Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Enea chwali się wstępnymi wynikami finansowymi

© Gina Sanders – fotolia.com

Enea zdecydowała się na przekazanie do publicznej wiadomości wstępnych wyników finansowych za pierwsze półrocze 2017 roku. W reakcji na ujawniony raport w środę od rana giełdowa cena akcji energetycznej grupy wyraźnie rośnie.


Według opublikowanych przez spółkę wstępnych danych skonsolidowany zysk netto w pierwszym półroczu 2017 roku wyniósł 606 mln zł. Tym samym zysk netto Grupy Enea za drugi kwartał bieżącego roku ma być równy 284,8 mln zł, co jest wynikiem o 13,5% lepszym od oczekiwań analityków, przedstawionych w konsensusie PAP.


Pozostałe wyniki z pierwszego półrocza bieżącego roku również mogą stanowić powód do zadowolenia. Według szacunków spółka wypracowała 5,567 mld zł przychodów ze sprzedaży netto – to wynik porównywalny do tego z analogicznego okresu 2016 roku, kiedy wyniósł on 5,599 mld zł. Wartość EBITDA oszacowano na poziomie 1,341 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o około 11%, a zysk z działalności operacyjnej wyniósł 764 mln zł, co w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem z analogicznego okresu stanowi wzrost o 25%.


W opublikowanych wstępnych wynikach zawarto również informację dotyczącą wyniku EBITDA wypracowanego w poszczególnych segmentach działalności. Największy wpływ na tę wartość miał obszar dystrybucji, który odpowiadał za blisko 40% całkowitego wyniku.


Spółka w raporcie podkreśla, że przedstawione dane mają wyłącznie charakter szacunkowy, a ostatecznie opublikowane wyniki mogą odbiegać od tych wstępnych głównie ze względu na trwające obecnie prace nad ustaleniem wartości godziwych głównych pozycji nabytych aktywów oraz przejętych zobowiązań dla spółek Enea Elektrownia Połaniec S.A. oraz Polimex-Mostostal S.A. Rozszerzony skonsolidowany raport półroczny zawierający ostateczne wyniki finansowe planuje się opublikować 7 września 2017 roku.


Rynek pozytywnie zareagował na przedstawione wstępne informacje finansowe Grupy Enea. W środę od rana notowania spółki na warszawskiej giełdzie wyraźnie rosną, a o godzinie 14:00 inwestorzy byli skłonni zapłacić około 15,80 zł za jeden walor, co oznacza wzrost o 3,6% w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Warto przy tym zauważyć, że obecna rynkowa wycena Enei jest niemal 70% wyższa w porównaniu do poziomu z końca ubiegłego roku.

 

Enea – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Źródło: Enea, PAP. 

Zobacz również:

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

Ponad 25 lat nowej historii rynku kapitałowego w Polsce przyczyniło się do powstania wielu profesji i środowisk tworzących jedną, wielką rodzinę. Warto dbać zarówno o relacje prywatne jak i biznesowe pomiędzy uczestnikami rynku. Dlatego też już 23 września 2017 r. na Arenie Furbolu na warszawskim Ursynowie po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć wszystkich, którzy zdecydują się stanąć do sportowej rywalizacji na piątych Capital Market Games!

Zobacz więcej

Enea chwali się wstępnymi wynikami finansowymi