Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU zainwestuje w Nową Kompanię Węglową? Spółka dementuje plotki

© Coloures-pic - Fotolia.com

Agencja Bloomberg poinformowała, że PZU rozważa inwestycję w Nową Kompanię Węglową. Spółka miałaby wziąć udział w planowanym podwyższeniu kapitału kompanii o wartości 2 mld zł. Na te doniesienia kurs akcji w dniu dzisiejszym zareagował mocną przeceną walorów ubezpieczyciela, którego akcje traciły podczas sesji do 4%.

 

Do innych informacji dotarł Puls Biznesu, z których wynika, że PZU rozważa możliwość zainwestowania w obligacje NKW, i to jedynie po wcześniejszym kapitałowym zaangażowaniu się w spółkę Polskich Inwestycji Rozwojowych, spółek energetycznych i Węglokoksu.

 

Zgodnie z założeniami porozumienia między związkowcami a stroną rządową ze stycznia bieżącego roku, Nowa Kompania Węglowa ma powstać najpóźniej we wrześniu, choć podaje się, że spółka powstanie już w czerwcu. Na NKW będzie składać się 11 kopalń dawnej Kompanii Węglowej. Najbardziej obciążające kopalnie KW mają zostać przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

 

Dział Relacji Inwestorskich PZU szybko zareagował na doniesienia Bloomberga, informując, że spółka nie jest zainteresowana inwestycją w NKW. Po tej informacji strata na walorze zmniejszyła się do 1,5%.

 

"W odniesieniu do pojawiających się w mediach informacji o planowanym finansowym zaangażowaniu Grupy PZU w Nową Kompanię Węglową jako akcjonariusza, chcielibyśmy poinformować, że nie jesteśmy zainteresowani taką inwestycją. Realizując założoną strategię biznesową i będąc aktywnym podmiotem na rynku kapitałowym, Grupa PZU obserwuje jednak każdą potencjalną inwestycję zapewniającą odpowiedni zwrot a przez to tworzącą wartość dla wszystkich akcjonariuszy Grupy PZU."

 

Z kolei wczoraj spekulowano, że PZU ma plany przejęcia Alior Banku, a także Raiffeisen Polbanku oraz Banku BPH, a następnie konsolidacji przejętych banków w jeden podmiot.

 

Akcje PZU poruszają się od ośmiu miesięcy w kanale bocznym, w przedziale 460 zł - 514 zł. Na początku marca, a następnie w połowie kwietnia kurs przebił linię trendu wzrostowego, zapoczątkowaną w 2012 roku. Kierunek wyjścia z kanału będzie technicznym sygnałem, w którą stronę podąży dalej kurs akcji największego ubezpieczyciela w Polsce.

 

PZU - Analiza techniczna

Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Bloomberg, Puls Biznesu

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

PZU zainwestuje w Nową Kompanię Węglową? Spółka dementuje plotki