Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dane o sprzedaży Wiedźmina 3 powodują eksplozję kursu CD Projekt

Źródło: thewitcher.com/witcher3/

CD Projekt poinformował w jakiej ilości sprzedała się ich najnowsza produkcja Wiedźmin 3: Dziki Gon. W ciągu dwóch tygodni od premiery w ręce graczy trafiło 4 mln kopii gry. Trzyletnie nakłady na produkcję najnowszego Wiedźmina zwróciły się już w dniu premiery.

 

W komunikacie spółka poinformowała, że Wiedźmin 3 uzyskał bardzo pozytywne oceny zarówno w mediach, jak i od graczy. Od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, między innymi na Amazonie. We wrześniu ubiegłego roku, spółka poinformowała, że dotychczasowa sprzedaż poprzednich części Wiedźmina wyniosła 8 mln sztuk. 

 

 

„Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. (…) Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia” –skomentował Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

 

W połowie maja tego roku spółka informowała, że przedsprzedaż Wiedźmina 3 przekroczyła 1,5 mln kopii. Debiut gry miał miejsce 19 maja. Dokładne dane nt. sprzedaży gry będą ujęte w raporcie półrocznym spółki. Rynek oczekuje również szczegółów nowej strategii spółki, która ma ujmować nowy plan wydawniczy. Prace nad aktualizacją strategii miały się rozpocząć w połowie roku. Spółka pracuje obecnie nad kolejnym dużym tytułem - Cyberpunk 2077.

 

Na informacje o wielkości sprzedaży Wiedźmina 3 rynek zareagował euforią. Kurs akcji podczas sesji jeszcze do godziny 14:30 zyskiwał do 17%. Cena akcji wzrosła z 20 zł do 24,20 zł w szczytowym monencie. Kurs akcji spółki dalej znajduje się w trendzie wzrostowym, zapoczątkowanym w 2012 roku. Wsparcie i opór można wyznaczyc odpowiednio na poziomie 20 zł i 25 zł.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CD Projekt

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Dane o sprzedaży Wiedźmina 3 powodują eksplozję kursu CD Projekt