Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU w programie 10 na 10

 

 

 

Program „10 na 10 - komunikuj się skutecznie”  jest autorskim projektem  Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Głównym celem projektu jest kreowanie wysokich standardów w zakresie komunikacji rynkowej spółek giełdowych z inwestorami indywidualnymi oraz promowanie spółek, które je stosują.

Stowarzyszenie opracowało kryteria, których spełnienie świadczy o stosowaniu najwyższych standardów komunikacji z inwestorami indywidualnymi. Ocena prowadzonej przez spółki komunikacji odbywa się za pośrednictwem kwartalnych audytów. Po pozytywnym przejściu dwóch kolejnych audytów, spółka otrzymuje prawo do używania godła promocyjnego programu i otrzymuje miano spółki przyjaznej inwestorom.

PZU jest pierwszą spółką z WIG 20, która przystąpiła do programu "10 na 10 - komunikuj się skutecznie".

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Podmiotem dominującym Grupy PZU jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU).


Jako spadkobierca ponad 200-letniej tradycji, PZU od wielu lat zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia prywatnego, publicznego i gospodarczego. Oprócz działalności ubezpieczeniowej (obejmującej ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe) Grupa PZU prowadzi działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.


W dniu 12 maja 2010 roku PZU zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Wartość oferty wyniosła blisko 8,1 mld zł. Oferta PZU była największą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej od początku transformacji gospodarczej i największą w całej Europie od końca 2007 roku.


Akcje PZU notowane są na rynku podstawowym Giełdy w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „PZU” i oznaczeniem „PZU”. Akcje PZU wchodzą w skład indeksów WIG, WIG20, WIG PL oraz RESPECT Index.


PZU będąc spółką giełdową, deklaruje przestrzeganie Dobrych Praktyk Spółek Notowanych, najwyższych standardów w zakresie relacji inwestorskich oraz dba o zaspokajanie w równym stopniu potrzeb informacyjnych wszystkich grup inwestorów zainteresowanych Spółką.

 

Intencją PZU jest stosowanie najlepszych praktyk również w zakresie komunikacji z inwestorami indywidualnymi. W celu usprawnienia komunikacji z tą grupą inwestorów PZU przystąpiło do programu „10 na 10 – komunikuj się skutecznie”, w ramach oferty adresowanej do spółek przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Jest to kolejny krok na drodze zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej PZU.

 

 

Więcej o programie "10 na 10 - komunikuj sie skutecznie" na:

 

www.10na10.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

Przebicie ważnego poziomu oporu było również możliwe dzięki informacjom na temat dywidendy, inwestycji oraz planów rozwojowych firmy na 2018 rok.

Zobacz więcej

PZU w programie 10 na 10
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie