Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU potwierdza, że chce kupić udziały w Pekao

© tiero - Fotolia.pl

PZU potwierdza medialne doniesienia. Spółka poinformowała raportem bieżącym w dniu 15 października (sobota) o trwających od 28 września negocjacjach z włoskim UniCredit w sprawie zakupu udziałów w Banku Pekao.

 

PZU prowadzi negocjacje w konsorcjum z Polskim Funduszem Rozwoju. W raporcie bieżącym zaznaczono, że „Zarząd PZU SA zwraca jednocześnie uwagę, iż rozpoczęcie opisanych wyżej negocjacji z UniCredit nie oznacza, iż transakcja nabycia akcji Banku Pekao S.A. zostanie zrealizowana. Ponadto, organy PZU SA nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji potencjalnej transakcji.”

 

UniCredit posiadał w Pekao 50% udziałów jednak w połowie lipca 2016 roku zdecydował się na sprzedaż około 10% udziałów po cenie 126 zł, co łącznie dawało kwotę około 3,3 mld zł. Pozostały pakiet akcji włoskiej grupy, przyjmując cenę zamknięcia z piątku (14.10) – 120,05 zł, jest wart ponad 12,6 mld zł.

 

Po tych doniesieniach kurs akcji PZU rośnie rano w poniedziałek (17.10) o około 3%. Byki mocno rozbudowały swój obóz na poziomie 24,20 zł, który był już trzykrotnie testowany w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jednak kurs akcji wciąż pozostaje w spadkowej tendencji, a kluczowym poziomem koniecznym do pokonania są ostatnie lokalne szczyty przy cenie 27,90 zł.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Nieco słabiej zwyżkują akcje Banku Pekao, który na początku sesji zyskuje ponad 1%. Kurs akcji znajduje się na poziomie ważnego wsparcia – 120 zł. W szerszej perspektywie kurs porusza się w kanale spadkowym, choć nieudana próba wybicia górą na początku października jest oznaką słabości byków. Tym samym najbliższe sesje będą kluczowe jeśli chodzi o sytuację techniczną Pekao.

 

Pekao - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: PZU S.A.

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

PZU potwierdza, że chce kupić udziały w Pekao
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie