Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Poznaj Mintos i skorzystaj ze specjalnej oferty powitalnej dla członków SII

Słyszeliście już o Mintos? Jest to internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Mintos to platforma online, która oferuje inwestorom indywidualnym łatwe i przejrzyste formy inwestowania w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Zwrot z inwestycji może wynieść nawet około 12% netto w skali roku.

 

Specjalnie dla członków SII, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę powitalną, zapraszamy do poznania jej w dalszej części artykułu.

 

 

W porównaniu z tradycyjnymi aplikacjami pożyczkowymi typu peer-to-peer (P2P), Mintos zapewnia różnorodną i zdywersyfikowaną możliwość inwestowania w ramach jednej platformy. Mintos nie udziela pożyczek, ale umożliwia poprzez swoją platformę (pośredniczy) dostęp do kredytodawców i udzielonych przez nich pożyczek, w które mogą inwestować inwestorzy indywidualni. To unikalny i wyjątkowy model biznesowy, dający możliwość wypracowania ponadprzeciętnych zysków.

Od rozpoczęcia swojej działalności w 2015 roku, z usług Mintos skorzystało 40 000 inwestorów z 64 krajów, którzy łącznie zainwestowali ponad 400 milionów EUR - kwota ta w dalszym ciągu rośnie. Aktualnie, na platformie Mintos znajdują się propozycje od 27 firm pożyczkowych (pożyczkodawców) z 15 krajów wywodzących się z Europy, Azji i Afryki. Każda z nich została przed udostępnieniem na platformie dokładnie zweryfikowana przez Mintos. Bazując na danych opublikowanych przez AltFi Data, Mintos jest obecnie europejskim liderem w swoim sektorze, z aż 37-proc. udziałem w rynku.

 

 

Pożyczkodawcy podzieleni są na aż osiem różnych rodzajów produktów finansowych, w które inwestują, tj. w: rolnictwo, sektor przedsiębiorstw, samochodowy, faktoring, hipoteki, pozostałe pożyczki zabezpieczone, kredyty konsumenckie i tzw. chwilówki. Długość okresu kredytowania w ramach pożyczek wynosi od 30 dni do 5 lat i dłużej, dzięki czemu oferowane stopy zwrotu z inwestycji wynoszą od 7% do nawet 17% w skali roku. Minimalną kwotą inwestycji jest równowartość 10 EUR wyrażona w PLN.

W połowie 2017 roku Mintos otworzył biuro w Polsce, które obecnie obsługuje ponad 2000 inwestorów, a ich liczba dynamicznie rośnie. Maciej Helmecki, Dyrektor Sprzedaży na Polskę przekonuje, że Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Mintos, dlatego polscy inwestorzy posiadają szeroki wachlarz możliwości inwestycyjnych oraz wiele udogodnień, spośród których wymienić należy:

  • język polski jest jednym z siedmiu podstawowych języków dostępnych na platformie,
  • inwestorzy z Polski mogą inwestować w złotówkach,
  • na platformie jest już aktywnych sześć firm pożyczkowych z Polski: AASA, AFORTI Finance, Capital Service, CreditStar, GetBucks i Mogo, co umożliwia polskim inwestorom inwestowanie kapitału w przedsięwzięcia funkcjonujące w Polsce.


Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, którzy poprzez specjalny link zarejestrują się na platformie Mintos otrzymają bonus powitalny w wysokości 1-proc. rabatu na wszystkie inwestycje, które zostaną zrealizowane w ciągu pierwszych 90 dni od momentu zarejestrowania się w systemie. Dodatkowo w grudniu istnieje możliwość powiększenia bonusa powitalnego dzięki inwestycjom w długoterminowe pożyczki, w ramach oferty specjalnej skierowanej do wszystkich inwestorów na platformie Mintos.

 

Rejestracja jest szybka i łatwa, nie pobieramy prowizji za dokonane inwestycje.

 

Dołącz do Mintos
i skorzystaj już dziś
z tej wyjątkowej oferty specjalnej!

 

 

Źródło: Mintos

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Poznaj Mintos i skorzystaj ze specjalnej oferty powitalnej dla członków SII