Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dane o sprzedaży Wiedźmina 3 powodują eksplozję kursu CD Projekt

Źródło: thewitcher.com/witcher3/

CD Projekt poinformował w jakiej ilości sprzedała się ich najnowsza produkcja Wiedźmin 3: Dziki Gon. W ciągu dwóch tygodni od premiery w ręce graczy trafiło 4 mln kopii gry. Trzyletnie nakłady na produkcję najnowszego Wiedźmina zwróciły się już w dniu premiery.

 

W komunikacie spółka poinformowała, że Wiedźmin 3 uzyskał bardzo pozytywne oceny zarówno w mediach, jak i od graczy. Od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, między innymi na Amazonie. We wrześniu ubiegłego roku, spółka poinformowała, że dotychczasowa sprzedaż poprzednich części Wiedźmina wyniosła 8 mln sztuk. 

 

 

„Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. (…) Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia” –skomentował Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

 

W połowie maja tego roku spółka informowała, że przedsprzedaż Wiedźmina 3 przekroczyła 1,5 mln kopii. Debiut gry miał miejsce 19 maja. Dokładne dane nt. sprzedaży gry będą ujęte w raporcie półrocznym spółki. Rynek oczekuje również szczegółów nowej strategii spółki, która ma ujmować nowy plan wydawniczy. Prace nad aktualizacją strategii miały się rozpocząć w połowie roku. Spółka pracuje obecnie nad kolejnym dużym tytułem - Cyberpunk 2077.

 

Na informacje o wielkości sprzedaży Wiedźmina 3 rynek zareagował euforią. Kurs akcji podczas sesji jeszcze do godziny 14:30 zyskiwał do 17%. Cena akcji wzrosła z 20 zł do 24,20 zł w szczytowym monencie. Kurs akcji spółki dalej znajduje się w trendzie wzrostowym, zapoczątkowanym w 2012 roku. Wsparcie i opór można wyznaczyc odpowiednio na poziomie 20 zł i 25 zł.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CD Projekt

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Dane o sprzedaży Wiedźmina 3 powodują eksplozję kursu CD Projekt