Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PZU potwierdza, że chce kupić udziały w Pekao

© tiero - Fotolia.pl

PZU potwierdza medialne doniesienia. Spółka poinformowała raportem bieżącym w dniu 15 października (sobota) o trwających od 28 września negocjacjach z włoskim UniCredit w sprawie zakupu udziałów w Banku Pekao.

 

PZU prowadzi negocjacje w konsorcjum z Polskim Funduszem Rozwoju. W raporcie bieżącym zaznaczono, że „Zarząd PZU SA zwraca jednocześnie uwagę, iż rozpoczęcie opisanych wyżej negocjacji z UniCredit nie oznacza, iż transakcja nabycia akcji Banku Pekao S.A. zostanie zrealizowana. Ponadto, organy PZU SA nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji potencjalnej transakcji.”

 

UniCredit posiadał w Pekao 50% udziałów jednak w połowie lipca 2016 roku zdecydował się na sprzedaż około 10% udziałów po cenie 126 zł, co łącznie dawało kwotę około 3,3 mld zł. Pozostały pakiet akcji włoskiej grupy, przyjmując cenę zamknięcia z piątku (14.10) – 120,05 zł, jest wart ponad 12,6 mld zł.

 

Po tych doniesieniach kurs akcji PZU rośnie rano w poniedziałek (17.10) o około 3%. Byki mocno rozbudowały swój obóz na poziomie 24,20 zł, który był już trzykrotnie testowany w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jednak kurs akcji wciąż pozostaje w spadkowej tendencji, a kluczowym poziomem koniecznym do pokonania są ostatnie lokalne szczyty przy cenie 27,90 zł.

 

PZU - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Nieco słabiej zwyżkują akcje Banku Pekao, który na początku sesji zyskuje ponad 1%. Kurs akcji znajduje się na poziomie ważnego wsparcia – 120 zł. W szerszej perspektywie kurs porusza się w kanale spadkowym, choć nieudana próba wybicia górą na początku października jest oznaką słabości byków. Tym samym najbliższe sesje będą kluczowe jeśli chodzi o sytuację techniczną Pekao.

 

Pekao - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: PZU S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

PZU potwierdza, że chce kupić udziały w Pekao