Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cena w wezwaniu na akcje Komputronika jednak podwyższona

© Korta – fotolia.com

Firma Marinera Invest, która ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji Komputronika, zdecydowała o podwyższeniu oferowanej akcjonariuszom ceny z 6,50 zł do 7,18 zł. Zapisy składać można do końca przyszłego tygodnia.

 

Wezwanie na 4.507.987 akcji Komputronika ogłoszone zostało w kwietniu bieżącego roku.  Jak napisano w jego treści, zamiarem firmy Marinera Invest jest osiągnięcie do 100% głosów na walnym zgromadzeniu giełdowej spółki, a jeśli będzie to możliwe, przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji od pozostałych akcjonariuszy. Jeśli natomiast w rezultacie przeprowadzenia wezwania wzywający nie osiągnie 90% ogólnej liczby głosów i nie będzie w stanie przeprowadzić przymusowego wykupu akcji od akcjonariuszy mniejszościowych, rozważy ogłoszenie wezwania związanego ze zniesieniem dematerializacji akcji Komputronik, a co za tym idzie przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu i wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

 

Początkowo za jedną akcję dystrybutora sprzętu komputerowego zaoferowano w wezwaniu 6,50 zł. Jednocześnie Prezes Zarządu Komputronika, Wojciech Buczkowski, który wraz z Ewą Buczkowską i Krzysztofem Buczkowskim jest podmiotem dominującym wobec wzywającego, niedawno zapowiadał w mediach, że jest to ofeta ostateczna i cena nie zostanie podniesiona.

 

Piątkowy komunikat o podwyższeniu ceny do 7,18 zł uznać można zatem za sporą niespodziankę. Po jej publikacji giełdowe notowania Komputronika mocno zaczęły rosnąć, a około godziny 15:00 inwestorzy skłonni byli płacić za jeden walor dystrybutora sprzętu komputerowego 6,99 zł w porównaniu do kursu zamknięcia z dnia poprzedniego na poziomie 6,45 zł.

 

Komputronik – wykres kursu akcji i oferowana cena
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zapisy w wezwaniu na akcje Komputronika składać można do 7 lipca, a planowana data rozliczenia transakcji to 14 lipca 2017 roku.

 

Przed podjęciem decyzji o ewentualnym udziale w ogłoszonym wezwaniu warto zadać pytania Prezesowi Zarządu Komputronika. Będzie ku temu okazja podczas czatu inwestorskiego, który odbędzie się 4 lipca o godz. 12:00 na stronie internetowej SII.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Cena w wezwaniu na akcje Komputronika jednak podwyższona
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie