Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

LPP po 9 000 zł, +28,6% w półtora miesiąca i najwyżej od 2014 roku!

Podczas dzisiejszej sesji (13.09.17) zwróciliśmy uwagę na LPP. Kurs odzieżowej spółki osiągnął poziom 9 000 zł, ostatni raz widziany w listopadzie 2014 roku. Na uwagę zwraca również fakt, że w okresie zaledwie półtora miesiąca kurs zwyżkował o 28,6%, a od dołka z września 2016 roku o ponad 125%.

 

Kurs akcji LPP od dłuższego czasu respektuje okrągłe poziomy tysięcy złotych. Jest to bardzo dobrze widoczne patrząc na odbicie notowań od końca 2016 roku. Pierwsze problemy pojawiły się na poziomie 7 000 zł – kurs akcji dynamicznie oscylował wokół tego poziomu. Co ciekawe, z perspektywy tygodniowej właśnie w tych okolicach przebiegała tygodniowa 200-okresowa średnia krocząca. Po wybiciu z chorągiewki w kierunku północnym praktycznie bez zatrzymania notowania sięgnęły poziomu 9 000 zł.

 

Z punktu widzenia klasycznej anality technicznej w krótkim terminie daje to podstawy do snucia podażowych scenariuszy korekcyjnych. Po pierwsze 9 000 zł jest oporem, a po drugie kurs akcji bez żadnego zatrzymania i retestu pokonał opór na poziomie 8 000 zł. Po stronie popytu na pewno warto zwrócić uwagę na impet wzrostów (bardzo dobrze widoczny na wykresie w skali tygodniowej), jednak przestrzeń do korekty pozostaje całkiem spora.

 

LPP – wykres kursu akcji, skala dzienna
LPP - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

LPP – wykres kursu akcji, skala tygodniowa
LPP - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 18.09, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

W połowie listopada 2016 roku rozpoczęły się wzrosty na warszawskim parkiecie, które szybko zostały okrzyknięte powrotem do hossy na GPW. Nie ominęły one spółek energetycznych. Gdzie obecnie znajdują się kursy akcji spółek z branży?

Zobacz więcej

LPP po 9 000 zł, +28,6% w półtora miesiąca i najwyżej od 2014 roku!