Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ZWZ TelForceOne - SII pyta, Zarząd kluczowe pytania pozostawia bez odpowiedzi

© destina - Fotolia.com

W dniu 30 czerwca 2014 r. odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie spółki TelForceOne S.A. W obradach uczestniczył również przedstawiciel Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Niestety kwestie, które najbardziej nurtują akcjonariuszy nie doczekały się swoich odpowiedzi. W ocenie Zarządu stanowią one bowiem tajemnicę handlową.

 

W pierwszej kolejności SII pytało jaki procent sprzedaży Grupa realizowała w 2013 r. za pośrednictwem sieci handlowej Biedronka? Odmawiając udzielenia tych informacji stwierdził, iż stanowią one tajemnicę handlową spółki. Zarząd nadmienił jedynie, że przychody z Biedronki, w ocenie Zarządu, nie są znaczące.

 

W drugim pytaniu SII pytało  jaką rentowność na poziomie netto (relacja przychodów ze sprzedaży do zysku netto) wypracowała w 2013 r. Spółka myPhone? W odpowiedzi Zarząd wskazał, że na poziomie przeszło 10%.

 

W następnej kolejności SII pytało jakiego asortymentu dotyczyły rezerwy na zapasy dokonane w 2013 r. na kwotę 2,2mln złotych oraz z czego wynikały koszty w postaci zmiany wartości magazynu na kwotę blisko 0,9 mln złotych? Odpowiadając na powyższe pytanie Zarząd wyjaśnił, że zarówno w pierwszej jak i w drugiej pozycji są to akcesoria GSM.  Nie było takiej potrzeby jeśli chodzi o drobne urządzenia elektroniczne.

 

Następnie SII pytało o spółkę Wratislavia Investment. W pozycji inne należności od pozostałych jednostek Grupa prezentuje bowiem należności od Wratislavia Investment Sp. z o.o. w kwocie 4.371 tys. złotych na dzień 31 grudnia 2013 r., które objęto porozumieniem z odroczonym terminem zapłaty do 31 grudnia 2014 r. W związku z powyższym SII pytało Zarząd kiedy i z jakiego tytułu powstała niniejsza należność oraz w jaki sposób jest ona zabezpieczona? Ponadto SII pytało czy spółka Wratislawia Investment powiązana jest w jakikolwiek sposób z władzami TelForceOne, a także czy w przypadku braku spłaty należności do końca 2014 r. Zarząd podejmie stosowne kroki celem wyegzekwowania  tych środków. Niestety również w przypadku powyższej grupy pytań Zarząd odmówił udzielenia odpowiedzi uzasadniając, iż żądane informacje stanowią tajemnicę handlową.

 

W dalszej części SII pytało dywidendę. W tym m.in. czy w kolejnych latach, w przypadku generowania zysków, Spółka również będzie chciała dzielić się z akcjonariuszami zyskiem oraz czy i ewentualnie kiedy Spółka opublikuje politykę dywidendową? Udzielając odpowiedzi na powyższe pytanie Zarząd wyjaśnił, że Spółka chce  być spółką dywidendową. Spółka jest trwale rentowna, jednakże dynamika rozwoju powoduje, że ciężko obecnie stwierdzić na jakim poziomie dywidenda będzie mogła być wypłacana w przyszłych latach. Jest to w szczególności związane z dylematem w jakim stopniu kredytować inwestycje w przyszłości długiem bankowym a w jakim środkami własnymi. Od tych kwestii będzie więc zależał poziom przyszłej dywidendy.

 

Ostatnie pytania SII dotyczyły skupu akcji własnych. SII pytało kiedy Zarząd chciałby rozpocząć skup akcji, a także w jakim trybie Spółka zamierza skupować akcje, tj. czy w ramach potencjalnego wezwania, czy też skupując je w obrocie giełdowym? W odpowiedzi na powyższe pytanie Zarząd wyjaśnił, że możliwość przeprowadzenia skupu akcji ma być narzędziem w rękach Zarządu służącym stabilizacji kursu. Obecnie w ocenie Zarządu cena akcji na giełdzie jest zdecydowanie zaniżona. Również w ostatnim okresie Zarząd zauważył kilkakrotnie sytuacje, gdy wycena spółki była zbyt niska, co stwarzało okazję do przeprowadzenia skupu akcji własnych. Uchwała ta ma więc umożliwić reagowanie w takich sytuacjach. Ponadto Zarząd wyjaśnił, że o szczegółach skupu poinformuje rynek, w czasie gdy będzie zamierzał go przeprowadzić, stosownie do postanowień uchwały oraz przepisów ustawy o ofercie publicznej.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

ZWZ TelForceOne - SII pyta, Zarząd  kluczowe pytania pozostawia bez odpowiedzi