ubezpieczeń grupowych na preferencyjnych warunkach.

 

Codzienna analiza techniczna 

Członkowie SII korzystający ze składki rozszerzonej otrzymują od nas codzienną dawkę analizy technicznej. SII na bieżąco monitoruje wykresy spółek i indeksów. Analizujemy w szczególności wykresy firm, czy też indeksów które cieszą się zainteresowaniem naszych członków lub generują ciekawe sygnały. 

Zapewniamy cotygodniowe webinary analityczne

SII każdego tygodnia zapewnia webinary z ekspertem, gdzie oprócz analizy aktualnej sytuacji rynkowej, analizy poszczególnych spółek, czy branż, przeprowadzamy także analizy walorów o które pytan społeczność członków SII. W ramach tego projektu pokazaujemy warsztat zarówno analizy technicznej jak i fundamentalnej oraz portfelowej

Zapewniamy kursy z AT, AF oraz Obligacji

W ramach tej korzyści udostępniamy naszym członkom m.in. 10-odcinkowy praktyczny kurs inwestowania w obligacje, 32-odcinkowy kurs edukacyjny z analizy technicznej oraz 14-odcinkowy kurs z analizy fundamentalnej. Zapoznanie się z nimi i zaprezentowanymi przykładami pozwoli Wam stawiać pierwsze samodzielne kroki analityczne z wykorzystaniem tych dwóch najpopularniejszych technik analizy.

AT Skaner – serwis, który analizuje spółki za Ciebie

Dla osób, którym brakuje czasu na analizę spółek, które oczekują zautomatyzowanych rozwiązań, generujących określone sygnały na rynku akcji udostępniliśmy nasz autorski projekt AT Skaner. Jest on serwisem, który w sposób automatyczny na bieżąco pozwala selekcjonować spółki, których wykresy generują określone sygnały płynące z analizy technicznej, w tym sygnały ostrzegawcze. Co ważne członkowie SII mogą korzystać z serwisu bezpłatnie.

Portfel SII

Analitycy SII od kilku lat zarządzają portfelem SII i jednocześnie edukują naszych czytelników, podejmując decyzje na realnym rachunku maklerskim inwestując 35 000 zł, w oparciu o analizę techniczną, fundamentalną, czy też na podstawie mixu obu metod lub przesłanek wynikających z innych czynników, na bieżąco dzieląc się swoimi decyzjami z członkami SII. Analitycy SII dzieląc się swoim doświadczeniem i warsztatem, starają się w ten sposób edukować, każdorazowo argumentując swoje decyzje, szczegółowo wyjaśniając je m.in. podczas webinarów analitycznych. Jednocześnie tuż po zawarciu transakcji . Na koncie zarządzających jest wiele sukcesów. Dotychczasowe portfele de facto od początku uzyskiwały lepsze stopy zwrotu od benchmarków rynkowych, a pojedyncze transakcje dawały stopę zwrotu przekraczającą nawet 135%. Krótkie informacje o dokonanych transakcjach są publikowane na stronie SII tuż po zawarciu transakcji, podobnie jak bieżący skład portfela. Szczegółowe omówienie transakcji nastąpi w cotygodniowych webinarach analitycznych.

Udzielamy porad prawnych

Dział Ochrony Praw Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych odpowiada za aktywne i wszechstronne wsparcie inwestorów indywidualnych, pomagając chronić ich interesy, ale także udzielając merytorycznych porad prawnych, w tym również z zakresu problematyki szeroko rozumianego rynku kapitałowego. Każdy członek SII z rozszerzoną składką może liczyć na bezpłatne wsparcie prawne o wartości ponad 500 zł, które obejmuje 120 minut podstawowych konsultacji prawnych, w tym między innymi: pomoc w interpretacji przepisów prawa dotyczącego rynku kapitałowego, pomoc w analizie komunikatów bieżących spółek, pomoc w ocenie naruszeń praw akcjonariuszy mniejszościowych, pomoc w interpretacji szeroko rozumianych zagadnień i problemów dotyczących rynku kapitałowego, wstępną analizę naruszeń w spółkach giełdowych, udział w walnych zgromadzeniach w przypadkach zainteresowania takim udziałem ze strony większej grupy członków SII. SII udzieliło do dziś swoim członkom ponad 20 000 porad. 

Reprezentujemy członków SII na WZA spółek

SII wzięło dotychczas udział w ponad 200 walnych zgromadzeniach spółek giełdowych. SII bierze udział w walnych zgromadzeniach w przypadkach zainteresowania takim udziałem ze strony większej grupy członków SII, bądź na indywidualnie ustalanych zasadach z pojedynczymi akcjonariuszami oczekującymi kompleksowego wsparcia podczas walnego zgromadzenia. Inwestorów reprezentujemy na zgromadzeniach najczęściej w przypadku spraw konfliktowych, starając się podejmować działania na rzecz rozwiązania tych konfliktów.

 

Możesz stać się częścią SII

Stając się członkiem SII stajesz się częścią największej społeczności indywidualnych uczestników rynku giełdowego w Polsce. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych to największa organizacja inwestorska w Polsce i Europie Centralnej, zrzeszającą obecnie ponad 15 0000 inwestorów, organizacji edukującej i chroniącej prawa inwestorów indywidualnych. Nasi członkowie wielokrotnie już przekonali się, że bycie częścią tej organizacji sprawia, że ich głos jest bardziej zauważalny, a współpraca z naszą społecznością nierzadko ułatwia osiąganie sukcesów.

Odnosimy sukcesy na rzecz inwestorów 

SII na przestrzeni 20 lat swojej działalności setki razy uczestniczyło w licznych działaniach interwencyjnych mających na celu wsparcie i ochronę inwestorów indywidualnych. Odnieśliśmy na tej płaszczyźnie mnóstwo sukcesów. Dla przykładu wymienić można takie sukcesy jak wygrana SII w Sądzie Najwyższym (działając na rzecz grupy akcjonariuszy mniejszościowych) ze spółką Kopex Machinery należącą do grupy Famur, w związku z przejęciem spółki ZEG z pokrzywdzeniem akcjonariuszy mniejszościowych. SII doprowadziło również do zablokowania skrajnie niekorzystnej dla akcjonariuszy mniejszościowych Betacom S.A. fuzji spółek Betacom S.A. i EO Networks S.A.. Wywalczyliśmy wyższą cenę w wezwaniach na akcje spółek Oława S.A. oraz Polmos Białystok S.A.. W wyniku działań podjętych przed sądem zablokowaliśmy niekorzystne dla akcjonariuszy mniejszościowych zmiany w statucie spółki Pol-Aqua S.A.. W w wyniku działań podjętych przed sądem zablokowaliśmy również niekorzystną dla akcjonariuszy mniejszościowych emisję motywacyjną w Spółce Dom Maklerski  IDM S.A., a po naszej interwencji Komputronik wycofał się z planów emisji akcji. To tylko mała namiastka bardzo wielu działań i sukcesów, jakie odnieśliśmy na rzecz naszych członków.

Dostęp do bazy „Eksperci SII radzą”

Członkowie SII każdego dnia mogą korzystać ze zbioru blisko 100 porad "Eksperci SII radzą". Są to odpowiedzi na najczęściej zgłaszane pytania i problemy inwestorów indywidualnych z pogranicza zagadnień prawnych związanych z rynkiem kapitałowym oraz zasad funkcjonowania rynku. „Eksperci SII radzą” to praktyczna i niezbędna wiedza, którą powinien posiadać każdy inwestor giełdowy.

Rynek liczy się z głosem SII

SII od lat jest aktywnym uczestnikiem wielu procesów legislacyjnych związanych z funkcjonowaniem rynku kapitałowego. Bardzo aktywnie uczestniczyliśmy m.in. w pracach nad Ustawą o ofercie publicznej, nad przepisami Kodeksu spółek handlowych, nad Regulaminem rynku NewConnect, Ustawą o obrocie publicznym, nad Dobrymi Praktykami Spółek Notowanych na GPW, jak i wieloma innymi przepisami. Nasz głos wielokrotnie przyczynił się do wywalczenia zmian w przepisach, które zwiększały bezpieczeństwo inwestorów indywidualnych. Oprócz wyżej wskazanej aktywności, od lat pełnimy bardzo istotną rolę opiniotwórczą na rynku finansowym zabierając głos niemal we wszystkich kluczowych sprawach dotyczących inwestorów indywidualnych. Na przestrzeni 20 lat działalności dziesiątki tysięcy razy nasi eksperci zabierali głos we wszystkich najważniejszych mediach ekonomicznych, a nierzadko także powszechnych, dzięki czemu nasze opinie, które wyrażaliśmy w imieniu inwestorów indywidualnych, a więc Was, był jeszcze bardziej słyszalny.

Mamy urodzinową ofertę, która już się nie powtórzy

Dostrzegając rosnące zapotrzebowanie nowych uczestników rynków finansowych na wiedzę i edukację staramy się z każdym dniem kłaść coraz większy nacisk na edukację finansową i ekonomiczną. Staramy się każdemu zapewnić dostęp do wiedzy i edukacji. Stąd też zrodziła się idea nowego wymiaru członkostwa, dzięki któremu każdy, niezależnie od statusu finansowego i stopnia zaawansowania może dołączyć do SII, a co ważne tylko i wyłącznie z okazji naszych 20 urodzin, na wyjątkowych warunkach (dostępnych tylko do 15 czerwca br.).


Dołączając do SII w trakcie urodzinowej promocji do dnia 15 czerwca br. można zaoszczędzić na cenie składki nawet 300 zł i otrzymać dodatkowe urodzinowe bonusy o wartości 200 zł, m.in. bestsellerową książkę w wersji e-book "Droga inwestora. Chciwość i strach na rynkach finansowych" G.Zalewskiego i T.Zaleśkiewicza, 3-miesięczny bezpłatny dostęp do 60 000 e-booków i audiobooków bez limitu w serwisie Legimi o wartości, czy też Voucher na bezpłatną poradą prawną standard w serwisie LEX NONSTOP.

Atrakcyjna cena składki

Jednorazowy koszt całorocznego członkostwa w SII zaczyna się od zaledwie 159 zł! Czyli od ok. 13 zł za każdy miesiąc korzystania z naszej oferty. Dlaczego dajemy tak wiele korzyści za tak symboliczną kwotę? Mianowicie dlatego, że nadrzędnym celem naszej organizacji jest propagowanie idei świadomego inwestowania i edukacji ekonomicznej Polaków. Chcemy, aby z naszej oferty mógł skorzystać każdy, niezależnie od tego, czy już inwestuje, czy chce inwestować, niezależnie od posiadanych zasobów finansowych.

Satysfakcja gwarantowana

Nieustannie udoskonalamy atrakcyjność naszej oferty. Co więcej, jesteśmy pewni jej jakości, a pewność tą opieramy na opiniach i satysfakcji tysięcy osób, które już nam zaufały. Stąd też w przypadku braku zadowolenia z naszej oferty, w ciągu 60 dni dajemy możliwość rezygnacji z członkostwa bez podawania powodu. Zatem jeśli ktokolwiek skorzysta z naszej oferty i nie będzie z niej zadowolony, SII zwróci wówczas niezwłocznie pełną kwotę opłaconej składki.


Więcej informacji na zostaninwestorem.sii.org.pl