Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU potwierdza, że chce kupić udziały w Pekao

© tiero - Fotolia.pl

PZU potwierdza medialne doniesienia. Spółka poinformowała raportem bieżącym w dniu 15 października (sobota) o trwających od 28 września negocjacjach z włoskim UniCredit w sprawie zakupu udziałów w Banku Pekao.

 

PZU prowadzi negocjacje w konsorcjum z Polskim Funduszem Rozwoju. W raporcie bieżącym zaznaczono, że „Zarząd PZU SA zwraca jednocześnie uwagę, iż rozpoczęcie opisanych wyżej negocjacji z UniCredit nie oznacza, iż transakcja nabycia akcji Banku Pekao S.A. zostanie zrealizowana. Ponadto, organy PZU SA nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji potencjalnej transakcji.”

 

UniCredit posiadał w Pekao 50% udziałów jednak w połowie lipca 2016 roku zdecydował się na sprzedaż około 10% udziałów po cenie 126 zł, co łącznie dawało kwotę około 3,3 mld zł. Pozostały pakiet akcji włoskiej grupy, przyjmując cenę zamknięcia z piątku (14.10) – 120,05 zł, jest wart ponad 12,6 mld zł.

 

Po tych doniesieniach kurs akcji PZU rośnie rano w poniedziałek (17.10) o około 3%. Byki mocno rozbudowały swój obóz na poziomie 24,20 zł, który był już trzykrotnie testowany w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jednak kurs akcji wciąż pozostaje w spadkowej tendencji, a kluczowym poziomem koniecznym do pokonania są ostatnie lokalne szczyty przy cenie 27,90 zł.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Nieco słabiej zwyżkują akcje Banku Pekao, który na początku sesji zyskuje ponad 1%. Kurs akcji znajduje się na poziomie ważnego wsparcia – 120 zł. W szerszej perspektywie kurs porusza się w kanale spadkowym, choć nieudana próba wybicia górą na początku października jest oznaką słabości byków. Tym samym najbliższe sesje będą kluczowe jeśli chodzi o sytuację techniczną Pekao.

 

Pekao - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: PZU S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

PZU potwierdza, że chce kupić udziały w Pekao