Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – kurs Forte w ważnej strefie

Skomentuj artykuł
© Sebastián Hernández - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Forte, Dom Development, Sonel, Autopartner, a także Onde.

Sonel

Ciekawie prezentują się notowania spółki Sonel. Warto wspomnieć że kurs znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W ostatnim czasie doszło jednak do mocniejszego cofnięcia, a wraz z początkiem tego roku ukształtował się średnioterminowy trend wzrostowy. Kurs dotarł do ważnej linii oporu, która przebiega przez lokalne szczyty i skutecznie powstrzymuje popyt powyżej 12 zł. Należy jednak wspomnieć, że w od lipca obserwujemy zwiększony wolumen na wzrostach, zaś linie MACD i Signal niebawem mogą przeciąć się w sygnale uznawanym za sprzyjający popytowi. Jeśli bykom udałoby się podbić mocniej kurs, to kolejnego oporu należy się spodziewać na poziomie ostatniego lokalnego szczytu (ATH), czyli 12,60 zł. W przypadku cofnięcia wsparcia należałoby się spodziewać w okolicach 11,70 zł, a niżej w okolicach 10,90 zł i 10,45 zł.

 

Sonel – analiza wykresu, interwał dzienny

Sonel – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie