Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

4 spółki na linii trendu wzrostowego

© patpitchaya - Fotolia.com

W dzisiejszym zestawieniu prezentujemy cztery spółki, których kurs akcji oscyluje wokół linii trendu wzrostowego. Daje to argument faworyzujący byki. Jakie jeszcze podpowiedzi płyną z analizy technicznej?

Alior

Kurs akcji Aliora daje sygnały zakończenia półtoramiesięcznej korekty, która dotknęła spółkę na początku maja. Korekta zatrzymała się na 200-okresowej średniej kroczącej i od tego momentu kurs akcji zwyżkuje podążając za tą średnią. Do tego kurs przeszedł we wzrostową strukturę coraz wyższych szczytów i dołków. Najbliższym wsparciem na wykresie jest poziom 64 zł, gdzie przebiega krótkoterminowa linia trendu wzrostowego, 200-okresowa średnia krocząca, a także jest to poziom poprzedniego lokalnego szczytu. 

 

Alior – wykres kursu akcji
Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

Energa

Na bardzo dynamicznej linii trendu wzrostowego opiera się kurs akcji Energi. Dynamika wzrostów, zapoczątkowanych na początku lipca, wydaje się największym zagrożeniem dla przyszłości notowań i potencjalnego przedłużenia korekty. Z pozytywnych sygnałów można wymienić wybicie powyżej 13,50 zł, czyli szczytu z lutego 2016 roku, co w średnim terminie potwierdza pozytywny scenariusz powrotu do trendu wzrostowego.

 

Energa – wykres kursu akcji
Energa - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 18.09, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


Budimex

Z blisko roczną linią trendu wzrostowego walczy kurs akcji Budimeksu. W szerszej perspektywie na wykresie można dopatrzeć się formacji głowy z ramionami, w której linia szyi przebiega niewiele powyżej wspomnianej linii trendu wzrostowego. Dodatkowo w tych okolicach przebiega również 200-okresowa średnia krocząca. Przełamanie tych wszystkich wsparć może doprowadzić do mocnej korekty notowań. Potwierdzeniem tego negatywnego scenariusza będzie spadek kursu poniżej ostatniego lokalnego dołka, czyli poniżej 215,55 zł.

 

Budimex – wykres kursu akcji
Budimex - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

Mabion

Krótkoterminowa linia trendu wzrostowego podtrzymuje notowania Mabionu. Obecnie przebiega ona w okolicach 95 zł. Niewiele poniżej znajduje się 200-okresowa średnia krocząca, a istotne wsparcie można wyznaczyć na poziomie 90 zł. Przebicie tego wsparcia otworzy drogę do dalszych spadków.

 

Mabion – wykres kursu akcji
Mabion - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

4 spółki na linii trendu wzrostowego