Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cena w ofercie akcji R22 ustalona na 17,5 zł

© denisismagilov – fotolia.com

R22, czyli spółka holdingowa kontrolująca firmy oferujące usługi hostingowe i sprzedaż domen (Grupa H88 Holding), usługi omnichannel communication (Grupa Vercom) oraz usługi telekomunikacyjne (Grupa Oxylion) podała do publicznej wiadomości ostateczną cenę oferowanych akcji w ramach trwającej obecnie oferty publicznej. Planowany debiut walorów R22 na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie to 28 grudnia 2017 roku.

 

Cena maksymalna w ofercie publicznej R22 ustalona została na poziomie 23 zł za jedną akcję. Oznaczało to, że wartość oferty mogłaby sięgnąć 120 mln zł brutto (łącznie z akcjami oferowanymi przez obecnych akcjonariuszy), a spółka liczyła, że pozyska z oferty publicznej łącznie 80,5 mln zł brutto (około 75 mln zł netto).

 

Ostatecznie spółka i jej dotychczasowi akcjonariusze będą musieli jednak zadowolić się nieco niższą kwotą. Cena jednej akcji w ofercie publicznej ustalona została na poziomie 17,5 zł. Wartość całej oferty wyniesie zatem około 91 mln zł brutto, a do spółki z nowej emisji trafi blisko 61,3 mln zł brutto.

 

Jak informowano wcześniej, środki pochodzące z nowej emisji zostaną przeznaczone na trzy cele.

 

Około 35 mln zł spółka miała zamiar przeznaczyć na refinansowanie akwizycji spółek prowadzących działalność hostingową pod markami Linuxpl.com i Futurehost.pl. Grupa H88 na przejęcie wspomnianych marek wykorzystała 34 mln zł z tytułu udzielonego kredytu pomostowego. Ponadto środki pozyskane z IPO miały zostać wykorzystane na zapłatę drugiej raty w kwocie 700 tys. zł tytułem drugiej raty ceny nabycia Serveradmin.

 

Drugim celem oferty publicznej są akwizycje podmiotów z branży hostingu oraz omnichannel communication, na co miało zostać przeznaczone około 33 mln zł. W ramach hostingu, spółka chce nabywać podmioty o relatywnie niewielkiej skali działalności (do 80 tys. obsługiwanych użytkowników), a obecnie prowadzi rozmowy z czterema podmiotami o takim profilu. W segmencie omnichannel communication akwizycje mają dotyczyć firm, których produkty i usługi będą uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem oferty Grupy Vercom, bądź w znaczący sposób powiększą bazę klientów. Spółka oszacowała, że na przejęcia w segmencie hosting może przeznaczyć w okresie 9-12 miesięcy około 60 mln zł, z czego około 18 mln zł miało pochodzić z IPO, a w segmencie omnichannel communication inwestycje mogą wynieść około 30 mln zł, z czego około 15 mln zł miało pochodzić z oferty publicznej.

 

Trzecim celem oferty publicznej jest rozwój funkcjonalności w segmencie omnichannel communication oraz rozwój platformy IT w segmencie hosting, na co miało zostać przeznaczone około 7 mln zł. Około 5 mln zł miało z tego zostać przeznaczone na rozwój rozwiązań umożliwiających analizę znaczących zbiorów danych na potrzeby zwiększenia efektywności kampanii marketingowych realizowanych na zlecenie klientów Grupy Vercom, a pozostałe 2 mln zł na rozwój platformy w segmencie hosting.

 

Zgodnie z harmonogramem oferty zakładany pierwszy dzień notowań akcji i PDA R22 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 28 grudnia 2017 roku. Do inwestorów indywidualnych ma trafić 250 000 akcji, a do inwestorów instytucjonalnych 4 951 596 akcji.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Cena w ofercie akcji R22 ustalona na 17,5 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie