Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki energetyczne walczą o obronę kluczowych wsparć.

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży energetycznej, w tym Tauron, ZEPAK, PGE oraz Enea. 

Tauron

Ostatnie tygodnie zdecydowanie skomplikowały sytuację strony popytowej. Wszystko to za sprawą cofnięcia do czerwonej linii trendu spadkowego, który obowiązywał na tym walorze niemalże od początku notowań, czyli przeszło 12 lat. Aktualnie byki walczą jeszcze na wsparciu przy 3.15 zł o powstrzymanie zakusów niedźwiedzi, do dalszego rozwijania przeceny. Jeśli obrona okaże się skuteczna, to można będzie oczekiwać wyprowadzenia nowej fali wzrostowej, co pozwoli myśleć o powrocie do zwyżki. W takim wariancie pierwszych trudności należy oczekiwać przy dojściu do oporu w okolicach 3.45 zł. Ewentualne wybicie ponad 3.45 zł otworzy zaś drogę do następnej strefy podażowej na 4 zł. Natomiast zejście poniżej 3.15 zł oznaczać będzie przejmowanie kontroli na rynku przez obóz niedźwiedzi. Umożliwi to także kontynuację przeceny w kierunku następnych stref zlokalizowanych na 2.4 zł oraz 1.7 zł, a także definitywny powrót do długoterminowej tendencji zniżkującej.

 

Tauron – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Tauron – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie