Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt potrzebuje więcej czasu na dokończenie Wiedźmina 3. Przesuwa datę premiery ogólnoświatowej.

© mariesacha - Fotolia.com

CD Projekt po sesji w dniu dzisiejszym tj. 08.12.2014 poinformował komunikatem bieżącym, że zdecydował się wyznaczyć nowy termin premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Dotychczas obowiązująca data premiery była wyznaczona na 24 luty 2015 rok. Zarząd spółki jako powód zmiany daty premiery wskazuje, że "priorytetem studia CD PROJEKT RED jest dostarczenie najwyższej jakości gier RPG, których dopracowanie technologiczne i artystyczne istotnie wpływa na ich późniejszy komercyjny sukces".


W komunikacie bieżącym możemy również przeczytać:


"Wielkość i złożoność gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", która ukaże się w dniu premiery na Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC, ma decydujący wpływ na przebieg jej produkcji. Zarząd spółki uwzględniając zaawansowanie i skalę prac związanych z wprowadzaniem niezbędnych poprawek detali, postanowił przesunąć termin ogólnoświatowej premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" o 12 tygodni w stosunku do daty wcześniej podanej do publicznej wiadomości."

 

Patrząc w przeszłość, podobne przesunięcia terminu premiery miały miejsce w przypadku gry "Sniper 2: Ghost Warrior" spółki Ci Games. Wówczas takie informacje nie były dobrze przyjmowane przez inwestorów patrząc na notowania akcji jej producenta.

 

Wykres CD Projekt

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

CD Projekt potrzebuje więcej czasu na dokończenie Wiedźmina 3. Przesuwa datę premiery ogólnoświatowej.