Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Podsumowanie czatu inwestorskiego z PZU

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Dnia 28 sierpnia 2015 roku odbył się czat inwestorski ze spółką PZU S.A. Na pytania internautów odpowiadał Członek Zarządu PZU / PZU Życie i CFO Grupy PZU, Przemysław Dąbrowski. Poniżej prezentujemy najciekawsze fragmenty wypowiedzi przedstawiciela spółki.

 

Segment prywatnej opieki zdrowotnej

„Na koniec I półrocza PZU współpracowało z około 1 500 placówkami ochrony zdrowia. Tworzenie własnej sieci medycznej realizujemy chociażby poprzez niedawny zakup udziałów kolejnej spółki medycznej tj. Rezo-Medica sp. z o.o. czy Centrum Medycznego Gamma w Warszawie. Zgodnie z założeniami Strategii 3.0, PZU obecnie poprzez kolejne akwizycje placówek intensyfikuje działania w kierunku realnego zaistnienia na rynku usług zdrowotnych. Na chwilę obecną udział tego segmentu w wynikach Grupy jest jeszcze niewielki.”

 

„Liczba klientów cały czas rośnie. W zeszłym roku (2014) sprzedaliśmy ponad 100mln PLN składki z polis zdrowotnych, co czyni nas największym ubezpieczycielem zdrowotnym w Polsce.”

 

Inwestycje

„Nie wykluczam, że do końca roku możemy podpisać kolejną umowę (przejęcie kolejnego banku – red.).”

 

„Zakładamy, że przede wszystkim Wojciech Sobieraj i jego zespół będzie realizował integrację banków.”

 

„Rozpoczynając projekt konsolidacji zakładaliśmy, że podatek zostanie wprowadzony. Nowe informacje nie mają wpływu na projekt.”

 

„Jesteśmy w stanie przeznaczyć na przejęcia do 5 mld PLN.”

 

„PZU nie jest w tej chwili zaangażowane w proces inwestycyjny w obszarze kopalń. Nie zakładamy wejścia kapitałowego w spółki górnicze. Możemy się zaangażować w dług ale tylko jeśli będzie gwarancja zwrotu i odpowiednie zabezpieczenia.”

 

Osiągnięte wyniki w I półroczu 2015 roku

„Na rekordową sprzedaż polis w I półroczu wpłynął rozwój działalności Grupy PZU na rynkach zagranicznych, wysoka dynamika składki pozyskanej przez Link4 oraz wzrost sprzedaży ubezpieczeń grupowych ochronnych.”

 

„Wynik inwestycyjny za II kwartał wyniósł 107 mln zł. Na taką sytuację miał oczywiście wpływ zarówno spadek cen obligacji jak i słaba kondycja warszawskiej giełdy.”

 

„W 2Q niestety odnotowaliśmy spadek rentowności ubezpieczeń komunikacyjnych. Z drugiej strony udział PZU w zysku sektora ubezpieczeń majątkowych urósł z 66% do 87%. Oznacza to, że naszej konkurencji rentowność pogorszyła się jeszcze bardziej. Zakładamy ustabilizowanie cen w 3Q.”

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Podsumowanie czatu inwestorskiego z PZU