Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Walne zgromadzenie spółki publicznej: symulacja dla kancelarii prawnych i spółek.

 

 

 

Walne zgromadzenie spółki publicznej:
symulacja dla kancelarii prawnych i spółek

 

 


KIEDY:  10 lutego 2010 r.,  godz. 10.00 – 16.00

GDZIE:  Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65, Warszawa

 

3 sierpnia 2009 r. weszła w życie nowelizacja Ksh skutkująca istotnymi zmianami regulacji walnego zgromadzenia, przede wszystkim spółek publicznych. Praktyka odbywanych od tego czasu walnych zgromadzeń ujawniła liczne nieporozumienia i trudności natury prawnej i technicznej.

 

Pierwsze dotyczą m.in. procedur rejestracji uczestnictwa w WZ, statusu akcjonariuszy, którzy zbyli akcje po dniu rejestracji i uczestniczą w WZ, pełnomocnictw udzielanych członkom zarządu, głosowania przez akcjonariusza we własnej sprawie jako pełnomocnika.

 

Drugie dotyczą m.in. udziału w WZ przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, w tym procedur dwustronnej komunikacji w czasie rzeczywistym, w ramach której akcjonariusze mogą wypowiadać się w toku obrad WZ, przebywając w miejscu innym niż miejsce obrad WZ, oraz wykonywać w toku WZ prawo głosu – osobiście lub przez pełnomocnika; ustanawiania pełnomocnika drogą elektroniczną; formularzy pozwalających na wykonywanie prawa głosu przez pełnomocnika; możliwości odmiennego głosowania z każdej z posiadanych akcji (split voting).

 

10 lutego 2010 r. odbędzie się symulacja walnego zgromadzenia spółki publicznej mająca na celu przeanalizowanie wspomnianych trudności i wątpliwości natury technicznej związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem WZ, oraz wypracowanie optymalnych rozwiązań.

 

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Polski Instytut Dyrektorów i Unicomp-WZA, firma dysponująca bogatym doświadczeniem w obsłudze walnych zgromadzeń. Symulacja nie obejmie problemów związanych z głosowaniem korespondencyjnym, ponieważ na gruncie obowiązujących regulacji tej materii Polski Instytut Dyrektorów nie zaleca korzystania z nich.

 

Symulacja jest organizowana z myślą o prawnikach prowadzących walne zgromadzenia lub uczestniczących w nich, członkach organów spółek publicznych oraz pracownikach biur zarządów przygotowujących walne zgromadzenia. W miarę wolnych miejsc udział w symulacji będą mogli wziąć także inni zainteresowani.

 

Uczestnicy otrzymają do dyspozycji udostępnione przez Unicomp-WZA pełne wyposażenie techniczne umożliwiające wierną symulację przebiegu walnego zgromadzenia odbywanego przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

 

Przebiegiem symulacji pokieruje mec. dr Witold Jurcewicz z kancelarii White & Case, doświadczony przewodniczący walnych zgromadzeń.

 

 

DLA CZŁONKÓW SII 50% RABATU !!!

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY POBIERZ

 

 

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie