Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cherrypick Games podnosi prognozę wyników na 2017 rok

© ivanko80 – fotolia.com

Firma Cherrypick Games podniosła prognozę wyników finansowych na 2017 rok. W poniedziałek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji raportu bieżącego, kurs akcji spółki wyraźnie rośnie.

 

Prognoza wyników, podana w listopadowym dokumencie informacyjnym sporządzonym w związku z debiutem Cherrypick Games na rynku NewConnect, zakładała, że spółka osiągnie w 2017 roku zysk EBITDA równy 4,4 mln zł. Opierała się ona między innymi na założeniach, że miesięczne przychody netto ze sprzedaży produktu My Hospital (po uwzględnieniu prowizji dla Apple i Google) będą równe średniej miesięcznej sprzedaży z II kwartału 2017 roku, a miesięczne przychody netto ze sprzedaży wszystkich innych produktów będą odpowiadać średniej miesięcznej sprzedaży z I półrocza 2017 roku.

 

Powyższe szacunki okazały się jednak zbyt konserwatywne. Jak podała spółka, po dokonaniu przeglądu danych finansowych Zarząd Cherrypick Games podjął decyzję o podwyższeniu prognozy finansowej dla EBITDA za rok obrotowy 2017 do kwoty 6,1 mln zł. Podwyższenie prognozy wynika z obserwowanego szybszego niż zakładane tempa wzrostu przychodów, szybszej niż pierwotnie zakładano optymalizacji produktu, a także efektywniejszego wykorzystania posiadanych zasobów.

 

W poniedziałek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji raportu bieżącego zawierającego korektę prognozy wyników, kurs akcji Cherrypick Games wyraźnie rośnie. Około godziny 10:30 za jeden walor spółki inwestorzy skłonni byli płacić blisko 105 zł, co oznacza 7% wzrost w porównaniu do ceny zamknięcia z poprzedniego tygodnia. W porównaniu do ceny ustalonej w przeprowadzonej we wrześniu ofercie publicznej (60 zł) notowania Cherrypick Games są natomiast już 75% wyżej.

 

Cherrypick Games – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Podstawową działalnością Cherrypick Games jest tworzenie, wydawanie, a także dystrybucja gier Free2Play oraz Premium na wszelkie wiodące platformy, tj. iOS, Android, macOS, Sony PlayStation 4 oraz Xbox One. Firma ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox, a także współpracuje z Apple, Google, Amazon, Tencent i Bandai Namaco. Od momentu jej założenia, co miało miejsce w 2014 roku, wydała 16 gier, które według stanu z połowy listopada zostały pobrane ponad 12 mln razy.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Cherrypick Games podnosi prognozę wyników na 2017 rok
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie