Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oferta Private Placement AGROLIGA GROUP

 Agroliga Group PLC z siedzibą na Cyprze (Emitent) planuje przeprowadzić  ofertę Private Placement o wartości 1 mln EUR.  Progress Holding Sp. Z O.O pełni rolę Autoryzowanego Doradcy. Przeznaczeniem środków uzyskanych z emisji jest współfinansowanie planów inwestycyjnych o wartości 2,5 mln EUR. Źródłem finansowania będą zarówno środki własne uzyskane z zysków (58%), jak też środki finansowe uzyskane od inwestorów (42%).
              
OPIS EMITENTA I JEGO DZIAŁALNOŚCI


Grupa Agroliga , działająca od 1992 r., której właścicielem jest Emitent, prowadzi działalność w sektorze rolno-spożywczym w obszarze produkcji oleju, produkcji zbóż oraz mleka. Cała działalność prowadzona jest na Ukrainie. Dominująca działalnością Grupy Agroliga jest produkcja nierafinowanego oleju słonecznikowego. W tym celu strategia Emitenta obejmuje uruchomienie drugiej linii produkcji oleju słonecznikowego, zwiększając dwukrotnie wielkość produkcji  a później  wprowadzenie technologii butelkowania. Produkcja zbóż zakłada natomiast zwiększenie wydajności z jednego hektara. Trzeci obszar działalności dotyczy organizacji produkcji wysokojakościowych przetworów mlecznych. Strategia zakłada zwiększenie stada krów do 1200 szt. oraz osiągnięcie 6500 kilogramów mleka od jednej krowy rocznie. 

INFORMACJE O EMISJI

Instrumenty finansowe, które zostaną wprowadzone obejmują akcje na okaziciela Emitenta. Planowane wprowadzenia akcji do obrotu na rynek NewConnect jest pod koniec lata 2010 r. Oferta będzie miała formę niepubliczna. Oferta jest kierowana do klientów polskich i zagranicznych.

KORZYŚCI , MOCNE STRONY I RYZYKO


Korzyści:
- niewykorzystane moce produkcyjne
- lokalizacja w zagłębiu produkującym ziarna słonecznikowego,
- możliwości osiągnięcia dużych dynamik  przychodów i zysku,
- wzrastający popyt na wytwarzane produkty,
- dywersyfikacja produkcji, zapewniająca ograniczenie ryzyka sezonowego,
- długotrwali kontrahenci,
- wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra zarządzająca,
- posiadanie nowoczesnego parku maszyn,

Ryzyko:

- ryzyko związane z działalnością na niestabilnym rynku ukraińskim,
- ryzyko rynkowe prowadzonej działalności,
- ryzyko makroekonomiczne.


UKRAINA – INFORMACJE OGÓLNE

Ukraina zajmuje miejsce w pierwszej piątce na świecie oraz drugie miejsce w Europie wśród producentów i eksporterów towarów przemysłu rolniczego i przetwórstwa spożywczego. Rolnictwo jest jedną z kluczowych dziedzin gospodarki Ukrainy. Towary produkowane przez sektor rolniczy mają duży udział w strukturze handlu zagranicznego, wynoszące 3,4mld $ w 2009 r. Ukraina wchodzi do pierwszej piątki światowych eksporterów mleka i przetworów mlecznych rocznie sprzedając 126 tys. ton wyrobów. Jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie produkcji i eksportu ziarna słonecznikowego. Ukraina ma 21 % udziału w światowej produkcji słonecznika i 22 % udziału w światowej produkcji oleju słonecznikowego. Światowy handel olejem słonecznikowym to około 4 mln ton, z czego Ukraina eksportuje około 2 mln ton.

ANALIZA FINANSOWA

Poniższe dane finansowe Emitenta i podmiotów zależnych zostały zaudytowane przez Baker Tilly Ukraine i są w trakcie potwierdzenia przez Baker Tilly Smoczyński i Partnerzy Sp. z o.o.
 


PLAN INWESTYCYJNY

Grupa Agroliga planuje uruchomienie drugiej linii produkcyjnej oleju słonecznikowego (2011), zwiększenie powierzchni magazynowych, elewatorów i zbiorników do przechowywania oleju słonecznikowego (2014), zakup linii rozlewu i butelkowania oleju słonecznikowego oraz zakup urządzenia do konfekcjonowania przetworów (2015). Zrealizowanie tych zamierzeń pozwoli osiągnąć 5 proc. udział w charkowskim rynku producentów oleju słonecznikowego (2012), 7 proc. udział w charkowskim rynku producentów mleka (2014) a także umożliwi wejście na rynek rafinowanego, butelkowanego oleju słonecznikowego oraz rynek przetworów mlecznych przeznaczonych dla końcowego klienta (2015). Przyczyni się to do osiągnięcia poziomu rocznych obrotów w wysokości 15 mln EUR (2012), osiągnięcia kapitalizacji Grupy w wysokości 30 mln EUR (2014) a także utrzymanie tempa wzrostu powyżej średniej dla rynku (2015).

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją Grupy Agroliga.

Prezentacja Agroliga Group.pdf


DANE KONTAKTOWE EMITENTA I AUTORYZOWANEGO DORADCY


EMITENT:
Agroliga Group PLC
11 Kultury Street, office 95, Kharkov           
+38 (057) 719-49-84
info@agroliga.com.ua
www.agroliga.com.ua


AUTORYZOWANY DORADCA           
Progress Holding Sp. z o. o.
Szańcowa  44, 01-458 Warszawa
48 228 365 848
48 228 365 848
office@progressholding.pl
www.progressholding.pl

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Oferta Private Placement AGROLIGA GROUP
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie