Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Lyxor ETF WIG20 wypłaca pierwszą dywidendę

ETF

Lyxor ETF WIG20, pierwszy fundusz ETF notowany na warszawskiej giełdzie, wypłaci posiadaczom jednostek pierwszą dywidendę. Inwestorom, którzy 28 lutego 2011 roku na swoich rachunkach papierów wartościowych będą mieli zarejestrowane jednostki uczestnictwa funduszu Lyxor ETF WIG20, zostanie wypłacona dywidenda w wysokości 4,59 PLN za każdą jednostkę.

Dniem wypłaty dywidendy będzie 3 marca, natomiast środki zostaną zapisane na rachunku papierów wartościowych inwestora 7 marca.

 

Po wypłaceniu dywidendy, odpowiadającej średniej ważonej wartości dywidend wypłacanych przez wszystkie spółki wchodzące w skład indeksu bazowego, wartość jednostki powróci do około 1/10 wartości indeksu WIG20 wyrażonej w PLN. Do tej pory ze względów technicznych dywidenda nie była wypłaca na bieżąco, tylko była kumulowana. Poza tym Lyxor jedynie odtwarza indeks co nie oznacza, że posiada w portfelu akcje blue-chipów.

 

W związku z tym zniknie występująca do tej pory, praktycznie od debiutu funduszu na GPW dnia 22 września 2010, różnica miedzy kursem ETFW20L a 1/10 wartości indeksu WIG20
(około 4,59 zł). Oczywiście różnica spowodowana przez tzw. błąd replikacji pozostanie nadal. Ponadto wraz z ogłaszaniem przez spółki wypłat dywidendy różnica będzie na nowo narastać.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Lyxor ETF WIG20 wypłaca pierwszą dywidendę
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie