Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cena w wezwaniu na akcje AmRestu podniesiona do 255 zł

© Dani Vincek - Fotolia.com

FCapital Dutch wzywający do sprzedaży akcji AmRestu poinformował dziś, wspólnie z przeprowadzającym wezwanie Domem Maklerskim BZ WBK, że pierwotnie zaproponowana cena nabycia akcji AmRestu w wysokości 215 zł zostaje podwyższona do 255 zł.

 

Wezwanie na akcje AmRest Holdings SE zostało ogłoszone 12 lipca 2016 roku. Nabywcą akcji jest spółka Cullinan, podmiot zależny od głównego akcjonariusza AmRestu - FCapitalDutch, który przed ogłoszeniem wezwania posiadał 31,71% akcji. Celem ogłoszonego wezwania jest nabycie 34,29% akcji AmRestu, które dałyby w sumie 66% głosów i przejęcie kontroli nad spółką. Plany rozwojowe FCapitalDutch wobec spółki zostały opisane w treści wezwania: "Zamiarem FCapital jest wsparcie rozwoju AmRest z wykorzystaniem wszystkich źródeł kapitału będących w jego dyspozycji, w tym między innymi poprzez reinwestowanie zysku oraz finansowanie dłużne. Rozwój AmRest jest planowany poprzez akwizycję nowych marek lub projektów (konceptów), rozwój nowych projektów (konceptów), jak również rozbudowę istniejących marek i projektów (konceptów) na rynkach międzynarodowych, na których AmRest jest już obecny, jak też poprzez ekspansję na nowe rynki".

 

Cena nabycia akcji w wezwaniu została pierwotnie ustalona na 215 zł, co stanowiło 5% premii wobec ceny minimalnej, którą była średnia notowań AmRestu z poprzednich sześciu miesięcy, i która wynosiła 204,82 zł. Była to jednak cena niższa niż ostatnie notowania AmRestu przed wezwaniem, które oscylowały wokół 230 zł. Opinię na ten temat wydał zarząd AmRestu, który uznał, że zaproponowana w wezwaniu cena 215 zł za akcję nie odpowiada wartości godziwej spółki. W dzisiejszym komunikacie (08.09.2016 r.) FCapitalDutch ogłosił podwyższenie ceny nabycia do 255 zł za akcję. Zwiększona cena zostanie zapłacona także za wszystkie akcje objęte zapisami złożonymi przed dniem publikacji tej informacji. 

 

Działalność AmRest Holding SE opiera się na zarządzaniu markami branży gastronomicznej. W portfolio spółki znajdują się między innymi takie brandy jak: Burger King, KFC, Pizza Hut oraz Starbucks. W opublikowanych w ubiegłym miesiącu wynikach finansowych za I półrocze 2016 roku spółka wykazała pozytywną dynamikę przychodów i zysków. Przychody ze sprzedaży za ten okres wyniosły 1,8 mld zł i były o blisko 18% wyższe od wpływów uzyskanych w I półroczu 2015 roku. Jeszcze większy wzrost w tym czasie spółka odnotowała na poziomie zysku netto, który wzrósł o 41% i wyniósł 75 mln zł.

 

Kurs akcji AmRestu od sierpnia 2014 roku znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, w trakcie którego walory spółki zdrożały z około 65 zł do ponad 250 zł, a więc o blisko 300%. Notowania wyznaczają w ostatnich miesiącach kolejne historyczne maksima. Obecnie cena ustabilizowała się w okolicy 252-254 zł, a więc w pobliżu ceny nabycia ustalonej w wezwaniu.

 

AmRest - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: DM BZ WBK, PAP

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Cena w wezwaniu na akcje AmRestu podniesiona do 255 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie