Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Chorwacja jako pierwsza blokuje kurs franka!

© mozZz - Fotolia.com

Chorwacki premier Zoran Milanović około godziny 17 (19.01.2015) ogłosił, że jego kraj usztywni kurs franka na poziomie 6,39 kun. Poziom, który będzie obowiązywał w wymianie tamtejszych kunów na franki przez 12 miesięcy od dziś będzie wynosił tyle samo, co przed decyzją Szwajcarskiego Banku Centralnego o „zdjęciu” sztywnego kursu CHF/EUR.

 

Jeszcze dzisiaj rano Chorwaci za jednego franka płacili około 7,50 kun. Różnica wynosi zatem blisko 15%. Premier Chorwacji stwierdził, że duży wpływ na podjętą decyzję miała sytuacja obywateli jego kraju zadłużonych we franku, którym z dnia na dzień silnie skoczyły raty kredytowe.

 

Szacowana ilość udzielonych kredytów we frankach w Chorwacji wynosi około 60 tys., co na tle liczby mieszkańców (około 4,5 mln) daje znacznie mniejszy udział niż w Polsce. Nie są znane obecnie szczegóły, kto zapłaci za usztywnienie kursu walutowego w Chorwacji. Na jutro zapowiedziane jest spotkanie Zorana Milanovicia z prezesem Banku Chorwacji oraz ministrem finansów tego kraju.

 

Źródło: biztok.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Chorwacja jako pierwsza blokuje kurs franka!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie