Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bezkrólewie w JSW już po raz drugi w tym roku

© adam88xx - Fotolia.com

Niedawno powołany na stanowiska Prezesa Zarządu Jastrzębskie Spółki Węglowej Edward Szlęk zrezygnował, a jako powód wskazał swój stan zdrowia. Pełnił on obowiązki prezesa niespełna pięć miesięcy.

 

To już druga zmiana na najważniejszym stanowisku w spółce. Po strajkach załogi na początku roku zrezygnował z tej funkcji wieloletni prezes Jarosław Zagórowski, który obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej Tauronu. Do momentu powołania nowego prezesa, obowiązki jego będzie pełnił Józef Myrczek – przewodniczący rady nadzorczej JSW. W komunikacie bieżącym spółki zamieszczono jego krótką notkę biograficzną:

 

„Pan Józef Myrczek od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki. W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W roku 1984 uzyskał stopień naukowy doktora, a następnie w roku 1999 stopień naukowy doktora habilitowanego nauk chemicznych. Odbył liczne szkolenia z zakresu bankowości i finansów w kraju i za granicą. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.”

 

To jednak nie koniec zmian na wysokich stanowiskach w JSW. Na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych został powołany Aleksander Wardas, a na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. strategii powołano Tomasza Gawlika. Obydwaj Panowie mają wieloletnie doświadczenie w branży górniczej, a także piastowali wysokie funkcje w grupie JSW.

 

Nie wiadomo jak długo rynek będzie teraz czekał na powołanie nowego prezesa. Ostatnim razem trwało to około dwa miesiące. Z pewnością w niedługim czasie media zaczną spekulować nad kandydatami na to stanowisko. Zmiany na szczycie menedżmentu nie sprzyjają procesowi restrukturyzacji i tak potrzebnych zmian w spółce. Trudne otoczenie rynkowe oraz twarda postawa związków zawodowych wymusza podejmowanie ciężkich i niełatwych decyzji zarządczych, ale patrząc na kondycję finansową całego przedsiębiorstwa są one niezbędne.

 

Inwestorzy jak na razie neutralnie przyjęli informację o rezygnacji Edwarda Szlęka. Kurs akcji JSW o godz. 11 oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Popyt walczy obecnie z przyspieszoną linią trendu spadkowego. W razie jej pokonania kolejne opory wyznaczają następne linie spadkowe. Co należy podkreślić, bykom udało się wyjść ponad poziom ostatnich dołków w okolicy 11,1 zł, które obecnie są pierwszym wsparciem. Minima historyczne zostały ustanowione na poziomie 10 zł.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Bezkrólewie w JSW już po raz drugi w tym roku