Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

LPP po 9 000 zł, +28,6% w półtora miesiąca i najwyżej od 2014 roku!

Podczas dzisiejszej sesji (13.09.17) zwróciliśmy uwagę na LPP. Kurs odzieżowej spółki osiągnął poziom 9 000 zł, ostatni raz widziany w listopadzie 2014 roku. Na uwagę zwraca również fakt, że w okresie zaledwie półtora miesiąca kurs zwyżkował o 28,6%, a od dołka z września 2016 roku o ponad 125%.

 

Kurs akcji LPP od dłuższego czasu respektuje okrągłe poziomy tysięcy złotych. Jest to bardzo dobrze widoczne patrząc na odbicie notowań od końca 2016 roku. Pierwsze problemy pojawiły się na poziomie 7 000 zł – kurs akcji dynamicznie oscylował wokół tego poziomu. Co ciekawe, z perspektywy tygodniowej właśnie w tych okolicach przebiegała tygodniowa 200-okresowa średnia krocząca. Po wybiciu z chorągiewki w kierunku północnym praktycznie bez zatrzymania notowania sięgnęły poziomu 9 000 zł.

 

Z punktu widzenia klasycznej anality technicznej w krótkim terminie daje to podstawy do snucia podażowych scenariuszy korekcyjnych. Po pierwsze 9 000 zł jest oporem, a po drugie kurs akcji bez żadnego zatrzymania i retestu pokonał opór na poziomie 8 000 zł. Po stronie popytu na pewno warto zwrócić uwagę na impet wzrostów (bardzo dobrze widoczny na wykresie w skali tygodniowej), jednak przestrzeń do korekty pozostaje całkiem spora.

 

LPP – wykres kursu akcji, skala dzienna
LPP - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

LPP – wykres kursu akcji, skala tygodniowa
LPP - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 18.09, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

LPP po 9 000 zł, +28,6% w półtora miesiąca i najwyżej od 2014 roku!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie