Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt potrzebuje więcej czasu na dokończenie Wiedźmina 3. Przesuwa datę premiery ogólnoświatowej.

© mariesacha - Fotolia.com

CD Projekt po sesji w dniu dzisiejszym tj. 08.12.2014 poinformował komunikatem bieżącym, że zdecydował się wyznaczyć nowy termin premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Dotychczas obowiązująca data premiery była wyznaczona na 24 luty 2015 rok. Zarząd spółki jako powód zmiany daty premiery wskazuje, że "priorytetem studia CD PROJEKT RED jest dostarczenie najwyższej jakości gier RPG, których dopracowanie technologiczne i artystyczne istotnie wpływa na ich późniejszy komercyjny sukces".


W komunikacie bieżącym możemy również przeczytać:


"Wielkość i złożoność gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", która ukaże się w dniu premiery na Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC, ma decydujący wpływ na przebieg jej produkcji. Zarząd spółki uwzględniając zaawansowanie i skalę prac związanych z wprowadzaniem niezbędnych poprawek detali, postanowił przesunąć termin ogólnoświatowej premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" o 12 tygodni w stosunku do daty wcześniej podanej do publicznej wiadomości."

 

Patrząc w przeszłość, podobne przesunięcia terminu premiery miały miejsce w przypadku gry "Sniper 2: Ghost Warrior" spółki Ci Games. Wówczas takie informacje nie były dobrze przyjmowane przez inwestorów patrząc na notowania akcji jej producenta.

 

Wykres CD Projekt

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

CD Projekt potrzebuje więcej czasu na dokończenie Wiedźmina 3. Przesuwa datę premiery ogólnoświatowej.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie