Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU w programie 10 na 10

 

 

 

Program „10 na 10 - komunikuj się skutecznie”  jest autorskim projektem  Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Głównym celem projektu jest kreowanie wysokich standardów w zakresie komunikacji rynkowej spółek giełdowych z inwestorami indywidualnymi oraz promowanie spółek, które je stosują.

Stowarzyszenie opracowało kryteria, których spełnienie świadczy o stosowaniu najwyższych standardów komunikacji z inwestorami indywidualnymi. Ocena prowadzonej przez spółki komunikacji odbywa się za pośrednictwem kwartalnych audytów. Po pozytywnym przejściu dwóch kolejnych audytów, spółka otrzymuje prawo do używania godła promocyjnego programu i otrzymuje miano spółki przyjaznej inwestorom.

PZU jest pierwszą spółką z WIG 20, która przystąpiła do programu "10 na 10 - komunikuj się skutecznie".

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Podmiotem dominującym Grupy PZU jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU).


Jako spadkobierca ponad 200-letniej tradycji, PZU od wielu lat zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia prywatnego, publicznego i gospodarczego. Oprócz działalności ubezpieczeniowej (obejmującej ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe) Grupa PZU prowadzi działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.


W dniu 12 maja 2010 roku PZU zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Wartość oferty wyniosła blisko 8,1 mld zł. Oferta PZU była największą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej od początku transformacji gospodarczej i największą w całej Europie od końca 2007 roku.


Akcje PZU notowane są na rynku podstawowym Giełdy w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „PZU” i oznaczeniem „PZU”. Akcje PZU wchodzą w skład indeksów WIG, WIG20, WIG PL oraz RESPECT Index.


PZU będąc spółką giełdową, deklaruje przestrzeganie Dobrych Praktyk Spółek Notowanych, najwyższych standardów w zakresie relacji inwestorskich oraz dba o zaspokajanie w równym stopniu potrzeb informacyjnych wszystkich grup inwestorów zainteresowanych Spółką.

 

Intencją PZU jest stosowanie najlepszych praktyk również w zakresie komunikacji z inwestorami indywidualnymi. W celu usprawnienia komunikacji z tą grupą inwestorów PZU przystąpiło do programu „10 na 10 – komunikuj się skutecznie”, w ramach oferty adresowanej do spółek przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Jest to kolejny krok na drodze zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej PZU.

 

 

Więcej o programie "10 na 10 - komunikuj sie skutecznie" na:

 

www.10na10.pl

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

CD Projekt nie rozpieszcza inwestorów w ostatnich dniach. Najpierw mocna przecena po doniesieniach o problemach z Cyberpunkiem 2077, a teraz wyniki finansowe słabsze od oczekiwań.

Zobacz więcej

PZU w programie 10 na 10