Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cena w ofercie akcji R22 ustalona na 17,5 zł

© denisismagilov – fotolia.com

R22, czyli spółka holdingowa kontrolująca firmy oferujące usługi hostingowe i sprzedaż domen (Grupa H88 Holding), usługi omnichannel communication (Grupa Vercom) oraz usługi telekomunikacyjne (Grupa Oxylion) podała do publicznej wiadomości ostateczną cenę oferowanych akcji w ramach trwającej obecnie oferty publicznej. Planowany debiut walorów R22 na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie to 28 grudnia 2017 roku.

 

Cena maksymalna w ofercie publicznej R22 ustalona została na poziomie 23 zł za jedną akcję. Oznaczało to, że wartość oferty mogłaby sięgnąć 120 mln zł brutto (łącznie z akcjami oferowanymi przez obecnych akcjonariuszy), a spółka liczyła, że pozyska z oferty publicznej łącznie 80,5 mln zł brutto (około 75 mln zł netto).

 

Ostatecznie spółka i jej dotychczasowi akcjonariusze będą musieli jednak zadowolić się nieco niższą kwotą. Cena jednej akcji w ofercie publicznej ustalona została na poziomie 17,5 zł. Wartość całej oferty wyniesie zatem około 91 mln zł brutto, a do spółki z nowej emisji trafi blisko 61,3 mln zł brutto.

 

Jak informowano wcześniej, środki pochodzące z nowej emisji zostaną przeznaczone na trzy cele.

 

Około 35 mln zł spółka miała zamiar przeznaczyć na refinansowanie akwizycji spółek prowadzących działalność hostingową pod markami Linuxpl.com i Futurehost.pl. Grupa H88 na przejęcie wspomnianych marek wykorzystała 34 mln zł z tytułu udzielonego kredytu pomostowego. Ponadto środki pozyskane z IPO miały zostać wykorzystane na zapłatę drugiej raty w kwocie 700 tys. zł tytułem drugiej raty ceny nabycia Serveradmin.

 

Drugim celem oferty publicznej są akwizycje podmiotów z branży hostingu oraz omnichannel communication, na co miało zostać przeznaczone około 33 mln zł. W ramach hostingu, spółka chce nabywać podmioty o relatywnie niewielkiej skali działalności (do 80 tys. obsługiwanych użytkowników), a obecnie prowadzi rozmowy z czterema podmiotami o takim profilu. W segmencie omnichannel communication akwizycje mają dotyczyć firm, których produkty i usługi będą uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem oferty Grupy Vercom, bądź w znaczący sposób powiększą bazę klientów. Spółka oszacowała, że na przejęcia w segmencie hosting może przeznaczyć w okresie 9-12 miesięcy około 60 mln zł, z czego około 18 mln zł miało pochodzić z IPO, a w segmencie omnichannel communication inwestycje mogą wynieść około 30 mln zł, z czego około 15 mln zł miało pochodzić z oferty publicznej.

 

Trzecim celem oferty publicznej jest rozwój funkcjonalności w segmencie omnichannel communication oraz rozwój platformy IT w segmencie hosting, na co miało zostać przeznaczone około 7 mln zł. Około 5 mln zł miało z tego zostać przeznaczone na rozwój rozwiązań umożliwiających analizę znaczących zbiorów danych na potrzeby zwiększenia efektywności kampanii marketingowych realizowanych na zlecenie klientów Grupy Vercom, a pozostałe 2 mln zł na rozwój platformy w segmencie hosting.

 

Zgodnie z harmonogramem oferty zakładany pierwszy dzień notowań akcji i PDA R22 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 28 grudnia 2017 roku. Do inwestorów indywidualnych ma trafić 250 000 akcji, a do inwestorów instytucjonalnych 4 951 596 akcji.

 

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Cena w ofercie akcji R22 ustalona na 17,5 zł