Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wezwanie na akcje Uniwheels po 247,87 zł

© bizoo_n - Fotolia.com

Superior Industries International Germany AG wezwał do sprzedaży 954 920 akcji Uniwheels po cenie 247,87 zł za jedną akcję. Ta ilość akcji stanowi 7,7% ogólnej liczby akcji i takiej samej ilości głosów na WZA. Na dzień ogłoszenia wezwania Superior Industries International posiadał 92,3% akcji Uniwheels.

 

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 30 czerwca do 31 lipca 2017 roku. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji to 8 sierpień 2017 roku. Wzywający zamierza osiągnąć 100% wszystkich akcji, czyli 12 400 000, a następnie wycofać spółkę z obrotu na GPW. Obowiązująca w wezwaniu cena za jedną akcję jest o 5,1% wyższa od średniej arytmetycznej ważonej z ostatnich 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania oraz o 2,3% wyższa od analogicznej średniej z 3 ostatnich miesięcy przed wezwaniem. Podmiotem dominującym wobec wzywającego jest amerykańska spółka Superior Industries International, Inc., która jest notowana na NYSE. Instytucją pośredniczącą w wezwaniu jest DM Banku Handlowego.


Przypomnijmy, że w pierwszym wezwaniu na akcje Uniwheels, wzywający dwukrotnie podnosił oferowaną cenę za jedną akcję. Pierwotnie wynosiła ona 235,83 zł, następnie 236,07 zł i ostatecznie 247,87 zł. Wówczas złożono zapisy na 92,3% akcji spółki, wśród których pakiet 61,29% wszystkich akcji pochodziło od Uniwheels Holding Malta.

 

Wszystko wskazuje na to, że amerykańskiej firmie powiedzie się proces wycofania Uniwheels z obrotu na GPW.

 

Na wykresie kursu akcji widać dostosowanie ceny do poziomów obowiązujących w wezwaniach. Patrząc z dłuższej perspektywy, od 2016 roku akcje podwoiły swoją wartość.

 

Uniwheels - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Uniwheels S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Wezwanie na akcje Uniwheels po 247,87 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie