Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

UniCredit na nowo oceni Lotos

UniCredit na nowo oceni Lotos

 

W listopadzie analitycy biura wywołali na rynku prawdziwą burzę, wyznaczając na 0 zł cenę docelową dla akcji  Grupy Lotos. W najnowszym raporcie nt. rynku akcji w części poświęconej paliwowej spółce są tylko dwa zdania: że rekomendacja jest w trakcie zmiany i że zostanie wkrótce opublikowana.

 

Brak aktualnego zalecenia dla  Lotosu to jedyny przypadek na 55 spółek (także zagranicznych), które analitycy UniCredit CA IB ocenili w najnowszym raporcie, datowanym na 20 stycznia.

Przypomnijmy – poprzednia rekomendacja („sprzedaj”, cena docelowa 0 zł), ściągnęła na biuro gniew polityków (wicepremier Waldemar Pawlak stwierdził nawet, że taka rekomendacja to „ewenement na skalę światową"), przedstawicieli spółki (prezes Paweł Olechnowicz grzmiał, że to wycena pod wrogie przejęcie), a do sprawy odniosła się też Rada Edukacji i Ładu Informacyjnego (zastanawiano się, czy zero rzeczywiście znaczy zero). Raport pod lupę wzięła Komisja Nadzoru Finansowego. Manipulacji kursem nie stwierdziła, na razie nie opublikowano natomiast wniosków dotyczących rzetelności sporządzenia raportu. - Postępowanie administracyjne jest w toku - mówi pb.pl Łukasz Dajnowicz z KNF.


Tekst pochodzi ze strony Pulsu Biznesu

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Logo SII