Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Trójkąt zwyżkujący na Arctic Paper

Skomentuj artykuł
Źródło: www.arcticpapergroup.pl

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Cognor, Arctic Paper, KGHM, Stalprodukt oraz Famur.

KGHM

Notowania KGHM poruszają się w średnioterminowym trendzie wzrostowym, rozpoczętym w okolicach września 2022. Kurs ruszył dynamicznie ku górze wybijając po drodze poziomy oporów, a także jedną z ważnych linii oporu, poprowadzoną techniką wachlarza (dolna czarna). W ten sposób kurs ruszył w kierunku kolejnego oporu w okolicach drugiej linii trendu spadkowego. Doszło nawet do jej przebicia górą, jednak mimo wszystko kurs cofnął. Ulokowany w tych okolicach podwójny szczyt, może dodatkowo stymulować podaż. Pierwszym istotniejszym poziomem wsparcia jest poziom 133,55 zł, zaś niżej strefa wsparcia przebiega w okolicach 130 zł. Średnie kroczące MA50 oraz MA200 ostatnio przecięły się w formie tzw. „złotego krzyża”. O ile układ ten powinien zwiastować dalsze wzrosty, o tyle obecnie można poddać to pod wątpliwość i należy obserwować zachowanie po wyjściu z korekty. Oporem dla ewentualnych wzrostów jest poziom 159,75 zł, a wyżej 175 zł.

 

KGHM – analiza wykresu, interwał dzienny

KGHM – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie