Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy inwestorzy chcą indeksu WIG30...

...zamiast indeksu WIG20?

 

Dzisiaj w Parkiecie (21.11) pojawił się artykuł o tym, że indeks WIG20, przy obecnej wielkości rynku, nie jest już wystarczającym wskaźnikiem koniunktury i powinien zostać rozszerzony. Już niedługo głównym wskaźnikiem koniunktury na GPW będzie indeks WIG25 lub też WIG30.

Proszę o wypowiedzi na Forum SII (Uwaga! Wypowiedzi na forum dostępne jedynie po zalogowaniu)i , czy decyzja Zarządu GPW o zwiększeniu reprezentatywności głównego indeksu jest słuszna i czy nam inwestorom jest to potrzebne, czy też może WIG20 zupełnie nam wystarcza (pomijając fakt, że WIG20 jest już pewną uznaną marką, rozpoznawalną na świecie).

 

Uwaga!

Aby wypowiadać sie na Forum SII niezbędne jest posiadanie profilu na tej stronie. Jeżeli nie masz profilu, zarejestruj się.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie