Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

3 spółki z GPW na historycznych minimach. Okazja czy przestroga?

© bluebay2014 - Fotolia.com
  • Energa - Spółka mimo słabego debiutu, 1,5 roku miała bombowe. Z poziomu 15 zł wzrost do blisko 28 zł dawał pokaźną stopę zwrotu dla wszystkich, którzy objęli akcje w IPO. Trend wzrostowy zakończył się formacją spadającej gwiazdy i kolejnego dnia został potwierdzony objęciem bessy. Od tego czasu Energa spadła o ponad 45%, a dzisiaj wyznaczyła nowe minimum na poziomie 12,75 zł. Brak na razie oznak wyczerpania podaży.

 

 

  • Getin Noble - Jako jedna ze spółek branży bankowej nie mogła radzić sobie najlepiej. Cały sektor bankowy jest w bessie od przynajmniej 2 lat. Jednak spółka Leszka Czarneckiego radzi sobie wyjątkowo słabo. Od szczytu w kwietniu 2014 r. z 3,66 zł spadła do historycznego minimum - 0,53 zł. Procentowy spadek wynosi już 85,5%. Niedawno pojawiły się na rynku oznaki wyczerpania ruchu, wciąż brak jednak deklaracji ze strony popytowej do zakupu akcji. Walor na pewno warty jest obserwacji.

 

 

  • PGE - pomimo że formalnie spółka nie wyznaczyła jeszcze historycznego minimum to wydaje się to formalnością. Do najniższego poziomu - 12,68 zł od obecnych notowań - 13 zł za akcję już bardzo niewiele. Tym bardziej, że z analizy technicznej wynika wykończenie struktury 5 falowej przez walor. Fala 5 będzie prawdopodobnie testowała poziom z wakacji 2013 roku kiedy to na wykresie pojawiła się formacja młota. Właśnie ten moment może być dla inwestorów interesujący. Może pojawić się większa zmienność i być może sygnał kupna.

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

3 spółki z GPW na historycznych minimach. Okazja czy przestroga?