Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oferta publiczna spółki WITTCHEN S.A. - lidera na polskim rynku luksusowych dodatkówCzas na luksus

 

Zapisy na akcje spółki WITTCHEN S.A. dla Inwestorów Indywidualnych: 8-14 lipca 2011 r.

 

Grupa Kapitałowa WITTCHEN, lider na polskim rynku luksusowych dodatków, głównie skórzanych, w segmencie klasy wyższej i średniej, prowadzi Ofertę Publiczną Akcji.


Prospekt emisyjny spółki WITTCHEN S.A. został sporządzony w związku z Ofertą Publiczną do 384 800 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 3 848 000 akcji zwykłych na okaziciela serii C oraz w związku z ubieganiem się o dopuszczenie do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 5 400 500 akcji serii B, od 1 do 3 848 000 akcji serii C i od 1 do 3 848 000 praw do akcji serii C.

 

Cena Maksymalna sprzedaży Akcji Oferowanych wynosi 12.30 zł.


Spółka WITTCHEN S.A. planuje pozyskać z oferty publicznej kilkadziesiąt milionów złotych.


Grupa Kapitałowa WITTCHEN to ponad 20 lat budowania sukcesu


- lider na polskim rynku luksusowych dodatków, głównie skórzanych, w segmencie klasy wyższej i średniej

- największa na rynku polskim organizacja sprzedaży dodatków luksusowych

- eksport na rynki Europy Środkowej i Wschodniej

- WITTCHEN - najbardziej rozpoznawalna marka dóbr luksusowych w Polsce

- VIP COLLECTION - wiodąca marka luksusowych dodatków w segmencie klasy średniej

 

Cel strategiczny: budowa największej w Polsce Grupy zarządzającej markami dóbr luksusowych

 

Prognozy finansowe na 2011 r.:

86 mln zł przychodów (wzrost o 29% rok do roku), 21,0 mln zł EBITDA (+78%) i 9,1 mln zł zysku netto (wzrost o 125%).

Harmonogram oferty

6 lipca 2011


  publikacja prospektu emisyjnego
7 lipca 2011

  publikacja aneksu do prospektu zawierającego informacje o Cenie Maksymalnej
8 - 14 lipca 2011

 

zapisy w transzy Inwestorów Indywidualnych

15 lipca 2011

 

publikacja ostatecznej ceny emisyjnej i liczby akcji oferowanych

15 - 20 lipca 2011

 

zapisy w transzy Inwestorów Instytucjonalnych

do 26 lipca  2011
  przydział akcji

 

Zapisy na akcje przyjmują placówki sieci sprzedaży Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego w oraz wybrane punkty przyjmowania zleceń umiejscowionych w oddziałach Banku PKO BP (PPZ)

 

Cele emisyjne spółki WITTCHEN S.A. w kolejności priorytetów (wartości podane są w kwotach brutto):

- podwyższenie kapitału zakładowego i przejęcie kontroli nad spółką V VIP COLLECTION – około 12 mln zł;

- rozbudowa własnej sieci sprzedaży detalicznej – około 10-12 mln zł;

- pozyskanie kapitału obrotowego na rozwój – około 3 mln zł;

- częściowa spłata obligacji serii A – około 13,5-15 mln zł;

- dokonanie akwizycji na rynku polskim – około 13,5-15 mln zł.

 

Grupa Kapitałowa WITTCHEN jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków, głównie skórzanych, w segmencie klasy wyższej i średniej. Oprócz tego, prowadzi sprzedaż luksusowego obuwia skórzanego i luksusowej odzieży skórzanej. Grupa Kapitałowa specjalizuje się wyłącznie w sprzedaży i marketingu luksusowych dodatków. Produkcja wyrobów w oparciu o wzory i doświadczenie Spółki zajmują się zagraniczni dostawcy.

 

Grupa WITTCHEN jest operatorem dwóch marek: WITTCHEN i V VIP COLLECTION, a także prowadzi dwie detaliczne sieci sprzedaży luksusowych dodatków: WITTCHEN i od czwartego kwartału 2010 VIP COLLECTION.

 

W ramach Grupy Kapitałowej WITTCHEN funkcjonuje obecnie 78 punktów sieci sprzedaży detalicznej, z czego 52 przypada na punkty sieci sprzedaży detalicznej WITTCHEN (51 w kraju i 1 w Pradze), a 26 przypada na punkty sieci sprzedaży detalicznej VIP COLLECTION.

 

Ponadto, produkty pod marką WITTCHEN oferowane są przez 15 salonów sprzedaży w Rosji (głównie w Moskwie i St. Petersburgu) oraz 13 na Ukrainie. Salony prowadzone są przez lokalnych partnerów, na zasadach franczyzy.

 

W planach jest dalszy rozwój sieci sprzedaży detalicznej – zarówno WITTCHEN, jak i VIP COLLECTION. Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie około sześciu nowych salonów WITTCHEN – w tym w sierpniu w Złotych Tarasach uruchomiony zostanie pierwszy w Polsce Salon WITTCHEN Shoes. W przypadku sieci VIP COLLECTION w ciągu najbliższych dwóch lat planowane jest podwojenie liczby salonów. Grupa WITTCHEN zamierza również rozwijać sieć sprzedaży na zasadach franczyzy za granicą – głównie w Rosji i na Ukrainie. Na tych rynkach planowane jest też uruchomienie sklepów internetowych.

 

Szczegóły dotyczące oferty publicznej, w tym prospekt emisyjny, znajdują się na stronach internetowych: www.wittchen.com i www.dm.pkobp.pl


ZASTRZEŻENIE PRAWNE

 

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny i promocyjny. Prospekt emisyjny spółki WITTCHEN S.A. zawierający informację o ofercie publicznej akcji WITTCHEN S.A. został opublikowany i jest dostępny na stronie internetowej oferującego www.dm.pkobp.pl oraz na stronie internetowej spółki www.wittchen.com. Prospekt emisyjny jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o spółce WITTCHEN S.A. i publicznej ofercie jej akcji w Polsce.

Materiał zawarty w niniejszym dokumencie jest prezentowany jedynie w celach informacyjnych i nie stanowi oferty sprzedaży papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki ani jakiejkolwiek innej jurysdykcji, w której taka oferta lub zaproszenie są sprzeczne z prawem. Papiery wartościowe, o których mowa w niniejszym dokumencie nie zostały i nie zostaną zarejestrowane na podstawie amerykańskiej Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r., z późniejszymi zmianami („Ustawa o Papierach Wartościowych”), ani przepisów żadnego stanu, oraz nie mogą być oferowane ani sprzedawane na terytorium Stanów Zjednoczonych, chyba że w ramach wyjątku od wymogu rejestracji przewidzianego w Ustawie o Papierach Wartościowych i obowiązujących przepisach stanowych lub w ramach transakcji wyłączonych spod tego wymogu. Nie będzie prowadzona żadna oferta publiczna papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Oferta publiczna spółki WITTCHEN S.A. - lidera na polskim rynku luksusowych dodatków