Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dane o sprzedaży Wiedźmina 3 powodują eksplozję kursu CD Projekt

Źródło: thewitcher.com/witcher3/

CD Projekt poinformował w jakiej ilości sprzedała się ich najnowsza produkcja Wiedźmin 3: Dziki Gon. W ciągu dwóch tygodni od premiery w ręce graczy trafiło 4 mln kopii gry. Trzyletnie nakłady na produkcję najnowszego Wiedźmina zwróciły się już w dniu premiery.

 

W komunikacie spółka poinformowała, że Wiedźmin 3 uzyskał bardzo pozytywne oceny zarówno w mediach, jak i od graczy. Od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, między innymi na Amazonie. We wrześniu ubiegłego roku, spółka poinformowała, że dotychczasowa sprzedaż poprzednich części Wiedźmina wyniosła 8 mln sztuk. 

 

 

„Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. (…) Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia” –skomentował Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

 

W połowie maja tego roku spółka informowała, że przedsprzedaż Wiedźmina 3 przekroczyła 1,5 mln kopii. Debiut gry miał miejsce 19 maja. Dokładne dane nt. sprzedaży gry będą ujęte w raporcie półrocznym spółki. Rynek oczekuje również szczegółów nowej strategii spółki, która ma ujmować nowy plan wydawniczy. Prace nad aktualizacją strategii miały się rozpocząć w połowie roku. Spółka pracuje obecnie nad kolejnym dużym tytułem - Cyberpunk 2077.

 

Na informacje o wielkości sprzedaży Wiedźmina 3 rynek zareagował euforią. Kurs akcji podczas sesji jeszcze do godziny 14:30 zyskiwał do 17%. Cena akcji wzrosła z 20 zł do 24,20 zł w szczytowym monencie. Kurs akcji spółki dalej znajduje się w trendzie wzrostowym, zapoczątkowanym w 2012 roku. Wsparcie i opór można wyznaczyc odpowiednio na poziomie 20 zł i 25 zł.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CD Projekt

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

Skonsolidowana strata netto spółki przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej za 2017 rok była prawie 10-krotnie wyższa niż rok wcześniej.

Zobacz więcej

Dane o sprzedaży Wiedźmina 3 powodują eksplozję kursu CD Projekt
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie