Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Erbud z rekordowym portfelem zamówień na 2015 rok

© 1xpert - Fotolia.com

Erbud ma rekordowo wysoki poziom zamówień na 2015 rok i spodziewa się lepszych wyników w każdym segmencie prowadzonej działalności. Nadzieje wiąże także z budową nowych dróg i zamówieniami dla energetyki.

 

Branży budowlanej wzrost zysków powinny przynieść miliardy z budżetu Unii Europejskiej, jakie wydane będą na modernizację Polski w ciągu najbliższych pięciu lat. Do tego spadek bezrobocia, wzrost dochodów oraz tańsze kredyty mogą oznaczać, że wzrośnie popyt na nowe domy i mieszkania. Dla Erbudu oznacza to wzrost zamówień we wszystkich segmentach działalności.

 

– Segmentem, który przynosi najwięcej przychodów, jest budownictwo kubaturowe w Polsce, które od lat jest naszym głównym motorem przychodów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu Erbudu. – Widzimy także duży potencjał w rozwoju budownictwa inżynieryjnego. W tym roku są to akurat farmy wiatrowe. Ten segment w zeszłym roku wygenerował przychód 165,5 mln, myślę, że w tym roku to może być nawet 300 mln, czyli podwojenie sprzedaży. Taki mamy portfel zamówień na dziś.

 

Erbud S.A. - Wykres

 Źródło: www.stooq.pl

 

W rezultacie, jak mówi prezes zarządu Erbudu, portfel zamówień spółki na 2015 rok jest rekordowo duży. Większy od zeszłorocznego, który na początku 2014 roku sięgał 1,2 mld zł i był wówczas najwyższy w historii firmy. Obecnie portfel zamówień spółki na 2015 rok to 1,35 mld zł. Obok budownictwa kubaturowego i inżynieryjnego oraz dla energetyki zapowiada się także sporo nowych projektów drogowych.

 

Źródło: Newseria

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Erbud z rekordowym portfelem zamówień na 2015 rok
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie