Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

4 powody, dla których warto było wziąć udział w dniu inwestora PCC Rokita

W sobotę, 7 października 2017 roku, odbył się już piąty dzień inwestora w PCC Rokita. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

 

Już w kuluarach, przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia, dało się usłyszeć pozytywne opinie o zorganizowanych w poprzednich latach dniach inwestora w spółce. Nie inaczej było w tym roku. Na pytanie, czy nam się podobało, odpowiemy krótko: zdecydowanie tak! Poniżej przedstawiamy krótką relację z tego, co się działo.

1. Prezentacja PCC Rokita i PCC Exol

Dzień inwestora PCC Rokita rozpoczął się od prezentacji samej spółki, a także wchodzącej w skład grupy kapitałowej, również notowanej na giełdzie PCC Exol. Główny akcent położony został na opis działalności spółki. Stara maksyma giełdowa mówi, aby nie inwestować w spółki, których działalności się nie rozumie (albo szerzej, aby nie inwestować w instrumenty finansowe, których się nie rozumie). W szczególności branża chemiczna dla przeciętnego inwestora nie jest prosta do zrozumienia. PCC Rokita zajmuje się produkcją między innymi poliuretanów, surfaktantów, chloroalkaliów – nie są to pojęcia, którymi posługujemy się na co dzień. Bez zrozumienia profilu działalności trudno potem o analizę wyników finansowych i sformułowanie prognoz na przyszłość. Kwestie te zostały przybliżone podczas dnia inwestora. Poruszono i skomentowano również osiągnięte wyniki finansowe.

 

PCC Rokita dzień inwestora

 

2. Spotkanie z zarządem spółki

Oczywiście po prezentacji był czas na zadawanie pytań. Wiceprezes PCC Rokita odpowiedział na każde z nich. Inwestorzy indywidualni nie mają zbyt wiele sposobności na spotkanie z zarządem spółki, dlatego powinni docenić każdą możliwość, w szczególności taką organizowaną przez samą spółkę. Wszyscy zainteresowani, którzy nie chcieli zabierać głosu przed większą publicznością mieli okazję porozmawiać prywatnie z przedstawicielami spółki w tak zwanych kuluarach w ostatniej części wydarzenia.

 

3. Wycieczka po parku przemysłowym

O ile spotkanie z zarządem jest możliwe dla inwestora indywidualnego przy okazji niektórych konferencji inwestorskich, konferencji wynikowych samej spółki, czy podczas walnego zgromadzenia, o tyle zobaczenie na własne oczy siedziby spółki i oprowadzenie po fabrykach możliwe jest właściwie tylko przy wyjątkowych okazjach. Tego typu okazjami są dni inwestora. Po prezentacji wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali oprowadzeni po parku przemysłowym zlokalizowanym w Brzegu Dolnym (okolice Wrocławia). Możemy podsumować, że wszystkie zainstalowane instalacje wyglądały imponująco.

 

PCC Rokita - park przemysłowy

Źródło: PCC Rokita S.A.

 

PCC Rokita - park przemysłowy

Źródło: PCC Rokita S.A.

 

4. Spotkanie z innymi inwestorami i akcjonariuszami spółki

Na koniec, dzień inwestora to sposobność na spotkanie z innymi inwestorami i akcjonariuszami czy też obligatariuszami spółki. Z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w wydarzeniu i także w tym roku frekwencja dopisała. Jak się dało usłyszeć, spora część inwestorów ma już z wyprzedzeniem zapisany w kalendarzu termin na dzień inwestora PCC Rokita, chętnie i regularnie bierze udział w tym wydarzeniu. Z praktycznych aspektów uczestnicy mogli liczyć na poczęstunek, a na sam koniec na lunch.

 

Lista powodów, dla których warto było uczestniczyć w dniu inwestora PCC Rokita, nie zamyka się na wymienionych czterech. Wydarzenia tego typu budują zaufanie zarówno do spółki, jak i do rynku kapitałowego. Im więcej takich spotkań, tym lepiej dla nas, inwestorów. Dlatego trzymamy kciuki za inne spółki giełdowe i z niecierpliwością czekamy na szósty dzień inwestora w PCC Rokita!

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

Firma rozpoczęła również ekspansję zagraniczną. W ubiegłym roku podpisała pierwszy zagraniczny kontrakt z fińskim Turku.

Zobacz więcej

4 powody, dla których warto było wziąć udział w dniu inwestora PCC Rokita
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie