Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dramatycznie mało oświadczeń o pozostaniu w OFE. Polacy, co Wy robicie?

© freshidea - Fotolia.com

We wcześniejszym artykule pisaliśmy, co trzeba zrobić, aby dalej oszczędzać w OFE. Polacy mieli już pół miesiąca na złożenie wniosku. Czas na podsumowanie.

Ponad 20 tys. osób wybrało już OFE

Jak wynika z danych ZUS, do poniedziałku włącznie, do ZUS wpłynęło 21.109 oświadczeń o dalszym oszczędzaniu w OFE. Jeszcze do ostatniego weekendu do ZUS trafiło 18.447 takich oświadczeń. Większość, bo aż 48% przyszłych emerytów, złożyła wniosek osobiście w budynku ZUS-u, 29% postanowiła wniosek wysłać pocztą, a 23% skorzystała z platformy usług elektronicznych. Czas na podjęcie decyzji mija wraz z ostatnim dniem lipca.

 

Jak dotąd świadczenie złożyło bardzo mało osób, szczególnie w porównaniu do ilości kont emerytalnych w OFE, których jest 16 mln. Odsetek ludzi, którzy złożyli wnioski to zaledwie nieco ponad 0,1%.

 

Rzecznik ZUS oraz Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych uważają, że jeszcze za wcześnie na prognozowanie, ile osób zdecyduje się na OFE. Więcej będzie można powiedzieć dopiero na przełomie czerwca i lipca.

 

Jak się patrzy na to ilu Polaków do tej pory złożyło złożyło oświadczenia o chęci pozostania w OFE, to na myśl przychodzi tylko jedno:

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Dramatycznie mało oświadczeń o pozostaniu w OFE. Polacy, co Wy robicie?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie