Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Mańdziak (EFM): Chcemy być jednym z liderów rynku wierzytelności szpitalnych

© Brian Jackson - Fotolia.com

„Kondycja finansowa polskich szpitali przez ostatnie 10 lat nie uległa zmianie. W tym samym czasie mocno urosły konkurencyjne dla nas biznesy. Na tej podstawie chcemy dołączyć się do rynku i zostać numerem trzy już w 2015 roku” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Prezes Zarządu Europejskiego Funduszu Medycznego S.A., Marcin Mańdziak.

 

Inwestorzy.tv

 

Europejski Fundusz Medyczny działa na rynku niszowym, zajmuje się wierzytelnościami publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Oferuje usługi finansowania, doradztwa i kojarzenia biznesowego. Spółka jest obecna na rynku Catalyst, na którym przeprowadziła trzy emisje obligacji, z których pozyskała 9,85 mln zł. Wszystkie te środki zostały przeznaczone na podstawową usługę, generalnie ujmując na wierzytelności szpitalne.

 

Spółka rozważa debiut na giełdzie, który może nastąpić najwcześniej w 2017 roku. EFM chce najpierw, żeby prowadzony biznes organicznie urósł na tyle, aby spółka spełniała wszystkie wymagania i będzie mogła zadebiutować bezpośrednio na GPW.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Mańdziak (EFM): Chcemy być jednym z liderów rynku wierzytelności szpitalnych
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie