Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Alfa Star rozwija ofertę i planuje debiut na GPW

© Punto Studio Foto - Fotolia.com

Biuro turystyczne z Radomia – Alfa Star – kilka tygodni temu sprzedało większość udziałów inwestorowi Lawson Investments i podpisało umowę o współpracy na rynku egipskim, bo planuje skupić się na ofercie wyjazdów do Egiptu. Alfa Star chce także rozwijać takie kierunki urlopowe, jak Turcja, Bułgaria i Grecja. Obecna na NewConnect spółka przymierza się też do przejścia na parkiet główny GPW.

 

– Prawdopodobnie jeszcze w tym roku znajdziemy się na GPW. Zobaczymy jeszcze kiedy, bo uchwała zarządu z tamtego roku obliguje, że mamy wejść w niedługim czasie, w ten sposób też można pozyskać trochę środków – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Sylwester Krzysztof Strzylak, prezes zarządu biura turystycznego Alfa Star. – Nie odczuwaliśmy dużych problemów finansowych, niemniej pozyskanie nowego inwestora strategicznego, który będzie jednocześnie współudziałowcem w firmie, pozwoli nam myśleć szerzej i po prostu się rozwija. Środki, które zainwestuje firma Lawson, wspomogą dalszy rozwój biura Alfa Star.

 

W połowie marca spółka poinformowała o zbyciu przez większościowych akcjonariuszy 60 proc. udziału w kapitale zakładowym na rzecz Lawson International Investments Limited, spółki powiązanej z Travco Group. Ten sam podmiot (największa firma z branży turystycznej w Egipcie) podpisał 26 stycznia z Alfa Star umowę o współpracy na egipskim rynku turystycznym na okres od 1 lutego 2015 roku do 31 grudnia 2018 roku.

– Nasi turyści przede wszystkim otrzymują świetne hotele i transfery, dlatego teraz w Alfie będzie już tylko lepiej – przekonuje Strzylak. – Egipt jest ulubionym kierunkiem całorocznym Polaków, który stanowi najlepszy stosunek ceny do jakości. Polacy lubią wypoczywać, tam nie ma problemu, jak się dzisiaj ubrać, nie trzeba się martwić o pogodę, a cena wyjazdu jest dosyć przystępna – tłumaczy Sylwester Strzylak.

 

Klienci Alfa Star w drugiej kolejności wybierają na miejsce wypoczynku Turcję, następnie Bułgarię i Grecję. Zdaniem Strzylaka, w istotnym stopniu na popularność konkretnych kierunków wyjazdów wpływa bezpieczeństwo, szczególnie w krajach arabskich.

 

Źródło: Newseria

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Alfa Star rozwija ofertę i planuje debiut na GPW