Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII weźmie udział w NWZ Petrolinvest i Bioton

Petrolinvest i Bioton planują kolejne emisje akcji

 

Petrolinvest na dzień 3 kwietnia 2013 r. zwołał walne zgromadzenie, którego przedmiotem ma być podjęcie uchwały w sprawie kolejnej emisji akcji. Na ten sam dzień również Bioton zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, mające podjąć uchwałę w sprawie emisji kolejnej serii akcji. Do podjęcia uchwały w sprawie emisji akcji z wyłączeniem praw poboru dotychczasowych akcjonariuszy potrzeba 4/5 głosów reprezentowanych na walnym zgromadzeniu. W obu spółkach żaden akcjonariusz (łącznie z podmiotami powiązanymi) nie ma powyżej 40% akcji w kapitale zakładowym. Zatem to w rękach akcjonariuszy mniejszościowych tych spółek leży decyzja czy walnemu zgromadzeniu uda się podjąć uchwałę w sprawie kolejnej emisji akcji.

20% głosów na NWZ wystarczy by zadecydować o losach emisji akcji

Obie spółki zapewne zdają sobie sprawę z roli jaką mogą odegrać mniejszościowi akcjonariusze, dlatego zwołały również kolejne Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia na dzień 4 kwietnia 2013 r. Ich przedmioty obrad są tożsame z tymi zwołanymi na dzień wcześniejszy, a zwołane zostały jedynie na wypadek gdyby pierwszego dnia nie udało się podjąć uchwał w sprawie emisji akcji lub ewentualnie na wypadek, gdyby w pierwszym dniu obrad zabrakło wymaganej przepisami KSH większości 1/3 kapitału zakładowego niezbędnej do podjęcia uchwały.

 

SII będzie reprezentować akcjonariuszy

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych weźmie udział w walnych zgromadzeniach obu spółek. Apelujemy również do wszystkich akcjonariuszy tych spółek o wzięcie w nich udziału. To jest najlepsze miejsce i czas, żeby wyrazić swoje zdanie w sprawie polityki spółki, której jest się akcjonariuszem. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w walnym zgromadzeniu mogą udzielić SII pełnomocnictwa do głosowania z ich akcji. Pełnomocnictwa można udzielić też każdej innej osobie, która weźmie udział w obradach. W przypadku zarejestrowania się na NWZ spółek i udzielenia pełnomocnictwa Stowarzyszeniu, prosimy o bezwzględne przekazanie nam takiej informacji wraz ze stosownym skanem udzielonego pełnomocnictwa najpóźniej do dnia 31 marca (na adres: interwencje@sii.org.pl).

 

Jak zarejestrować się na WZ

 

Akcjonariuszom zainteresowanym udziałem w walnym zgromadzeniu przypominamy o konieczności „zarejestrowania swojego uczestnictwa”. Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy złożyć w biurze maklerskim dyspozycję wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Dyspozycję można złożyć osobiście lub telefonicznie (jeżeli inwestor ma aktywowaną opcję zleceń telefonicznych). Następnie to już dom maklerski wysyła informację do KDPW, a KDPW do spółki, która na tej podstawie sporządza listę akcjonariuszy uprawnionych do udziału w walnym zgromadzeniu.

 

Konieczna rejestracja na oba NWZ

 

Uwaga! Należy pamiętać, że sprawa emisji nowych akcji zarówno w Biotonie jak i w Petrolinvest będzie przedmiotem obrad na dwóch walnych zgromadzeniach: w dniu 3 i 4 kwietnia 2013 r. Aby osiągnąć zamierzony cel należy się zarejestrować na oba walne zgromadzenia i w obu uczestniczyć osobiście lub udzielić pełnomocnictwa do reprezentowania.

 

Jak udzielić pełnomocnictwa

 

Dla osób zainteresowanych udzieleniem SII pełnomocnictwa do reprezentowania podczas rzeczonych walnych zgromadzeń zamieszczony został wzór pełnomocnictwa.

 

Udzielając pełnomocnictwa można dodatkowo przekazać pełnomocnikowi instrukcję do głosowania, zawierając w niej wytyczne co do sposobu głosowania nad poszczególnymi uchwałami lub podjęcia dodatkowych działań przez pełnomocnika w postaci, np. zgłoszenia sprzeciwu w przypadku podjęcia danej uchwały. Instrukcja do głosowania nie wymaga przekazania spółce.

 

Mając na uwadze, że w każdej spółce odbędą się dwa walne zgromadzenia, dzień po dniu, należy pamiętać aby udzielić odrębnego pełnomocnictwa do udziału w każdym z nich.

Wypełnione pełnomocnictwo należy wyskanować i wysłać wraz ze skanem dowodu osobistego na adres e-mailowy spółki wskazany w ogłoszeniu o zwołaniu walnego zgromadzenia.

 

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

SII weźmie udział w NWZ Petrolinvest i Bioton