Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Od dziś rusza sprzedaż akcji 4 fun Media S.A. Ostateczna cena emisyjna ustalona na 18 zł.

 

Grupa  kapitałowa 4funMedia S.A. działa na rynku telewizji tematycznych i mediów cyfrowych. 4fun Media S.A. jest interaktywną platformą telewizyjną, dystrybuującą treści video poprzez telewizję, telefonię komórkową, platformy IPTV oraz Internet. Spółka jest  nadawcą kanałów telewizyjnych 4fun.tv i rebel:tv,  producentem i dystrybutorem treści multimedialnych i programów lelewizyjnym oraz dystrybutorem międzynarodowych kanłałów telwizyjnych, takich jak BBC Lifestyle, BBC Enterteinment, Playboy.


 

Spółka zamierza kontynuować własny rozwój w trzech głównych kierunkach:
•    rozbudowa komplementarnej oferty produktowej skierowanej do widza w wieku 16-49 lat, której głównym elementem ma być tworzenie i nadawanie kolejnych telewizji tematycznych oraz sprzedaż własnych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych w tym produkcji realizowanej dla odbiorców zewnętrznych i przystosowanej do cyfrowych kanałów dystrybucji;     
•    dalsza ekspansja na rynku polskim poprzez docieranie z emisją kanałów tematycznych oraz z pozostałymi produktami i usługami do jak największej liczby widzów oraz budowa mocnej pozycji we wszystkich kanałach dystrybucji. Spółka zamierza systematycznie powiększać obecny zasięg techniczny w obszarze transmisji kanałów tematycznych, telefonii komórkowej i w nowych mediach;
•    ekspansja na rynki zagraniczne, która opierać się będzie na pozyskiwaniu nowych partnerów zagranicznych w celu reprezentowania ich kanałów tematycznych na rynku polskim, wprowadzeniu własnych produktów na rynki zagraniczne o wysokim potencjale wzrostu oraz akwizycjach firm działających na tych rynkach o komplementarnej ofercie usług

 

Zarząd 4 fun Media S.A. poinformował w piątkowy wieczór, iż w wyniku złożonych deklaracji nabycia w ramach Transzy Inwestorów Instytucjonalnych, ostateczna cena emisyjna akcji serii D została ustalona na 18 zł za jedną akcję. Inwestorzy zapisali się na wszystkie, 600 000 akcji Oferowanych w tej transzy. Od dzisiaj rusza Publiczna Subskrypcja akcji serii D, która obejmie równolegle Transzę Otwartą, skierowaną do inwestorów indywidualnych. W jej ramach będzie do objęcia 200 000 sztuk akcji. Zapisy potrwają do środy 20 października. Oferującym emisję jest Dom Maklerski IDM S.A.

 

„Jesteśmy zadowoleni z wyników book-buildingu. Liczba akcji na które zapisali się inwestorzy, przekroczyła poziom 600 000 sztuk. Ostateczna cena emisyjna na poziomie 18 złotych (o 12,5% wyższa od ceny minimalnej) potwierdza słuszność przewidywań Zarządu, który w związku z ogłoszeniem prognozy na 2010 r., ustalił widełki cenowe w przedziale 16-20 zł. Realizacja zapowiedzianej prognozy na rok bieżący nie jest  zagrożona, tym bardziej, że IV kwartał jest zwykle bardzo dobry w tej branży. Dlatego uważam, że cena za akcję na poziomie 18 zł  zawiera w sobie satysfakcjonujące dyskonto i można ją uznać za atrakcyjną dla inwestorów" - komentuje wyniki book-buildingu, Ewa Czekała, Prezes Zarządu 4fun Media S.A.        

Spółka 4fun Media S.A. ogłosiła przed tygodniem prognozę na 2010 r. Zakłada ona wzrost przychodów i zysków na poziomie 30%.

 

(w tyś. zł.)

2009 2010 Dynamika (%)
Przychody ze sprzedaży    13.535   17.555   129,70 %
EBITDA 4.977 6.952 139,68 %
Zysk netto 3.139 4.059 129,30 %


Prognozę wyników finansowych Grupy Kapitałowej 4fun Media S.A., Zarząd Spółki uzasadnił wzrostem przychodów reklamowych. Zarząd prognozuje wzrost przychodów reklamowych o 60% w stosunku do 2009 roku. Szacowany wzrost uwzględnia również utrzymanie istniejących obecnie strumieni przychodów pochodzących z długoterminowych kontraktów realizowanych przez spółkę zależną Emitenta oraz uzyskiwaniem przez nią zaplanowanych przychodów prowizyjnych.

 

Pliki:

Prezentacja_4_Fun_Media_SA.pdf

 

Dalszych informacji udziela:
Tymon Betlej
Doradca Zarządu 4fun Media SA
tymon.betlej@4fun.tv
603 07 34 56

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Od dziś rusza sprzedaż akcji 4 fun Media S.A. Ostateczna cena emisyjna ustalona na 18 zł.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie