Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Tarczyński podpisał umowę z Jeronimo Martins Polska na 80 mln zł

© Justyna Kaminska - Fotolia.com

Tarczyński poinformował o podpisaniu z Jeronimo Martins Polska (właścicielem sieci Biedronka) umowy sprzedaży produktów oferowanych przez spółkę. Szacunkowa wartość zawartej umowy w okresie 12 miesięcy wynosi 80 mln zł.

 

Spółka poinformowała, że obecnie wartość współpracy nie jest możliwa do ustalenia w sposób ścisły i ostatecznie może różnić się od podanego szacunku. Umowa stanowi ponadto kontynuację współpracy między stronami, realizowanej od 15 września 2016 roku. Zarząd spółki traktuje współpracę z Jeronimo Martins Polska jako jeden z głównych kanałów dystrybucji swoich produktów, który ma istotny udział w sprzedaży oraz wpływ na obecne i przyszłe przychody i wyniki finansowe.

 

Po trzech kwartałach 2016 roku Tarczyński wypracował 464,8 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 398,8 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego (+16,5%). Zysk operacyjny wyniósł natomiast 16,7 mln zł wobec 26 mln zł (-36%). Spadek zysku operacyjnego był efektem zwiększonych kosztów, w tym kosztów własnych sprzedaży (pomimo większych przychodów spółka odnotowała niemal identyczny zysk brutto na sprzedaży) i spadku pozostałych przychodów operacyjnych. Spółka tłumaczyła spadek zysków wzrostem cen wieprzowiny na rynkach europejskich, deprecjacją złotówki w stosunku do euro, wyższym kosztem zużycia materiałów i energii, a także większą amortyzacją w związku z podjętymi inwestycjami rozbudowy zakładu w Ujeźdźcu Małym oraz zakupem specjalistycznych maszyn i urządzeń produkcyjnych. Natomiast wyniki za trzy kwartały 2015 roku zostały wsparte dodatkowym zyskiem w postaci otrzymanego odszkodowania w wysokości 3,1 mln zł. Zysk netto wyniósł 11,6 mln zł wobec 20,5 mln zł (-43%).

 

Kurs akcji spółki porusza się w szerokim kanale bocznym 11 zł – 14 zł. Kierunek wybicia z tej konsolidacji będzie kluczowy w średnim terminie.

 

Tarczyński - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Tarczyński S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Tarczyński podpisał umowę z Jeronimo Martins Polska na 80 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie