Chat with us, powered by LiveChat

Podsumowanie Dnia Inwestora Indywidualnego z Grupą Energa

Skomentuj artykuł
Energa S.A.

Zwiedzanie przedwojennej elektrowni wodnej oraz spotkanie z przedstawicielami zarządu Energa S.A. i kadrą kierowniczą spółek zależnych wchodzących w skład energetycznej spółki, były głównymi elementami Dnia Inwestora Indywidualnego z Grupą Energa. Wydarzenie odbyło się 11 października i było współorganizowane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

 

Dzień Otwarty Inwestora Indywidualnego w Grupie Energa potwierdził, że polityka informacyjna jest traktowana przez spółkę kompleksowo i profesjonalnie. Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o inwestorach indywidualnych, tak aby mogli oni poszerzyć swoją wiedzę na temat codziennej działalności Grupy Energa, dowiedzieć się więcej na temat jej planów strategicznych, a także poznać specyfikę sektora energetycznego. Wydarzenie to obszernie relacjonowała na twitterze Energa oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych za pośrednistwem swojego analityka.

Spotkanie z władzami Grupy Energa

Pierwszym i jednym z najważniejszych punktów Dnia Inwestora Indywidualnego z Grupą Energa było spotkanie uczestników wydarzenia z przedstawicielami zarządu Energa S.A. i kadrą kierowniczą spółek zależnych. Otworzył je Aleksander Korsak, dyrektor biura relacji inwestorskich, a następnie głos zabrał Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych Energa S.A. Mówił on m.in. o wynikach spółki, czynnikach mających wpływ na nie, produkcji energii elektrycznej z OZE, a także inwestycjach Energi. Głos zabrał także m.in. Marek Kasicki, wiceprezes Energa Operator S.A., Mariusz Gajda, wiceprezes zarządu Energa Wytwarzanie S.A., a także Zbigniew Kinal i Dariusz Chrzanowski, wiceprezesi zarządu linii biznesowej sprzedaż.

 

 

Po prezentacji przyszedł czas na sesję pytań i odpowiedzi. Inwestorzy chętnie skorzystali z możliwości wyjaśnienia ciekawiących ich kwestii oraz wszelkich wątpliwości. Pytania dotyczyły m.in. budowy Elektrowni Ostrołęka C oraz energetyki prosumenckiej.

 

Po spotkaniu inwestorzy zostali zaproszeni na prezentację samochodów i rowerów elektrycznych. Pokazane zostały dwa Volkswageny Golfy o napędzie elektrycznym, służące spółce Energa do testowania rozbudowywanej przez nią sieci stacji ładowania. Obiekty te są rozmieszczone na terenie Trójmiasta i jego okolicach.

 

Zwiedzanie elektrowni wodnej w Straszynie

Podczas Dnia Inwestora Indywidualnego z Grupą Energa, inwestorzy mieli również okazję z bliska przyjrzeć się zabytkowej elektrowni wodnej w Straszynie. Obiekt został uruchomiony w październiku 1910 roku. Wówczas była to pierwsza siłownia na rzece Raduni. Obecnie na niej pracuje 9 elektrowni wodnych eksploatowanych przez spółkę Energa Wytwarzanie S.A.

 

Zbiornik elektrowni, zwany jest jeziorem Goszyńskim lub Straszyńskim. W latach powojennych, aż do wczesnych lat 70-tych ubiegłego wieku, był miejscem wypoczynkowo-rekreacyjnym, a na jego brzegach rozlokowanych było 5 ośrodków wypoczynkowych. Po wybudowaniu ujęcia wody pitnej dla Gdańska w 1983 roku został on objęty bezpośrednią strefą ochronną i zamknięto go dla turystyki i rekreacji.

 

 

Po wspomnianej elektrowni, inwestorów oprowadził Mariusz Gajda, wiceprezes zarządu Energa Wytwarzanie S.A. Oprócz zwiedzania zabytkowego, jednakże cały czas czynnie funkcjonującego obiektu, goście mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracującym w obiekcie maszynom.

 

Pełną relację, jaką prowadziliśmy z tego wydarzenia na twitterze znajdziecie poniżej:


 

Autor artykułu

 

Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Rachunkowość. Dyrektor finansowy, analityk i redaktor ekonomiczny. Wieloletni współpracownik Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz ekspert tematyki giełdowej i gospodarczej Forbes'a. Wcześniej szlify analityczno-dziennikarskie zbierał w redakcji money.pl tworząc dział giełdowy. W czasie wolnym zapalony muzyk.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie