Chat with us, powered by LiveChat

Czat inwestorski: Omówienie wyników Grupy Kapitałowej Protektor za IV kwartał 2014 roku

© Argus - Fotolia.com

 

czat inwestorski

Temat czatu:

Omówienie wyników Grupy Kapitałowej Protektor

za IV kwartał 2014 roku

Wtorek 17 marca

godzina 10:00

 

 

Na pytania inwestorów odpowiadał:

 

Piotr Skrzyński, prezes zarząduPiotr Skrzyński, prezes zarządu

Piotr Skrzyński od 20 kwietnia 2009 r. pełni funkcję prezesa zarządu w PROTEKTOR S.A.
Jest absolwentem Akademii Górniczo– Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki o specjalizacji elektrotechnika– automatyka, Ecole Nationale Superieure des Telecommunications de Bretagne w Brest (Francja) na kierunku ekonomii (MBA), jak również Erst & Young+ Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - Executive In Finance (MBA).

 

Piotr Skrzyński posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie na rynku krajowym oraz zagranicznym, zarówno w spółkach o kapitale zagranicznym, jak i krajowym. Karierę zawodową rozpoczął w pod koniec studiów we Francji, w firmie Merlin Gerin - departament Europy Środkowej i Wschodniej. Na początku 2003 r. objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Vatech Polska. Z końcem 2003 r. został Wiceprezesem Zarządu spółki giełdowej Apator S.A. z, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój przedsiębiorstwa oraz wsparcie w zakresie budowy grupy technologicznej i kapitałowej. W 2007 r. przez kilka miesięcy wspierał spółkę KAREN S.A. w przygotowaniach do dalszego rozwoju kapitałowego. Od 2007 do 2009 r., działając jako wiceprezes TRIAS S.A., prowadził restrukturyzację tej spółki multimedialnej, w celu uporządkowania jej aktywów i optymalizacji zwrotów z inwestycji.

 

Jest Członkiem Rad Nadzorczych dwóch spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych: HARPER HYGIENICS S.A. (od 3.09.2012 roku) oraz SYGNITY S.A. (od 12.09.2012 roku).

 

Opis Spółki

 

PROTEKTOR SA to spółka z polskim kapitałem, która obecnie jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Na rynku krajowym głównymi odbiorcami wyrobów są: policja, straż pożarna, agencje ochrony, wojsko, oraz stocznie i kopalnie.  Produkty spółki docierają do ponad 3000 klientów na ponad 30 rynkach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Ich wysoka jakość została potwierdzona licznymi certyfikatami (AQAP, ISO, WE, TUV, SD) i patentami. Obecnie w skład Grupy Kapitałowej PROTEKTOR wchodzą spółki: PROTEKTOR S.A.  z siedzibą w Lublinie, Abeba Specialschuh-Ausstatter GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy) oraz Inform Brill GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy). PROTEKTOR SA prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie:  1 w Polsce oraz 2 w Mołdawii, zatrudniających ogółem prawie 600 osób. Więcej informacji na www.protektorsa.pl 

 


 

Zapis czatu inwestorskiego

 


 

 

Moderator: Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową Protektor, który odbędzie się 17 marca (wtorek),o godz. 10.00. Na pytania inwestorów odpowiadać będzie Piotr Skrzyński, Prezes Zarządu.

 

Moderator: Witam wszystkich na kolejnym czacie z Panem Piotrem Skrzyńskim, Prezesem Grupy Kapitałowej Protektor, zapraszamy do zadawania pytań.

 

rysiek: Czy jest dużo podmiotów na rynku w tej branży?

 

Piotr Skrzyński: Rynek PPE jest rynkiem rozproszonym, dość konkurencyjnym i żaden podmiot nie przekracza 10% udziałów w rynku. Charakterystyka ta dotyczy rynku międzynarodowego.

 

rysiek: A konkurencja w biznesie, może Pan wymienić z kim konkurujecie, co by można porównać analizując?

 

Piotr Skrzyński: W Polsce: ze spółek gieldowych częściowo Wojas natomiast bezposrednią konkurencją są spółki: Demar, PPO (Strzelce Opolskie), U-Power, UVEX, Elten, Atlas, Sitz-Secura.

 

abrakadabra: W jaki sposób lub gdzie spółka może szukać źródeł zwiększenia przychodów?

 

Piotr Skrzyński: Zwiększenie przychodów na poziomie wzrostu organicznego to od zera do 3% rocznie. Tak rośnie rynek PPE w Polsce i w Europie. Zdecydowane 2cyfrowy wzrost sprzedaży może nastąpić przez dedykowane przejęcie.

 

Stefan Szczygieł: Czym są aktywa trwałe do sprzedaży i kiedy będą one sprzedane?

 

Piotr Skrzyński: Aktywa trwałe do sprzedazy o wartosci 8 mln zl to zespol 11 budynkow o pow. ponad 13,5 tys mkw, ktory spolka próbuje sprzedac od 2 lat.

 

Mariusz75: Czy spółka zauważyła zwiększenie zainteresowania swoimi produktami w związku z sytuacją na Ukrainie?

 

Piotr Skrzyński: Widać symptomy ożywienia jeśli chodzi o obuwie ciężkie. Wydaje się iż zdecydowana zmiana tendencji może nastąpić w ciągu kolejnych kwartałów.

 

rysiek: Dlaczego aż 2 zakłady w Mołdawii? Teraz wszyscy produkują w Chinach, proszę powiedzieć czemu Mołdawia?

 

Piotr Skrzyński: Historycznie Grupa Abeba posiada 2 fabryki w Mołdawii. Dla dywersyfikacji źródeł dostaw podjęliśmy decyzję o rozbudowie potencjału produkcyjnego w okolicach Lublina w ciągu kolejnych 12-15 miesięcy. Dzięki temu 50% produkcji będzie ulokowane w Polsce. Obecnie na rynku jest tendencja powrotu produkcji z Azji do Europy.

 

Mariusz75: Jaki jest udział eksportu w sprzedaży. Jakie się najważniejsze rynki eksportowe spółki?

 

Piotr Skrzyński: Poprzez niemiecki brand Abeba zarządzany w ramach spółek w Niemczech i we Francji, ok. 90% całkowitych obrotów realizowanych jest poza Polską. Najważniejsze rynki eksportowe to Niemcy, Francja oraz kraje niemieckojęzyczne.

 

Nowy: Czy będziecie Państwo wypłacać dywidendę?

 

Piotr Skrzyński: Zarząd zaproponuje wypłatę dywidendy w oparciu o wynik finansowy za rok obrotowy 2014.

 

GDS: Jakiej dywidendy można oczekiwać za 2014 rok?

 

Piotr Skrzyński: O wysokości dywidendy zadecydują akcjonariusze podczas czerwcowego WZA.

 

GDS: Witam, chciałbym zapytać jak zmieniają się ceny produktów na przestrzeni ostatnich 2-3 lat ? Czy mają tendencję wzrostową?

 

Piotr Skrzyński: Na rynkach zachodnich ceny rosną średnio od 1 do 5% r/r. Na rynku polskim mamy stagnację cen od 2 lat.

 

dunin: Jaki cel działalności mają spółki w Mołdawii?

 

Piotr Skrzyński: Są to spolki produkcyjne, gdzie na bazie powierzonych przez nas materiałów realizowana jest produkcja finalna obuwia.

 

zenek: Jakie korzyści da nowy zintegrowany system informatyczny?

 

Piotr Skrzyński: System IT uruchomiony został w spółce matce dzięki czemu ułatwi nam to zarządzanie kapitałem obrotowym na poziomie lokalnym oraz przygotowało spółkę do zwiększenia mocy produkcyjnych w Lublinie.

 

czy spółka obecnie poszukuje inwestora ?: czy spólka obecnie poszukuje inwestora lub rozważa przejęcia

 

Piotr Skrzyński: Zarząd spółki nie uczestniczy w procesie pozyskiwania inwestora. Z punktu widzenia spółki najważniejszym jest uzyskiwanie powtarzalnych dobrych wyników finansowych. Na obecnym etapie związanym z rozbudową zakładu w Lublinie, spółka ma bardziej charakter dywidendowy.

 

Stefan Szczygieł: W ostatnich 2 latach spółka bardzo mało inwestowała. Czy dalej się to nie zmieni?

 

Piotr Skrzyński: Poziom inwestycji w danym roku odpowiada poziomowi amortyzacji. W tym roku ze względu na wydatki w halę produkcyjną, zwiększy się on dwukrotnie. W kolejnych lataach planujemy podobną politykę inwestycyjną związaną z ciągłą modernizacją parku przemysłowego na poziomie wartości amortyzacji.

 

Mateusz: Ile wynosi portfel zamówień spółki na dzień dzisiejszy?

 

Piotr Skrzyński: Większość naszych obrotów oparta jest o zamówienia dzienne, tylko niecałe 3% obrotów uzyskiwanych jest w ramach przetargów. Na dziś w tej części obrotów widzimy ponad 2cyfrowy wzrost r/r.

 

podrazka: Bycie w strefei ekonomicznej to korzysci (podatek dochodowe,zowlnienie z oplat za nieruchomosci podatek na okres 3 lat jak sie dowiedzialem stefa ekonomiczna,ale to tez zapewne koszta,w jakiej wyskosci moga to byc koszta wejscia do sterefy czy mozna sie zw ziwzku z tym jakiejs (konretnie jakiej) wyskosci odpisow spodziewac?

 

Piotr Skrzyński: Bycie w strefie ekonom. to z jednej strony korzysci jak i zobowiązania. należy zainwestować co najmniej 100 tys. euro i prowadzic nową dzialalnosc przez kolejne 5 lat obrotowych. Korzysc to 50% odpis podatkowy w ramach tzw. kosztow notyfikowanych. Obejmują one nie tylko inwestycje w aktywa trwałe (maszyny) ale także koszty stałe (np. wynajem).

 

rysiek: Witam, w jaki sposób spółka chce zwiększać wycenę?

 

Piotr Skrzyński: Spółka przede wszystkim ma pokazywać dobre i powtarzalne wyniki finansowe. Sam rynek doceni wartosc takiej firmy.

 

podrazka: Panie Piotrze,w financial statment nei widze informacji o np liczbie kontrahentow,jak moglby Pan ich uporzadkowac,9wielkosc,rodzaj)

 

Piotr Skrzyński: Firma na rynku polskim posiada ok. 400 stałych klientów zaś na rynkach zagranicznych ok. 2400.

 

mike: Dlaczego spółka nie chce sprzedać taniej \'tych\' budynków widać, że jest małe zainteresowanie wiec dlaczego nie chcą Państwo obniżyć ceny którą można reinwestować ?

 

Piotr Skrzyński: Pierwotna wycena nieruchomości była rzędu 10-12 mln zł. Obecna obniżona wartość księgowa oto 8 mln zł. uznajemy to ze względu na porównania rynkowe za wartość godziwą i możliwą w końcu do uzyskania.

 

rysiek: A jak konflikt na wschodzie wpłynął na spółkę?

 

Piotr Skrzyński: Obecnie spółka nie odczuwa bezpośrednio wpływu konfliktu na Ukrainie na swoją operacyjną działalność w Mołdawii. Dewaluacja walut na wschodzie Europy raczej uatrakcyjniła to miejsce produkcji.

 

podrazka: Czy termin zbycia nieruchomosci i zaplaty zadatku jest scisle okreslony? w jakim osatecznie czasie mozna sie spodziewac podpisania umowy zbycia,rozumiem ze czasowo to jzu powinno byc rozliczone,do kiedy najpozniej nabywca ma sie zobowizac do zaplaty?

 

Piotr Skrzyński: Termin zbycia nieruchomości w stosunku do inwestora jest obecnie wyłącznie uzalezniony od rozpoczęcia jego inwestycji w Polsce. Zakup naszej nieruchomości jest tylko częścią tego procesu. Wg oświadczeń ustnych potencjalnego kupca, podpisanie przedwstępnej umowy powinno nastąpić w ciągu kolejnych kilku tygodni. Jeżeli ten scenariusz się spełni to pełne rozliczenie transakcji nastąpi do końca bieżącego roku kalendarzowego.

 

shoemaker: Powtarzalność przepływów gotówkowych jest miarą sukcesu restrukturyzacji operacyjnej przeprowadzonej w ostatnich latach, co Zarząd zamierza zrobić aby te przepływy konsekwentnie zwiększyć w tym roku i kolejnych?

 

Piotr Skrzyński: W kolejnych 12-15 miesiącach poprzez relokację części produkcji do strefy ekonomicznej, zamierzamy zoptymalizować efektywną stopę podatkową. Dodatkowo dążymy do optymalizacji w zarządzaniu kapitałem obrotowym a w szczególności magazynami.

 

marian: Czy istnieje obecnie ryzyko odpisów wartości zapasów?

 

Piotr Skrzyński: Nie. Co do zasady inwenutry przeprowadzamy średnio 1-2 x w roku i nie widzimy obecnie takich ryzyk.

 

saldo: Jaka część należności jest obecnie przeterminowana?

 

Piotr Skrzyński: Przeterminowanie należności nie przekracza 5%.

 

ksiegowy: Do jakiego poziomu Zarząd chce zredukować zadłużenie?

 

Piotr Skrzyński: Sprzedaż nieruchomości pozwoli spłacić nam tzw stare zadłuzenie, które obecnie jest na poziomie ok 5,5 mln. Spólka jednak nadal będzie korzystac z kredytow obrotowych w celu finansowania biezacej dzialalnosci jesli będzie spółką dywidendową.

 

marian: Czy są jeszcze jakieś rynki zagraniczne które Was interesują w pierwszej kolejności?

 

Piotr Skrzyński: Dla brandu Abeba oprócz tradycyjnego rynku niemieckiego i rynkow niemieckojęzycznych, obecnie koncentrujemy się na rynkach Europy Środkowej. Dla brandu Protektor szukamy klientow w Europie Śr. i Pd.

 

AdamB: Jaką część sprzedaży spółka kierowała na eksport w 2014 roku?

 

Piotr Skrzyński: Jako Grupa poza Polską sprzedajemy ok 90%

 

MGregor: W jakim kraju najbardziej opłaca się sprzedawać Wasze produkty?

 

Piotr Skrzyński: W krajach zachodnich gdzie rotacja należności nie przekracza 30 dni.

 

zenek: Czy jest sezonowość w tym biznesie?

 

Piotr Skrzyński: W naszym biznesie występuje sezonowosc kwartalna. I kw. slaby, II - sredni, III - bardzo dobry, IV - sredni.

 

mike: Jak spółka planuje zwiększać przychody - jaką mają Państwo strategię rozwoju ?

 

Piotr Skrzyński: Nasza strategia rozwoju dotyczy wyniku finansowego. Uznajemy, że poprzez podniesienie produktywności (nowa hala) oraz obniżenia efektywnej stopy podatkowej jestesmy w stanie wygenerowac wyzszy strumien przepływow gotowkowych.

 

rysiek: Zapytam jeszcze jaka jest wartość rynku?

 

Piotr Skrzyński: Rynek PPE europejski = 6,8 mld euro, Polska - szacowany na 380 mln euro. Obuwie ochronne Europa = 1,6 mld euro, Polska = 60 mln euro.

 

podrazka: ktorego z konkurentow Pan najbardziej szanuje z Europy ze swiata ,z Poslki?

 

Piotr Skrzyński: Honeywell, który od 5 lat dokonuje integracji rynku PPE także w Europie.

 

malgosia: Czy rozpoczęły się już prace związane z budową nowoczesnej hali produkcyjnej ?

 

Piotr Skrzyński: Do końca marca br. chcielibysmy podpisac list intencyjny w sprawie budowy hali a do końca kwietnia finalną umowę w oparciu o finalne projekty budowlane.

 

lutek: Czy w ramach nowej strategii Spółka przewiduje publikację prognoz finansowych ?

 

Piotr Skrzyński: Nie w tym roku ale po otwarciu hali w I kw. 2016 r. uwazam iz spolka powinna podac przewidywania.

 

junior: Ile osób jest zatrudnionych w Protektorze?

 

Piotr Skrzyński: W Polsce bezposrednio ok. 80 osób a w spolkach partnerskich kolejne 50. W Grupe Abeba ok 530 osób.

 

ewcia_76: Czy produkcja obuwia lokowana na rynkach wschodnich np.: w Mołdawii daje możliwość konkurowania cenowo z produkcją prowadzoną przez Spółkę w Polsce?

 

Piotr Skrzyński: Jest to uwarunkowane tym czy produkcja dokonuje się w strefie ekonomicznej czy nie.

 

fibi: Jak u Was ze zwiększaniem zasięgu działalności? Co będziecie robić? Jakie plany na przyszłośc?

 

Piotr Skrzyński: Aby mowić o zdecydowanym zwiekszeniu zasiegu geograficznego w krótkim okresie, na konserwatywnym rynku PPE koniecznym byloby dokonanie akwizycji.

 

Kate: O jakie produkty ma być rozszerzona oferta spółki?

 

Piotr Skrzyński: Jesli chodzi o brand Abeba to rozwijamy obuwie bezpieczne kosztem obuwia zawodowego. Obuwie bezpieczne jest droższym od zawodowego średnio o ponad 20% i wymaga wiekszej wiedzy technologicznej, dzieki czemu umozliwia utrzymanie wysokich marz sprzedazowych w kolejnych okresach rozliczeniowych. Jesli chodzi o brand Protektor to systematycznie rozwijamy oferte z zakresu obuwia ciezkiego, którą również zaczelismy promowac poza krajem.

 

gaga: Jak wygląda procentowy udział w sprzedaży w poszczególnych krajach? W którym kraju macie największą sprzedaż?

 

Piotr Skrzyński: Niemcy - 60%, pozostale europejskie kraje - 22%, Polska - 12%, pozostale - 6%

 

podrazka: Do keidy najpozniej miesiac akcjonariusze moga sie spodziewac pubikacji zapowiadanej na 1 kwartal stategii spolkia na jablizsze dwa lata?

 

Piotr Skrzyński: Decyzja ta leży po stronie obu organów spółki.

 

ignas: Gdzie można szukać miejsca do obniżki kosztów w obecnym roku?

 

Piotr Skrzyński: Jesli chodzi o koszty sprzedazy to jestesmy na relatywnie juz niskich poziomach. Obnizenie kosztow raczej moze dotyczyc dzialalnosci finansowej.

 

mike: Jak spółka planuje zwiększać zyski (strategia) i czym wyróżnia się na tle konkurencji ?

 

Piotr Skrzyński: Zwiekszenie produktywnosci oraz optymalizacja efektywnej stopy podatkowej. Na tle konkurencji wyrozniamy sie powtarzalnoscia wysokiej wartosci pierwszej marży (brutto).

 

kt@o2.pl: Jaka jest marża na sprzedaży sztandarowych produktów spółki ?

 

Piotr Skrzyński: Pierwsza marża (brutto) dla firmy jest rzędu 38-40%.

 

podrazka: W sprawozdnaiu rocznym pojawia sie zesatwienie zapsow ktore mocno uroslo od 2013.W krotkim temrinei nieco zawyza zysk,w dluzszym swidczyc moze ze zarzad kiepsko radzi sobie ze sprzedaz tzn ma braki sprzedazowe,zbye nie bylo sytuacji ze po kosztach produkcji zapsy beda sprzedawane,ma Pan Plan ograniczenia zapsow do maksymalnego minimum?

 

Piotr Skrzyński: Tak. Narzędziem obniżenia zaangażowania kapitału obrotowego w obszarze magazynow ma byc system IT oraz częściowa relokacja produkcji (zmniejszenie czasów logistycznych).

 

Bartosz: Jakie firmy są podwykonawcami komponentów w procesie produkcyjnym?

 

Piotr Skrzyński: Podwykonawcami dla brandu Abeba są firmy zarówno z Europy ( w tym Polski) jak i z Ameryki Pd i Azji. Dla brandu Protektor - firmy z Polski, Europy i cześciowo z Azji.

 

bajubaj: Czy spółka nie ma problemów plynnosciowych ?

 

Piotr Skrzyński: Nie ma. Stan gotówki na koniec 4Q 2014 r. to 4, 585 mln zł już po wypłaceniu 5,35 mln zł dywidendy w 10/2014.

 

brajan: W jakiej walucie spółka zamawia produkty do produkcji butów?

 

Piotr Skrzyński: Dla brandu Abeba w większości w euro, dla brandu Protektor w większości w pln. Spółka nie ma ryzyka walutowego z tego tytułu gdyz ponad 80% obrotów realizowanych jest w euro.

 

MGte: Biorac pod uwagę że są to produkty specjalistyczne, zawieracie umowy z instytucjami, stąd nasuwa się pytanie ile średniorocznie umów zawieracie?

 

Piotr Skrzyński: Ponad 95% obrotów realizowanych jest z hurtowniami PPE na rynku europejskim.

 

biz: W jakich obszarach możliwe są oszczędności celem ‘wykręcenia’ lepszego wyniku netto po 2015 r ?

 

Piotr Skrzyński: Polepszenie wyniku to moment rozpoczęcia produkcji w nowej lokalizacji.

 

biz: Z czego wynika zależność najlepszych kwartałów pod względem wyników w 3Q a najsłabszych w 4Q ?

 

Piotr Skrzyński: Największe dzienne zamowienia na rynkach zachodnich mają miejsce po okresie urlopowym.

 

biz: Roczne przychody spółki oscylują od 3 ostatnich lat w okolicach 100 mln złotych, jaki jest pomysł Zarządu na zwiększenie tych wartości w najbliższych latach o 10, 15 czy 20% ?

 

Piotr Skrzyński: Po rozbudowie lokalizacji w Lublinie możliwa byłaby akwizycja podmiotu na rynku PPE, w perspektywie 2-3 lat.

 

ignas: Jaki jest stan procesu związanego ze sprzedażą nieruchomości przy ul. Kunickiego ?

 

Piotr Skrzyński: Oczekujemy na rozpoczęcie inwestycji w Polsce przez inwestora z Azji co wiąże się z wpłaceniem 10% zadatku.

 

ggg: Jak wygląda kwestia obrotu walutami obcymi w rozliczeniach międzynarodowych? Czy spółka odnotowuje na tych transakcjach zyski czy starty (chodzi o różnice kursowe).

 

Piotr Skrzyński: Firma nie prowadzi działalności związanej z obrotem walutowym.

 

tipi: Jaki jest poziom zapasów ? Jaki jest optymalny stan w opinii Zarządu?

 

Piotr Skrzyński: Optymalny poziom zapasów powinien byc przy obrotach rzędu 100 mln zł niższy ok. 15-20%. Przy dobrze zorganizowanym procesie logistycznym i serwisie obslugi klienta na poziomie ponad 80% (80% klientów otrzymuje dostawy w ciągu 48 godzin a ponad 90% otrzymuje je na czas).

 

grifa: W jaki sposob ( z jakich srodkow finansowych) zostanie sfinansowana nowa inwestycjia w strefie ekonomicznej ?

 

Piotr Skrzyński: Część inwestycji związanej z przystosowaniem hali do naszych potrzeb zamierzamy płacić w ramach miesięcznego czynszu najmu. Jesli chodzi o inwestycje w park maszynowy, to w dużej częsci będą to wieloletnie leasingi.

 

ciekawski: Jakie jest w tej chwili zadłużenie spółki w horyzoncie krótko i długoterminowym ?

 

Piotr Skrzyński: Obecnie zadłużenie spółki nie przekracza wskaźnika 0,2 EBITDA

 

Moderator: Pozostało 10 min. do końca czatu. Zapraszamy do zadawania ostatnich pytań.

 

podrazka: prezesie jaki jest maksymalny czas przewidziany umowa,miedzy zpalata zadatku a pelnym rozliczniem sprzedazy niruchomosci przy kunickiego?

 

Piotr Skrzyński: Całkowite rozliczenie transakcji wg uzgodnień po wpłaceniu zadatku nie moze przekroczyc konca 2015 r.

 

podrazka: W jaki sposb zarzad moglby wg Pana rozszerzyc zakres pozyskiwania kontrahentow na rynkach zagranicznych ,w obliczu obecnych warunkow rynkowych,ktore powinny byc bardzo sprzyjajace?

 

Piotr Skrzyński: Organiczny wzrost sprzedaży na rynkach trzecich w ramach kanału hurtowników to okres rzędu 2 lat. Jak już pisaliśmy, spółka podjęła działania promocyjne i biznesowe w tym zakresie w drugiej poł. 2014 r.

 

biz: Jak wygląda podział geograficzny sprzedaży produktów spółki?

 

Piotr Skrzyński: Jak wyżej.

 

Andrew: Ile firm konkuruje z Protektorem na rynku polskim, a jakie i ile firm na rynkach zagranicznych?

 

Piotr Skrzyński: Jak wyżej.

 

shoemaker: Panie Prezesie dlaczego miałbym inwestować w akcje spółki Protektor?

 

Piotr Skrzyński: Mamy powtarzalne wyniki z dobrą rentownością na tle branży, zaczęlismy placic dywidendę i obenie jestesmy relatywnie nisko wyceniani, pod względem praktycznie wszystkich wskaźników rynku kapitałowego w porównaniu do innych spółek z branzy.

 

Moderator: Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w czacie. Na pozostałe pytania odpowiemy w trybie offline. Zapraszamy na stronę internetową spółki.

 

 

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie