Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Były prezes JSW trafił do Rady Nadzorczej Tauronu

© denisismagilov - Fotolia.com

Raportem bieżącym z dnia 12 sierpnia 2015 roku Tauron poinformował, że Skarb Państwa powołał nową Radę Nadzorczą, której skład został powiększony do pięciu osób.

 

W skład nowej Rady Nadzorczej zostali powołani:

 

  • Pan Grzegorz Barszcz – były członek RN między innymi Enea S.A., czy Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.,
  • Pani Beata Chłodzińska – posiada uprawnienia radcy prawnego, zasiadała w RN między innymi Polskiej Agencji Prasowej S.A. z siedzibą w Warszawie,
  • Pan Piotr Ciach – od 10 lat powiązany z przemysłem obronnym, członek RN Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.,
  • Pani Katarzyna Kosińska – obecnie zasiada w RN Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.,
  • Pan Jarosław Zagórowski – były Prezes Zarządu JSW, a wcześniej członek i Przewodniczący RN JSW.

 

Z treścią raportu oraz pełnym CV kandydatów można zapoznać się tutaj

 

Przypomnijmy, że Jarosław Zagórowski podał się do dymisji z urzędu prezesa JSW 16 lutego bieżącego roku (pierwsza strzałka na wykresie). Odwołania prezesa domagały się związki zawodowe jako warunek podpisania porozumienia w trakcie akcji protestacyjnej z początku tego roku. Pomimo tego odejście prezesa nie zmieniło sentymentu inwestorów do spółki, a kurs wyznaczył kolejne nowe minima. Druga strzałka na wykresie pokazuje datę powołania obecnego prezesa, Edwarda Szlęka, co miało miejsce 21 kwietnia br.

 

Akcje JSW obecnie weszły w konsolidację w okolicach ceny 12 zł. Kurs akcji przebił najszybszą linię trendu spadkowego jednak o konkretnej zmianie sentymentu do spółki z punktu analizy technicznej, będzie można mówić dopiero po przełamaniu linii trendu spadkowego, zapoczątkowanej we wrześniu 2013 roku. Obecnie przebiega ona w okolicach 24 zł.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Z kolei akcje Tauronu wyznaczyły historyczne minima. Z analizą wykresu można zapoznać się w dzisiejszym odcinku Atrakcyjnych Spółek.

 

Źródło: Tauron Polska Energia

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Były prezes JSW trafił do Rady Nadzorczej Tauronu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie