Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Poznaj Mintos i skorzystaj ze specjalnej oferty powitalnej dla członków SII

Słyszeliście już o Mintos? Jest to internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Mintos to platforma online, która oferuje inwestorom indywidualnym łatwe i przejrzyste formy inwestowania w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Zwrot z inwestycji może wynieść nawet około 12% netto w skali roku.

 

Specjalnie dla członków SII, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę powitalną, zapraszamy do poznania jej w dalszej części artykułu.

 

 

W porównaniu z tradycyjnymi aplikacjami pożyczkowymi typu peer-to-peer (P2P), Mintos zapewnia różnorodną i zdywersyfikowaną możliwość inwestowania w ramach jednej platformy. Mintos nie udziela pożyczek, ale umożliwia poprzez swoją platformę (pośredniczy) dostęp do kredytodawców i udzielonych przez nich pożyczek, w które mogą inwestować inwestorzy indywidualni. To unikalny i wyjątkowy model biznesowy, dający możliwość wypracowania ponadprzeciętnych zysków.

Od rozpoczęcia swojej działalności w 2015 roku, z usług Mintos skorzystało 40 000 inwestorów z 64 krajów, którzy łącznie zainwestowali ponad 400 milionów EUR - kwota ta w dalszym ciągu rośnie. Aktualnie, na platformie Mintos znajdują się propozycje od 27 firm pożyczkowych (pożyczkodawców) z 15 krajów wywodzących się z Europy, Azji i Afryki. Każda z nich została przed udostępnieniem na platformie dokładnie zweryfikowana przez Mintos. Bazując na danych opublikowanych przez AltFi Data, Mintos jest obecnie europejskim liderem w swoim sektorze, z aż 37-proc. udziałem w rynku.

 

 

Pożyczkodawcy podzieleni są na aż osiem różnych rodzajów produktów finansowych, w które inwestują, tj. w: rolnictwo, sektor przedsiębiorstw, samochodowy, faktoring, hipoteki, pozostałe pożyczki zabezpieczone, kredyty konsumenckie i tzw. chwilówki. Długość okresu kredytowania w ramach pożyczek wynosi od 30 dni do 5 lat i dłużej, dzięki czemu oferowane stopy zwrotu z inwestycji wynoszą od 7% do nawet 17% w skali roku. Minimalną kwotą inwestycji jest równowartość 10 EUR wyrażona w PLN.

W połowie 2017 roku Mintos otworzył biuro w Polsce, które obecnie obsługuje ponad 2000 inwestorów, a ich liczba dynamicznie rośnie. Maciej Helmecki, Dyrektor Sprzedaży na Polskę przekonuje, że Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Mintos, dlatego polscy inwestorzy posiadają szeroki wachlarz możliwości inwestycyjnych oraz wiele udogodnień, spośród których wymienić należy:

  • język polski jest jednym z siedmiu podstawowych języków dostępnych na platformie,
  • inwestorzy z Polski mogą inwestować w złotówkach,
  • na platformie jest już aktywnych sześć firm pożyczkowych z Polski: AASA, AFORTI Finance, Capital Service, CreditStar, GetBucks i Mogo, co umożliwia polskim inwestorom inwestowanie kapitału w przedsięwzięcia funkcjonujące w Polsce.


Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, którzy poprzez specjalny link zarejestrują się na platformie Mintos otrzymają bonus powitalny w wysokości 1-proc. rabatu na wszystkie inwestycje, które zostaną zrealizowane w ciągu pierwszych 90 dni od momentu zarejestrowania się w systemie. Dodatkowo w grudniu istnieje możliwość powiększenia bonusa powitalnego dzięki inwestycjom w długoterminowe pożyczki, w ramach oferty specjalnej skierowanej do wszystkich inwestorów na platformie Mintos.

 

Rejestracja jest szybka i łatwa, nie pobieramy prowizji za dokonane inwestycje.

 

Dołącz do Mintos
i skorzystaj już dziś
z tej wyjątkowej oferty specjalnej!

 

 

Źródło: Mintos

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Poznaj Mintos i skorzystaj ze specjalnej oferty powitalnej dla członków SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie