Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Były prezes JSW trafił do Rady Nadzorczej Tauronu

© denisismagilov - Fotolia.com

Raportem bieżącym z dnia 12 sierpnia 2015 roku Tauron poinformował, że Skarb Państwa powołał nową Radę Nadzorczą, której skład został powiększony do pięciu osób.

 

W skład nowej Rady Nadzorczej zostali powołani:

 

  • Pan Grzegorz Barszcz – były członek RN między innymi Enea S.A., czy Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.,
  • Pani Beata Chłodzińska – posiada uprawnienia radcy prawnego, zasiadała w RN między innymi Polskiej Agencji Prasowej S.A. z siedzibą w Warszawie,
  • Pan Piotr Ciach – od 10 lat powiązany z przemysłem obronnym, członek RN Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.,
  • Pani Katarzyna Kosińska – obecnie zasiada w RN Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.,
  • Pan Jarosław Zagórowski – były Prezes Zarządu JSW, a wcześniej członek i Przewodniczący RN JSW.

 

Z treścią raportu oraz pełnym CV kandydatów można zapoznać się tutaj

 

Przypomnijmy, że Jarosław Zagórowski podał się do dymisji z urzędu prezesa JSW 16 lutego bieżącego roku (pierwsza strzałka na wykresie). Odwołania prezesa domagały się związki zawodowe jako warunek podpisania porozumienia w trakcie akcji protestacyjnej z początku tego roku. Pomimo tego odejście prezesa nie zmieniło sentymentu inwestorów do spółki, a kurs wyznaczył kolejne nowe minima. Druga strzałka na wykresie pokazuje datę powołania obecnego prezesa, Edwarda Szlęka, co miało miejsce 21 kwietnia br.

 

Akcje JSW obecnie weszły w konsolidację w okolicach ceny 12 zł. Kurs akcji przebił najszybszą linię trendu spadkowego jednak o konkretnej zmianie sentymentu do spółki z punktu analizy technicznej, będzie można mówić dopiero po przełamaniu linii trendu spadkowego, zapoczątkowanej we wrześniu 2013 roku. Obecnie przebiega ona w okolicach 24 zł.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Z kolei akcje Tauronu wyznaczyły historyczne minima. Z analizą wykresu można zapoznać się w dzisiejszym odcinku Atrakcyjnych Spółek.

 

Źródło: Tauron Polska Energia

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Były prezes JSW trafił do Rady Nadzorczej Tauronu