Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cena w wezwaniu na akcje Komputronika jednak podwyższona

© Korta – fotolia.com

Firma Marinera Invest, która ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji Komputronika, zdecydowała o podwyższeniu oferowanej akcjonariuszom ceny z 6,50 zł do 7,18 zł. Zapisy składać można do końca przyszłego tygodnia.

 

Wezwanie na 4.507.987 akcji Komputronika ogłoszone zostało w kwietniu bieżącego roku.  Jak napisano w jego treści, zamiarem firmy Marinera Invest jest osiągnięcie do 100% głosów na walnym zgromadzeniu giełdowej spółki, a jeśli będzie to możliwe, przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji od pozostałych akcjonariuszy. Jeśli natomiast w rezultacie przeprowadzenia wezwania wzywający nie osiągnie 90% ogólnej liczby głosów i nie będzie w stanie przeprowadzić przymusowego wykupu akcji od akcjonariuszy mniejszościowych, rozważy ogłoszenie wezwania związanego ze zniesieniem dematerializacji akcji Komputronik, a co za tym idzie przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu i wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

 

Początkowo za jedną akcję dystrybutora sprzętu komputerowego zaoferowano w wezwaniu 6,50 zł. Jednocześnie Prezes Zarządu Komputronika, Wojciech Buczkowski, który wraz z Ewą Buczkowską i Krzysztofem Buczkowskim jest podmiotem dominującym wobec wzywającego, niedawno zapowiadał w mediach, że jest to ofeta ostateczna i cena nie zostanie podniesiona.

 

Piątkowy komunikat o podwyższeniu ceny do 7,18 zł uznać można zatem za sporą niespodziankę. Po jej publikacji giełdowe notowania Komputronika mocno zaczęły rosnąć, a około godziny 15:00 inwestorzy skłonni byli płacić za jeden walor dystrybutora sprzętu komputerowego 6,99 zł w porównaniu do kursu zamknięcia z dnia poprzedniego na poziomie 6,45 zł.

 

Komputronik – wykres kursu akcji i oferowana cena
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zapisy w wezwaniu na akcje Komputronika składać można do 7 lipca, a planowana data rozliczenia transakcji to 14 lipca 2017 roku.

 

Przed podjęciem decyzji o ewentualnym udziale w ogłoszonym wezwaniu warto zadać pytania Prezesowi Zarządu Komputronika. Będzie ku temu okazja podczas czatu inwestorskiego, który odbędzie się 4 lipca o godz. 12:00 na stronie internetowej SII.

 

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Cena w wezwaniu na akcje Komputronika jednak podwyższona