Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Forte na wyczerpaniu trendu wzrostowego?

© Rick Henzel - Fotolia.com

Walory Forte po wzroście z poziomu 10 zł do ponad 50 zł w okresie ostatnich dwóch lat, pogrążone są od września 2014 r. w korekcie. Bardzo dobrze widać to po wykresie kursu akcji, na którym widać wyraźną linię trendu wzrostowego w długim terminie oraz krótkoterminową linię spadkową. Tym samym tworzy się formacja trójkąta, którego wybicie nastąpi wkrótce. Pytanie brzmi: w którym kierunku?

 

Forte - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl 

 

Przyjrzyjmy się zatem ostatnim wydanym rekomendacjom dla spółki oraz wypowiedziom analityków. W grudniu ’14 zostały wydane dla Forte 3 rekomendacje: BM BGŻ wyceniło akcje Forte na 54,81 zł (i wydało rekomendacje „neutralnie”), ING Securities 63,50 zł wraz z „kupuj”, a DM BOŚ 52,1 zł i zaleciło „trzymaj”.

 

Jakub Szkopek z DM mBanku zauważa już wysokie oczekiwania rynku co do spółki:

 

"Nasza rekomendacja portfelowa dla Forte to 'równoważ'. Spodziewałbym się raczej stabilizacji kursu, ale należy się liczyć z nerwowymi ruchami, gdyby zdarzyło się coś nieoczekiwanego, jak po publikacji wyników za trzeci kwartał."

 

"Zarówno wycena, jak i oczekiwania inwestorów są oparte na pozytywnych założeniach i sporej dawce optymizmu. Nie można więc wykluczyć sytuacji, że w przypadku niższej niż zakłada rynek dynamiki wyników, notowania spółki w kolejnych okresach mogłyby być rozczarowujące. Wycena jest dość ambitna. Trzeba by wyraźnego wzrostu wyników, by cena akcji Forte mogła jeszcze urosnąć" 

 

W podobnym tonie o Forte wypowiada się Krystian Brymora z DM BDM, który rekomenduje „redukuj” i wycenia akcje Forte na 49,5 zł:

 

"Rynek wcześniej zdyskontował już sporo dobrych informacji i teraz łatwo o rozczarowanie. Już wyniki za III kw. były dużo słabsze od konsensusu. Firma uspokajała wówczas, że to efekt postoju remontowego, który w poprzednich okresach odbywał się w drugim, a nie w trzecim kwartale."

 

 "Niemniej ponownie rozczarował niski cash flow operacyjny. To o tyle dziwne, że III kw. pod tym względem, jest sezonowo drugim najlepszym w roku, po IV kw. W rezultacie 2014 rok spółka prawdopodobnie zakończyła z długiem netto, a nie z gotówką jak dotychczas."

  

"Spółka podczas konferencji z analitykami po wynikach III kw. przedstawiła rozczarowujące szacunki odnośnie IV kw. i kolejnych okresów. Zasygnalizowała niezrealizowanie celów sprzedażowych oraz niższe od konsensusu rynkowego wyniki w IV kw., przy wyższych od oczekiwań nakładach inwestycyjnych." 

 

"Na listopadowej konferencji Forte szacowało, że w całym 2014 roku może osiągnąć 70-75 mln zł zysku netto i ponad 800 mln zł przychodów. Konsensus, jeśli chodzi o zysk netto, jeszcze do niedawna był zdecydowanie powyżej 80 mln zł."

 

BM BGŻ wskazuje, że akcje Forte nie posiadają już dyskonta w swojej obecnej wartości rynkowej na tle wycen zagranicznych producentów mebli

 

 

 

Źródło: PAP

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Akcje Forte na wyczerpaniu trendu wzrostowego?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie