Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

4 spółki na linii trendu wzrostowego

© patpitchaya - Fotolia.com

W dzisiejszym zestawieniu prezentujemy cztery spółki, których kurs akcji oscyluje wokół linii trendu wzrostowego. Daje to argument faworyzujący byki. Jakie jeszcze podpowiedzi płyną z analizy technicznej?

Alior

Kurs akcji Aliora daje sygnały zakończenia półtoramiesięcznej korekty, która dotknęła spółkę na początku maja. Korekta zatrzymała się na 200-okresowej średniej kroczącej i od tego momentu kurs akcji zwyżkuje podążając za tą średnią. Do tego kurs przeszedł we wzrostową strukturę coraz wyższych szczytów i dołków. Najbliższym wsparciem na wykresie jest poziom 64 zł, gdzie przebiega krótkoterminowa linia trendu wzrostowego, 200-okresowa średnia krocząca, a także jest to poziom poprzedniego lokalnego szczytu. 

 

Alior – wykres kursu akcji
Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

Energa

Na bardzo dynamicznej linii trendu wzrostowego opiera się kurs akcji Energi. Dynamika wzrostów, zapoczątkowanych na początku lipca, wydaje się największym zagrożeniem dla przyszłości notowań i potencjalnego przedłużenia korekty. Z pozytywnych sygnałów można wymienić wybicie powyżej 13,50 zł, czyli szczytu z lutego 2016 roku, co w średnim terminie potwierdza pozytywny scenariusz powrotu do trendu wzrostowego.

 

Energa – wykres kursu akcji
Energa - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 18.09, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


Budimex

Z blisko roczną linią trendu wzrostowego walczy kurs akcji Budimeksu. W szerszej perspektywie na wykresie można dopatrzeć się formacji głowy z ramionami, w której linia szyi przebiega niewiele powyżej wspomnianej linii trendu wzrostowego. Dodatkowo w tych okolicach przebiega również 200-okresowa średnia krocząca. Przełamanie tych wszystkich wsparć może doprowadzić do mocnej korekty notowań. Potwierdzeniem tego negatywnego scenariusza będzie spadek kursu poniżej ostatniego lokalnego dołka, czyli poniżej 215,55 zł.

 

Budimex – wykres kursu akcji
Budimex - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

Mabion

Krótkoterminowa linia trendu wzrostowego podtrzymuje notowania Mabionu. Obecnie przebiega ona w okolicach 95 zł. Niewiele poniżej znajduje się 200-okresowa średnia krocząca, a istotne wsparcie można wyznaczyć na poziomie 90 zł. Przebicie tego wsparcia otworzy drogę do dalszych spadków.

 

Mabion – wykres kursu akcji
Mabion - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

W połowie listopada 2016 roku rozpoczęły się wzrosty na warszawskim parkiecie, które szybko zostały okrzyknięte powrotem do hossy na GPW. Nie ominęły one spółek energetycznych. Gdzie obecnie znajdują się kursy akcji spółek z branży?

Zobacz więcej

4 spółki na linii trendu wzrostowego