Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czat inwestorski: Cele i perspektywy długofalowego rozwoju oraz strategii ekspansji zagranicznej Grupy FAMUR

Temat czatu: Cele i perspektywy długofalowego rozwoju oraz strategii ekspansji zagranicznej Grupy FAMUR

Data: środa, 11 kwietnia, godz. 13:00

 

FAMUR

 

Przypomnienie: Dodaj ten czat do swojego kalendarza 

 

Na pytania inwestorów odpowiadał:

 

Bartosz Bielak, Wiceprezes zarządu FAMUR SA

Bartosz Bielak, Wiceprezes zarządu FAMUR SA

Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej Warszawie. Ponadto: ACCA -The Association of Chartered Certified Accountants, Glasgow, UK; Financial Risk Manager – Global Association of Risk Professionals (GARP) member; Certified Internal Auditor – Institute of Internal Auditors member. Od 2001 r. do 2013 r. był zatrudniony w PwC Polska sp. z o.o. na stanowiskach od konsultanta do dyrektora odpowiedzialnego za szerokie spektrum projektów doradczych. Od roku 2013 prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w obszarze usług doradczych. W okresie od 20.05.2016 r. do 15.12.2016 r. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej KOPEX S.A., 14.09.2016 r. został oddelegowany do czasowego wykonywania czynności członka Zarządu. Od 09.12.2016 r. jest zatrudniony na stanowisku Dyrektora Operacyjnego Oddziału KOPEX S.A. Centrala Oddział w Zabrzu.

Grupa Famur

Grupa FAMUR jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem i dostawcą maszyn, urządzeń i usług dla szeroko rozumianych branż wydobywczej, energetycznej i przeładunkowej.


W wyspecjalizowanych zakładach na terenie Polski tworzymy zmechanizowane kompleksy ścianowe, kompleksy do drążenia wyrobisk korytarzowych, podziemne i naziemne systemy transportu, maszyny dla górnictwa odkrywkowego, jak również urządzenia dla masowego transportu i przeładunku.


FAMUR konsekwentnie realizuje przyjętą długofalową strategię rozwojową i inwestycyjną Go Global. Jej przykładem są przeprowadzone w ostatnich latach akwizycje znanych polskich spółek i konsolidacja krajowej branży okołogórniczej. Poprzez swoje działania Grupa FAMUR koncentruje się na stworzeniu silnego kapitałowo podmiotu, który będzie w stanie konkurować ze światowymi liderami w obszarze górnictwa, transportu, przeładunku i energetyki.


W skład Grupy FAMUR wchodzą obecnie 42 spółki i 11 zakładów produkcyjnych. W jej strukturach zatrudnionych jest około 5 tys. pracowników, w tym około 400 inżynierów i projektantów. FAMUR (FMF) jest notowany na GPW od 2006 roku. Większościowym akcjonariuszem FAMUR SA jest spółka zależna od TDJ SA.


Więcej informacji na stronie www.famur.com

 

TDJ to rodzinna firma inwestycyjna aktywna w pięciu obszarach. Największym z nich jest TDJ Equity, w ramach którego celem jest budowanie długoterminowej wartości poprzez inwestowanie w dojrzałe spółki. Portfel TDJ Equity składa się między innymi ze spółek notowanych na GPW - m.in. FAMUR S.A., PGO S.A., Zamet Industry S.A. oraz spółek niepublicznych - FPM S.A., NiUW Glinik. Kapitalizacja portfela aktywów giełdowych TDJ wynosi obecnie 3 mld zł. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate. W obszarze TDJ Venture, poprzez partycypację w funduszu TDJ Pitango Ventures, realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.


TDJ dzieli się swoimi sukcesami, inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.


Więcej informacji na stronie www.tdj.pl

 


W tym miejscu wkrótce pojawi się
zapis czatu inwestorskiego


Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Czat inwestorski: Cele i perspektywy długofalowego rozwoju oraz strategii ekspansji zagranicznej Grupy FAMUR
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie