Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bezkrólewie w JSW już po raz drugi w tym roku

© adam88xx - Fotolia.com

Niedawno powołany na stanowiska Prezesa Zarządu Jastrzębskie Spółki Węglowej Edward Szlęk zrezygnował, a jako powód wskazał swój stan zdrowia. Pełnił on obowiązki prezesa niespełna pięć miesięcy.

 

To już druga zmiana na najważniejszym stanowisku w spółce. Po strajkach załogi na początku roku zrezygnował z tej funkcji wieloletni prezes Jarosław Zagórowski, który obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej Tauronu. Do momentu powołania nowego prezesa, obowiązki jego będzie pełnił Józef Myrczek – przewodniczący rady nadzorczej JSW. W komunikacie bieżącym spółki zamieszczono jego krótką notkę biograficzną:

 

„Pan Józef Myrczek od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki. W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W roku 1984 uzyskał stopień naukowy doktora, a następnie w roku 1999 stopień naukowy doktora habilitowanego nauk chemicznych. Odbył liczne szkolenia z zakresu bankowości i finansów w kraju i za granicą. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.”

 

To jednak nie koniec zmian na wysokich stanowiskach w JSW. Na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych został powołany Aleksander Wardas, a na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. strategii powołano Tomasza Gawlika. Obydwaj Panowie mają wieloletnie doświadczenie w branży górniczej, a także piastowali wysokie funkcje w grupie JSW.

 

Nie wiadomo jak długo rynek będzie teraz czekał na powołanie nowego prezesa. Ostatnim razem trwało to około dwa miesiące. Z pewnością w niedługim czasie media zaczną spekulować nad kandydatami na to stanowisko. Zmiany na szczycie menedżmentu nie sprzyjają procesowi restrukturyzacji i tak potrzebnych zmian w spółce. Trudne otoczenie rynkowe oraz twarda postawa związków zawodowych wymusza podejmowanie ciężkich i niełatwych decyzji zarządczych, ale patrząc na kondycję finansową całego przedsiębiorstwa są one niezbędne.

 

Inwestorzy jak na razie neutralnie przyjęli informację o rezygnacji Edwarda Szlęka. Kurs akcji JSW o godz. 11 oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Popyt walczy obecnie z przyspieszoną linią trendu spadkowego. W razie jej pokonania kolejne opory wyznaczają następne linie spadkowe. Co należy podkreślić, bykom udało się wyjść ponad poziom ostatnich dołków w okolicy 11,1 zł, które obecnie są pierwszym wsparciem. Minima historyczne zostały ustanowione na poziomie 10 zł.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

 

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

Skonsolidowana strata netto spółki przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej za 2017 rok była prawie 10-krotnie wyższa niż rok wcześniej.

Zobacz więcej

Bezkrólewie w JSW już po raz drugi w tym roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie