Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kucza (PGNiG): liberalizacja rynku gazu jest największym wyzwaniem przed spółką

„Kilkuletni program poprawy efektywności ma przynieść redukcję kosztów o około 700 mln zł. W 2014 roku udało się zredukować koszty o około 300 mln zł, to jest 14% ponad zakładany wcześniej plan” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu analityk finansowy PGNiG, Adam Kucza.

 

Inwestorzy.tv

 

Strategia PGNiG w celu radzenia sobie z postępująca liberalizacją rynku gazu zakłada skupienie się na trzech kluczowych obszarach. Są nimi walka o utrzymanie klienta, obniżki taryf i przygotowywana oferta Dual Fuel, czyli oferta sprzedaży paliwa gazowego oraz energii elektrycznej.

 

Planowany CAPEX na 2015 rok wynosi 4,3 mld zł, bez uwzględnienia przejęć i akwizycji. Nakłady inwestycyjne są głównie związane z obszarem poszukiwań i wydobycia, szczególnie w Polsce na co ma zostać wydane 1,4 mld zł. Pod względem wielkości nakładów drugim obszarem jest sieć dystrybucyjna (sieć gazownicza ma w Polsce około 180 tys. km), a trzecim jest obszar wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

Przebicie ważnego poziomu oporu było również możliwe dzięki informacjom na temat dywidendy, inwestycji oraz planów rozwojowych firmy na 2018 rok.

Zobacz więcej

Kucza (PGNiG): liberalizacja rynku gazu jest największym wyzwaniem przed spółką
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie